PDA

Zobacz pełną wersję : WCAG 2.0 Przedszkole - błędy.



Goferek
22-03-2017, 21:20
Witajcie. Wczoraj udało mi się wreszcie zainstalować stronę z zasobów dostepny.joomla.pl WCAG 2.0 dla przedszkola z BIP.
Niestety, po poprawieniu błędów w samej templatce, pojawiły się nowe. Po po pierwsze nie jestem w stanie edytować modułów. Pojawia mi się tylko taki oto ekran9079
Czy ktoś z Was poradził sobie z tym problemem?

zwiastun
22-03-2017, 22:04
Udało Ci się zainstalować?
A na czym polegał problem, bo jesteś pierwszym od półtora roku, który sygnalizuje jakieś kłopoty?


po poprawieniu błędów w samej templatce, pojawiły się nowe
Jestem niezmiernie ciekaw, jakich błędów. Zapewne można ten szablon jeszcze udoskonalić, jak każdy, ale błędów, które by trzeba usuwać, bo coś nie działa, jak powinno, trudno się spodziewać po wielogodzinnym testowaniu wszystkich szablonów.
Zatem bardzo proszę o konkrety:
1. W jakim środowisku pakiet został zainstalowany (wersja PHP, mysql, a najlepiej zrzut ekranu z informacji o systemie na stronie zaplecza)
2. Wyszczególnienie owych błędów w szablonie i naniesionych poprawek.
Dla pewności przed chwilą pobrałem oba pakiety i zainstalowałem. Oba zainstalowały się bez problemu, oba wyświetlają się prawidłowo w czterech zainstalowanych na moim komputerze przeglądarkach, w obu bez problemu edytuje się moduły.
Owszem, ponieważ instaluję na serwerze lokalnym, na którym mam zdefiniowane domyślnie dokładniejsze wyświetlanie błędów, pojawiają mi się komunikaty np. o niezdefiniowanych zmiennych tudzież niestandardowym kodzie, ale to nie są błędy i wystarczy skonfigurować domyślne raportowanie błędów albo niewyświetlanie (a tak powinno być na serwerach produkcyjnych) i komunikatów nie będzie.

Nie jest też błędem niewyświetlanie mapki Google w module na dole strony startowej.

Będę wdzięczny za konkretny i jak najbardziej szczegółowy raport.

Goferek
22-03-2017, 22:26
Udało mi się zainstalować ogólnie wszystko działa na stronie. Kilka modułów nie wyświetla się poprawnie:
W module O przedszkolu wspaniałym na głównej stronie wyświetla mi się tekst:

Warning: DOMDocument::loadXML(): Entity 'nbsp' not defined in Entity, line: 11 in /usr/home/przedszkole12/domains/przedszkole12.jud.pl/public_html/nowa/modules/mod_news_pro_gk5/helpers/gk.utils.php on line 161Warning: DOMDocument::loadXML(): Entity 'nbsp' not defined in Entity, line: 13 in /usr/home/przedszkole12/domains/przedszkole12.jud.pl/public_html/nowa/modules/mod_news_pro_gk5/helpers/gk.utils.php on line 161Warning: DOMDocument::loadXML(): Entity 'nbsp' not defined in Entity, line: 20 in /usr/home/przedszkole12/domains/przedszkole12.jud.pl/public_html/nowa/modules/mod_news_pro_gk5/helpers/gk.utils.php on line 161Warning: DOMDocument::loadXML(): Entity 'nbsp' not defined in Entity, line: 24 in /usr/home/przedszkole12/domains/przedszkole12.jud.pl/public_html/nowa/modules/mod_news_pro_gk5/helpers/gk.utils.php on line 161Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /usr/home/przedszkole12/domains/przedszkole12.jud.pl/public_html/nowa/modules/mod_news_pro_gk5/helpers/gk.utils.php on line 181 .

Głównym problemem jest brak pracy z modułami na zapleczu. Wyświetla mi się poprawnie ich lista ale po wejściu, w którykolwiek z nich pojawia mi się taki ekran jak w poprzednim poście. Jeśli chodzi o informacje o systemie:
90809081
Nie spotkałem się dotąd z takim problemem, dlatego pytam :)

zwiastun
22-03-2017, 23:40
Wyświetlający się błąd jest efektem ustawienia poziomu raportowania błędów w php.ini (zbyt wysoki poziom).
Ustawienia serwera zaprezentowane na zrzucie są odpowiednie.
Jeśli to możliwe, poproszę o dostęp do zaplecza. Równie nie spotkaliśmy się z taką sytuacją.

Winnetou
23-03-2017, 10:22
Trochę się przyłączę do tematu
Kilka dni temu też zainstalowałem jeden z szablonów
demo.dostepny.joomla.pl

Nie miałem żadnych problemów z instalacją szablonu z BIP (konkretnie J kultura B z BIP)
Powiem tak. Dopóki adminowi nie przyjdzie do głowy aktualizować iCagenda i ImageSlider to wszystko działa pięknie.
Jednak pierwsza próba aktualizacji powyższych rozszerzeń rozsypuje ich działanie.

zwiastun
23-03-2017, 10:49
W przypadku ImageSlider - trzeba, niestety, interweniować w bazie danych i usunąć z tabeli komponentu duplikowane podczas instalacji pola.
W przypadku iCagenda (podobny problem) - najlepiej odinstalować i zainstalować komponent na nowo.