PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja - Kuźnia Dostępnych Stron



ordi1
31-03-2017, 12:42
Witam,
Proszę o wskazówki dotyczące instalacji pakietu "szybki start" Kuźni Dostępnych Stron.
Pomimo zaznaczenia opcji dotyczącej instalacji przykładowych danych joomla instaluje się zupełnie goła, bez szablonów, dodatków, w języku angielskim.

zwiastun
31-03-2017, 14:14
Pomimo zaznaczenia opcji dotyczącej instalacji przykładowych danych joomla instaluje się zupełnie goła, bez szablonów, dodatków, w języku angielskim.
Według mnie, to niemożliwe. Wszystkie pakiety przed opublikowaniem były instalowane zarówno na serwerze lokalnym, jak i na serwerach zdalnych (co najmniej dwóch).
Co więcej, ponieważ wymagania instalacyjne tych pakietów są nieco wyższe niż standardowej instalacji Joomla (dotyczy ustawień w php.ini), to odpowiednie ustawienia serwera są lokalnie na czas instalacji modyfikowane.
Jedyny "problem", jaki może się pojawić, to nie powiedzie się próba nadinstalowania nowej wersji nad już istniejącą, jeśli nie zostaną zmienione dane bazy danych (nazwa albo przynajmniej przedrostek nazw tabel. )
Podaj informacje, w jakim środowisku instalujesz pakiet i który z pakietów.

ordi1
01-04-2017, 07:58
Niemożliwe a jednak. Pakiet JOPS dodam, że z ciekawości spróbowałem z pakietem JZUKIM v.2 i wszystko poszło bez problemu. Serwer spełnia wszystkie wymagania. Zmieniłem jedynie wersję PHP z 7 na 5.5 bo na wyższej wersji instalacja nie chciała nawet ruszyć.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

zwiastun
01-04-2017, 10:41
Możesz uściślić, który z pakietów OPS nie chciał się zainstalować?

ordi1
01-04-2017, 10:48
JOPS bez BIP

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

ordi1
06-04-2017, 19:48
Z kolei JOPS z BIP działa elegancko

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

terra
25-11-2017, 18:54
Właśnie trafiłem na stronę dostępny.joomla.pl, świetny projekt, trochę za mało wypromowany. Z mojej strony deklaruję, że umieszczę na stronie artykuł promujący jako żródło dla sektora public. Zachęcam wszystkich do promowania, niech ambicją stanie się opanowanie administracji przez Joomla! :), to pomoże nam wszystkim.

Zanim to zrobię to prośba o aktualizację pakietów dla wersji 3.8, bo zaraz posypią się komentarze że nic nie działa. (sprawdziłem trochę problemów z instalacją, głównie niezgodność dodatków z bazą blokujące instalację).

zwiastun
26-11-2017, 01:56
Aktualizacja pakietów instalacyjnych to, niestety, niemała praca. Całość była już raz uaktualniana (z wersji 3.4/3.5 do wersji 3.6/3.7) - wymagało to kilku tygodni pracy. Pakiety startowe spełniają rolę wzorców. Raczej nie należy ich wykorzystywać do budowy witryny. Uaktualnienie pakietów planowane jest po zakończeniu rozwoju Joomla 3 (a więc po wydaniu wersji 3.9)

terra
26-11-2017, 05:02
Rozumiem, ale raczej średnie jest odsyłanie do czegoś czego nie można sprawdzić :\

zwiastun
26-11-2017, 15:54
A dlaczego nie można sprawdzić? Nie rozumiem!

terra
26-11-2017, 18:00
Brakuje strony z demo szablonów albo miniatur dla każdej wersji. Instalacja lokalna z danymi przykładowymi wysypuje się dla prawie wszystkich instalacji z bip (oprócz jops). Pliki SQL z danymi do poprawy


Failed to add the foreign key constraint 'mysql/fk_osmap_sitemap_menus_osmap_sitemaps' to system tables SQL=ALTER TABLE `#__osmap_sitemap_menus` ADD CONSTRAINT `fk_osmap_sitemap_menus_osmap_sitemaps` FOREIGN KEY (`sitemap_id`) REFERENCES `#__osmap_sitemaps` (`id`) ON DELETE NO ACTION ON UPDATE NO ACTION
Failed to add the foreign key constraint 'mysql/fk_rating-article' to system tables SQL=ALTER TABLE `#__govarticle_rating` ADD CONSTRAINT `fk_rating-article` FOREIGN KEY (`content_id`) REFERENCES `#__govarticle` (`id`) ON DELETE CASCADE ON UPDATE CASCADE
Failed to add the foreign key constraint 'mysql/fk_govarticle_log-article' to system tables SQL=ALTER TABLE `#__govarticle_log` ADD CONSTRAINT `fk_govarticle_log-article` FOREIGN KEY (`content_id`) REFERENCES `#__govarticle` (`id`) ON DELETE NO ACTION ON UPDATE CASCADE, ADD CONSTRAINT `fk_govarticle_log-creator` FOREIGN KEY (`created_by`) REFERENCES `#__users` (`id`) ON DELETE NO ACTION ON UPDATE CASCADE
Failed to add the foreign key constraint 'mysql/fk_frontpage-article' to system tables SQL=ALTER TABLE `#__govarticle_frontpage` ADD CONSTRAINT `fk_frontpage-article` FOREIGN KEY (`content_id`) REFERENCES `#__govarticle` (`id`) ON DELETE CASCADE ON UPDATE CASCADE
Failed to add the foreign key constraint 'mysql/fk_govarticle_attachment_version-attachment' to system tables SQL=ALTER TABLE `#__govarticle_files` ADD CONSTRAINT `fk_govarticle_attachment_version-attachment` FOREIGN KEY (`id`) REFERENCES `#__govarticle_attachments` (`id`) ON DELETE NO ACTION ON UPDATE CASCADE, ADD CONSTRAINT `fk_govarticle_file-user` FOREIGN KEY (`created_by`) REFERENCES `#__users` (`id`) ON DELETE NO ACTION ON UPDATE CASCADE
Failed to add the foreign key constraint 'mysql/fk_govartcile_attachment-article' to system tables SQL=ALTER TABLE `#__govarticle_attachments` ADD CONSTRAINT `fk_govartcile_attachment-article` FOREIGN KEY (`content_id`) REFERENCES `#__govarticle` (`id`) ON DELETE CASCADE ON UPDATE CASCADE

zwiastun
27-11-2017, 12:38
Możesz dokłądniej opisać, jak uzyskujesz ten efekt? Czy przypadkiem nie próbujesz zainstalować czegos w tej samej bazie danych po wcześniejszej nieudanej instalacji?

terra
27-11-2017, 20:59
Nie :), przy pierwszej instalacji, przy kolejnej usuwam tabele, a nadaję ten sam przedrostek. Nie zagłębiałem się w temat, ale typy i długości kluczy są takie same.
A na jakiej bazie zostało to przygotowane Maria MySql ?

zwiastun
27-11-2017, 22:19
No to właśnie dlatego masz taki efekt. Nie zgłębiłem problemu, żeby zrozumieć, dlaczego. Ale usunięcie tabel nie rozwiązuje problemów, bo w bazie pozostają jeszcze informacje, które powodują błędy. Ja po prostu usuwam bazę i zakładam nową.

terra
17-12-2017, 23:55
Nie to nie jest problem usuwania tabel, sprawdziłem prawie wszystkie pakiety, w każdym jest problem z indeksami, głównie indeksami do GovArticle. Najczęstszyb problemem są niezgodności nazw np fk_govartcile_attachment-article zamiast fk_govartcile_attachment-article_idx . Drugi problem to brak kluczy do której odwołuje się klucz obcy, więc to tylko jakość dump'a.

zwiastun
18-12-2017, 12:58
Trudno mi dyskutować. Nie znam na tyle głeboko problematyki baz danych, by zbadać przyczynę problemu. Zrzut wykonywany jest standardowo. Prawdopodobnie przyczyna tkwi, jak piszesz, w niezgodnościach indeksów, ale to raczej dlatego, że wymagana jest zgodność między innymi z ID użytkowników, których - przy instalacji od zera, w bazie danych nie ma, a jedyny użytkownik ma inne ID niż w systemie, z którego tworzony był zrzut.
Nie było potrzeby sprawdzania wszystkich pakietów, bo problem jest znany - nowa instalacja pakietu z BIP (z GovArticle) uda się tylko na nowej bazie danych.

trb
12-01-2018, 09:00
Podepnę się pod temat. Po instalacji pakietu startowego z KDS i uruchomieniu wszystko jest ok. Do czasu próby zmiany dowolnego ustawienia w stylu szablonu. Po jego zapisaniu wysypuje się frontend. Błędy pojawiają się zarówno w przypadku instalacji z pakietu startowego jak i własnej instalacji joomla.

0


Parser Less - ParseError: Unexpected input on line 1, column 98 1| @JMfluidGridContainerLg: 1170px;@JMbaseSpace: 30px;@JMoffCanvasWidth: 300px;@JMbaseFontSize: 13px;@JMbaseFontFamily: \'Open Sans\', sans-serif;@JMmoduleTitleFontSize: 16px;@JMmoduleTitleFontFamily: \'Noto Serif\', serif;@JMtopmenuFontSize: 12px;@JMtopmenuFontFamily: \'Noto Serif\', serif;@JMarticleTitleFontSize: 28px;@JMarticleTitleFontFamily: \'Noto Serif\', serif;@JMcolorVersion: #cb0c0c;@JMcolorVersion2: #e67e22;@JMcomplementaryColor: #16a085;@JMschemeFontColor: #ffffff;@JMimagesDir: scheme1;@JMpageBackground: #f3f3f3;@JMbaseFontColor: #444444;@JMborder: #eaeaea;@JMmoduleTitleFontColor: #444444;@JMheadingFontColor: #444444;@JMtopbarBackground: #444444;@JMtopbarFontColor: #ffffff;@JMtopmenuBackground: #ffffff;@JMtopmenuFontColor: #444444;@JMtop2Background: #f4f4f4;@JMtop3Background: #34373a;@JMtop3FontColor: #d2d2d2;@JMtop3ModuleTitle: #ffffff;@JMbottom1Background: #f3f3f3;@JMbottom1FontColor: #888888;@JMbottom1ModuleTitle: #ffffff;@JMbottom2Background: #f3f3f3;@JMoffCanvasBackground: #e4e8e6;@JMoffCanvasFontColor: #242424;@JMsliderDescFontColor: #ffffff;@JMsliderDescBackground: #2c2c2c;



The Page you are looking for doesn't exist or an other error occurred.Go back, or head over to the home page to choose a new direction.

Klama85
15-01-2018, 22:57
To ja też się podepnę. Po aktualizacji do J3.8 działa u was dodawanie załączników. U mnie wygląda to tak że otwieram artykuł, przechodzę na zakładke załączniki, klikam + wpisuje tytuł oraz wybieram plik i po kliknięciu zapisz/zapisz i zamknij wyskakuje komunikat że artykuł zapisano. Brakuje komunikatu że dodano załącznik oraz samego załacznika (lista załączników jest pusta). Sprawdzałem na czystej joomli 3.8 i jest to samo. Ktoś wie czy będzie jakaś łatka na GovArticle?

zwiastun
16-01-2018, 14:55
Załaczniki działają poprawnie. NIc się w Joomla 3.8 nie zmieniło. Być może usiłujesz posyłać załaczniki w formacie ZIP - przypominam, że GovArticle korzysta z domyslnych funkcji Joomla, a te nie pozwalają na przesyłanie załączników spakowanych w ZIP. Trzeba stosowac format 7z

zwiastun
16-01-2018, 15:09
@trb - z którego szablonu korzystasz?

trb
16-01-2018, 17:06
Problem występuje u mnie w każdym pobranym i zainstalowanym szablonie z KDS. Wypróbowałem może z 4-5 różnych. Natomiast występował on niezależnie gdy instalowałem joomla z softacoulus, wrzucałem kompletną joomlę na serwer czy korzystałem z pakietu szybkiego startu. Ostatnim szablonem na którym to wystąpiło był pcj_kds z pakietu szybki start bip v2.