PDA

Zobacz pełną wersję : Przerwane połączenie podczas zapisywania do Joomla!



Texeel
31-03-2017, 16:58
Witajcie,
Strona na serwerach OVH działa już sobie jakieś parę lat, przebyła aktualizacje od 1.5 do 3.6.5 bezproblemowo. Od 2-3 miesięcy przy próbie zapisania artykułu, modułu, menu (czegokolwiek) - zapisywanie prawie działa jak ruletka. Wciskam ZAPISZ i albo się zapisze albo pokaże się informacja od przeglądarki że połączenie zostało przerwane (z przewagą 1 do 9 na nie). Traktowana po macoszemu stronka przeze mnie, więc nie zwracałem na to większej uwagi zrzucając winę na obciążenie sieci i takie tam pierdótki.
Jednak od jakiegoś czasu po aktualizacji innych stron do 3.6.5 - bardziej poważnych zacząłem zauważać to samo. Nie pomaga czyszczenie i zmiana przeglądarki, systemu operacyjnego czy operator Internetowy. Obsługa incydentów w OVH sprawdza temat od 29 marca i jak na razie wszystko jest po staremu czyli - źle.
Przeniosłem stronki na hosta lokalnego i zdalnego - zła sytuacja znika, wszystko działa jak należy. Strony nie zostały zaatakowane.

Czy spotkaliście się z taką sytuacją już? Jakieś rady?
Czy należy podciągnąć to pod próbę wymuszenia przez hostingodawcę wykupienia nowszego (gorszego) pakietu?

Jola
01-04-2017, 01:14
Sprawdź jakie masz ustawienia na serwerze:
max_input_vars i max_execution_time

Texeel
01-04-2017, 14:42
Faktycznie dość rozbieżne wartości mam.
max_input_vars 16000
max_execution_time 300
max_input_time -1

Jednak czy niewłaściwe?

Jola
01-04-2017, 21:40
Wartości są wysokie - czyli to nie powinno być źródło problemu.
Możesz porównać z ustawieniami PHP lokalnie.
Może analiza logów serwera coś podpowie.

Texeel
04-04-2017, 17:25
Logi które udostępnia OVH:
web - poza atakiem botów yandexa i ahrefsa, msn itp., nic nie wskazuje na problemy,
ftp - pusty,
error - pusty,
cgi - pusty,
out - adresy IP się zbierają, co z tego wyczytać?
ssh - pusty,
cron - pusty.
Cuda niewidy. Raz klikam zapisz i zapisuje a za chwilę w tej samej minucie gdy powracam nanieść poprawkę w tym samym artykule - Przerwane połączenie (Mozilla). Klikam wstecz i wracam do poprawki. Poprawiam i klikam zapisz - i od nowa ZONK! (jak to mówią) - reguły brak. Jutro wyczyszczę wszystko i postawię całość na J! 3.6.5 i się wyda.

komodore
04-04-2017, 18:53
Spróbuj włączyć logowanie błędów na maksimum, wykonaj parę operacji co kończą się błędem i sprawdź pliki error_log jeszcze raz może dojdą jakieś wpisy, które coś wyjaśnią.

Zapytaj hosting o logi z firewall-a, bo może odrzucać.

Texeel
01-05-2017, 18:24
Cóż, moja Joomla działa poprawnie (wnioskuję po przeprowadzeniu na inne hosty) - serwer od strony firmy OVH - nie działa poprawnie.
Zostałem w sposób kulturalny olany najpierw przez obsługę, później przez administratora.
Ze względów wiadomych cytować korespondencji nie będę.

Wniosek: Jeśli chcesz mieć Joomla! - uważaj na serwerownie OVH. Zaoferują Ci wyższy pakiet ale nie naprawę usługi.

Niestety coraz gorzej z usługami tej firmy. Z braku pomocy stronę przenieść muszę tam gdzie działa.

Forumowiczom dziękuję za wsparcie :)