PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zalogownaiem do panelu administratora



q3d
12-02-2006, 15:58
Mam na localhost zainstalowane Apache 2, Mysql 4.x, PHP 4.4.1
Joomla 1.0.7PL zainstalowłem sie bez żadnych problemów. Wszystkie zalecenia spełnione (wszystko na zielono). W bazie danych powstały tabele itp.

Problem jednak wystąpił podczas logowania do panelu administratora. Po podaniu poprawnych wpisów nastepuje powrót do okna logowania. Błędne wpisy powodują pojawienie się okna z odpowiednim komunikatem.


Zgodnie z radą z jednego z wątków na tym forum wyczyściłem tabele jos_sesionss jednak nie przyniosło to żadnej zmiany.

Prosze o pomoc.

Poniżej znajduje sie link z wynikiem funkcji phpinfo() może kogos to naprowadzi na rozwiązanie problemu.
http://www.q3d.net.pl/infophp/info_php.html

P.S.
Co ciekawe mogę się logować na konto admina na stronie www przez panel logowania w celu np. edycji artykułu. Natomiast logowanie do panelu administratora zawsze się kończy tak jak to opisąłem ugóry...

Problem rozwiązany... ufff

niepotrzebnie w plik php.ini wprowadziłem ścierzkę dostępu dla session.cookie_path. Po zakomentowaniu wszystko (mam nadzieję) działa.

Przepraszam za zamieszanie.

JoShiMa
03-03-2006, 00:17
Podpinając sie do pytania. Czy to normalne, ze jak stworze pusty szablon joomla to nie moge sie zalogowac do panelu adminisyracyjnego ?

stone
03-03-2006, 08:49
Zależy co rozumiesz przez pusty, ale raczej nie powinno to sprawiać problemu

JoShiMa
03-03-2006, 09:31
Zależy co rozumiesz przez pusty, ale raczej nie powinno to sprawiać problemu
Zacznijmy od tego, ze jestem komopletnie zielona jesli chodzi o joomla, ale po wczorajszej walce czuje sie zniechecona. Chcialam zaczac prace od pustego szablonu, zeby budowac go po swojemu od poczatku. wzwiazku z tym podczas instalacji odhaczylam opcje, ktora odpowaiada za zassanie gotowego szablonu i przykładowych danych do bazy. Skutek byl taki, ze proba zalogowania sie do panelu administratoda konczyla sie komunikatem: "Jeszcze nie mozesz sie zalogowac, sprobuj pozniej" czy jakos tak... Co zle zrobilam i co trzeba zrobic, zeby zaczac prace z kompletnie pustym szablonem ?

q3d
03-03-2006, 18:13
Masz chyba zbyt ambitne podejście. Ja pracę nad "własnym" szablonem rozpocząłem od przeanalizowania istniejącego, a w zasadzie od modyfikacji istniejącego oraz kilku innych. To mi pozwoliło "załapać" jak to działa.

Korzyść dla mnie jest taka że szablon zachowuje się dokładnie tak jak ma się zachowywać (nic się nie rozjeżdża... chyba, itp.).

Efekt jest dostępny pod adresem www.fansokol.tuchow.com.pl (http://www.fansokol.tuchow.com.pl/) i jest to zmodyfikowany kod szablonu i arkusza styli.

IMHO na początku zainstaluj Joomle wraz z przykładowymi danymi (ta sugestia przy instalacji jak widać znalazła sie nie bez przyczyny). Pooglądaj, poeksperymentuj i rozpocznij prace nad własną templatką.

P.S.
Oczywiście mam nadzieje że XHTML, CSS i PHP coś Ci mówią.

JoShiMa
03-03-2006, 18:35
Masz chyba zbyt ambitne podejście.
Nie oceniaj innych wedlug siebie.

stone
03-03-2006, 21:06
Wróćmy do tematu:)
Jakiej Joomli uzywasz, tj, skad pobranej?
Natomiast moja rada jest taka jezeli chcesz opracowac nowy szablon, zainstaluj mimo wszystko przykładowe dane, dzięki tem będziesz miałą kontrolę nad wyglądem poszczególnych sekcji strony

q3d
03-03-2006, 23:34
Nie oceniaj innych wedlug siebie.

Dziękuje, masz rację też mam zbyt ambitne podejście. Szczerze życzę powodzenia.

nexus246
04-03-2006, 00:11
Usuń pliki instalacyjne, w instalacji zawsze jest jakiś szablon.