PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie strony na Jomla... LAik



hedowiec
21-04-2017, 01:01
Witajcie Joomlarze... Czy jak was nazwać :D

Od tej pory jestem jednym z Was. Zainstalowałem Joomlę w...pl/joomla mając stronę .pl zrobioną we wbudowanym w serwer, prościutkim kreatorze, który sprawiał olbrzymie trudności na każdym kroku, stąd postanawienie przenieść stronę. Po instalacji wpisując ...pl jest stara strona, a ...pl/joomla - strona joomlowa. Szkopuł w tym aby po wpisaniu ...pl - była strona joomlowa, jak mogę to zmienić, jak przenieść strone, którą mam do Joomli i uczynić główny adres adresem joomlowym?:lol::D

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że są to podstawy podstaw, jednak potrzebuję nakierowania.

palyga007
21-04-2017, 08:56
to nie obsluga J! a raczej kwestia umiejętności zarządzania kontem hostingowym. Zobacz w panelu hostingu czy możesz wskazać folder dla domeny. Jest to możliwe w 99% przypadków.

hedowiec
21-04-2017, 11:08
Dziękuję za odpowiedź. Strona jest w public_html... wtym folderze oprócz plików strony są też foldery, między innymi właśnie widzę joomli w folderze joomla30... Tych plików i folderów jest sporo, nie będę wiedział, prócz tych, które nazwą definitywnie o tym wskazóją, które należą do aktualnej strony. Czyli muszę stronę skomponować na nowo w Joomli po czym przenieść odpowiednie pliki odpowiedzialne za stronę z folderu joomla30, do public_html? Tylko, które to pliki? czy może wszystkie... Tylko zrobi się trochę bałagan.

PS Naprawdę chyba nie mogę zmienic tego katalogu, przejrzałem już cały cpanel... ;/

zwiastun
21-04-2017, 11:30
Katalog public_html to katalog, w którym powinny być umieszczone pliki Twojej witryny. Krótko mówiąc, to do tego katalogu powinieneś przenieść swoją instalację Joomla, a nie do jakiegoś podkatalogu.
Jeśli jednak umieściłeś ją w podkatalogu, to konieczne jest - jak poradził @palyga007 przekierowanie na ten katalog domeny.
Przypuszczam jednak, że to niepotrzebne działanie i spowoduje dla Ciebie kolejne problemy.
Nie wiem, jaką metodą przenosiłeś witrynę. Jeśli odtwarzałeś ją z kopii wykonanej za pomocą Akeeba Backup, to po prostu usuń wszystko z katalogu public_html, i odtwórz w nim jeszcze raz swoją witrynę.

maskodka
21-04-2017, 11:40
Domeny podpięte. znajdz i ustaw przekirowanie na podkatalog