PDA

Zobacz pełną wersję : Przekierowanie mojej strony na home.pl



Radek Figas
23-03-2007, 21:42
Witajcie, potrzebuję pomocy. Wykupiłem domenę na home.pl. Korzystam z usług zewnętrznego serwera, na którym zainstalowałem Joomla 1.0.11.pl (pakiet instalacyjny ściągnąłem z www.joomla.pl). Nie mam doświadczenia w tworzeniu stron (dopiero się uczę wszystkiego). Zdołałem zapoznać się ze ściąganiem szablonów stron oraz zacząłem edycję kontaktu (wpisałem dane swojej firmy). W pewnym momencie, po przejściu do panelu administratora, moja strona została przekierowana na home.pl. Wyłączyłem wyszukiwarkę i ponownie spróbowałem wejść na moją witrynę (wpisywałem adres ręcznie), niestety proces się powtórzył. Kontaktowałem się z właścicielem serwera, który stwierdził, że spotkał się z tym poraz pierwszy, choć ma wielu klientów, którzy korzystają z oprogramowania joomla. Zasugerował abym zapytał na forum joomla, co też powyższym cznię. Nie mam zielonego pojęcia co się mogło stać. Czy ktoś spotkał się wcześniej z takim problemem? Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.:)

stone
25-03-2007, 20:25
Czyli teraz po każdym wywołaniu nazwy domeny przekierowywuje na home.pl?
A jak łączysz się przez adres bez domeny, tylko tez stary?
Jak masz ustawione live_site w pliku configuration.php

Radek Figas
26-03-2007, 15:36
Witam, w pliku configuration.php odnalazłem informację: $mosConfig_live_site = 'http://www.pe-gaz.kolobrzeg.pl
Jest to prawidłowy adres mojej strony. Nawiązałem kontakt z operatorem w home.pl, który stwierdził, że choć wykupiłem u nich domenę, to oni nie mają wpływu na to, ponieważ moja strona funkcjonuje na serwerze zewnętrznym. Natomiast administrator serwera na moją prośbę o pomoc przysłał mi informację następującej treści:
[I][I]Witam,
w tym czasie nie były prowadzone prace na serwerze, tym samym nie jest
możliwe, aby była to kwestia oprogramowania po stronie naszego serwera.
Jomla to bardzo rozbudowany serwis, wiele iterakcji dzieje się tam bez udziału
uzytkownika. Oznacza to, że nie zawsze musi być ktoś zalogowany aby
oprogramowanie dokonywało standardowych procedur np. sprawdzania dostępności
nowszych wersji, analizy logów, nadzorowanie serwisu itd. Duża ilość rzeczy
dzieje się tam nawet bez wiedzy administratora.
Ja osobiście dopatrywałbym się winy po stronie ściągniętego przez Pana dodatku
do jomli. Myslę, że normalna instalacja, bez dodatków, nie będzie sprawiać
problemów. Zazwyczaj to właśnie dodatkowe moduły często komplikują wiele
rzeczy. Proszę się popytać na forum, jakie dodatki użytkownikom sprawiają
najmniej problemów i co po prostu można spokojnie zainstalować do Pańskiej
wersji jomli (proszę zauważyć, że nie używa Pan najnowszej wersji, jest to
starsza wersja, ale za to spolszczona). Proszę też sprawdzać jakie dodatki są
zalecane do Pańskiej wersji jomli, bowiem może się okazać, ze twórca danej
poprawki pisał ją dla nowszego wydania jomli, niż te, które aktualnie Pan
posiada.

Ze swojej strony chciałbym jeszcze dodać, że jedynymi dodatkami, które umieściłem w folderze templates, było kilka szablonów stron (ściągniętych zresztą ze stron zasugerowanych przez joomla. Naprawdę będę wdzięczny za pomoc. Nie wiem naprawdę o co w tym chodzi. Pozdrawiam Radek.

stone
28-03-2007, 21:45
Możesz mi dać dostęp do panelu admina na PW abym mógł to zobaczyć?

Radek Figas
02-04-2007, 12:02
Witam, myślę, że sprawa się wyjaśniła. Administrator mojego serwera powiadomił mnie, że choć nie powinno się tak zdarzyć, to jednak okazało się że gdy na home.pl dokonałem przekierowania na zewnętrzne dns'y, część plików przeszła, a część pozostała na home.pl. To powodowało te przekierowania. Coś w tym stylu, nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem. Administrator poprzenosił je ręcznie (na piechotę). Do dnia dzisiejszego narazie wszystko jest w porządku. Dziękuję za zainteresowanie i pomoc. Radek Figas.:)