PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy po aktualizacji



kliver
26-04-2017, 12:32
Po aktualizacji do JOOMLA 3.7.0 nie działają nowo instalowane dodatki, moduły. Pojawia się BŁĄD Unknown column 'client_id' in 'where clause'. Gdzie tkwi problem? Przed aktualizacją nie było problemów z instalowanymi rzeczami.

maskodka
26-04-2017, 15:22
Powróć do kopii zapasowej

zwiastun
26-04-2017, 17:10
Powrót do kopii zapasowej to niekoniecznie dobre rozwiązanie. Jeśli pojawia się taki komunikat, to może warto sprawdzić, czy rozszerzenie jest rzeczywiście aktualne (i aktualizowane przez autora). Można też dodać brakującą kolumnę, gdy w jakiejś tabeli jej brakuje.

kliver
26-04-2017, 17:28
Dzięki za rady - problem rozwiązany. Wystarczyło kliknąć opcję NAPRAW w sekcji INSTALACJE--->BAZA DANYCH. Po aktualizacji występowała niezgodność bazy z wersją JOOMLA 3.7.0, ale już jest OK :-)

muzzy
26-04-2017, 19:06
Wystarczyło kliknąć opcję NAPRAW w sekcji INSTALACJE--->BAZA DANYCH.
Dzięki! Pół dnia się męczyłem z podobnym problemem, kilka razy przywracałem backup, kombinowałem jak koń pod górę... A tu takie szybkie rozwiązanie :)

zigi
26-04-2017, 20:15
Dzięki za rady - problem rozwiązany. Wystarczyło kliknąć opcję NAPRAW w sekcji INSTALACJE--->BAZA DANYCH. Po aktualizacji występowała niezgodność bazy z wersją JOOMLA 3.7.0, ale już jest OK :-) U mnie musiałem aktualizacje wrzucać do folderu z joomlą bo zwykła aktualizacja kończyła się błędem 500 i jej brakiem. Potem oprócz naprawy bazy trzeba było jeszcze ręcznie wykryć nowe wersje rozszerzeń. Do kompletu doszedł drobny błąd w tłumaczeniu głównym joomli - spacja po % zamiast przed w definicji sposobu prezentacji czasu w plikach lokalizacyjnych dla admina i strony.