PDA

Zobacz pełną wersję : pisnie artów przez userów..



T@rsch
23-03-2007, 22:39
Czy jest cos takiego co umozliwi userówi bo zalogowaniu sie wybrać z menu swojego "nowy artykuł" i wybierze najpier sekcje a potem kategorie?

zwiastun
23-03-2007, 22:43
Poczytaj abecadła na temat uprawnień w Joomla!

T@rsch
23-03-2007, 22:46
czytac czytałem sporo rzeczy.. ale jak tak mówisz.. to przeczytam jeszcze raz.
Ale nie wiem cze mnie zrozumiałeś. Ja robie poral informacyjny i che aby kazdy kto sie zaloguje moze pisac artykuły bez przydzielania uprawnien przezemnie...

ps a to abecadło to gdzie znajde mistrzu?

zoki
24-03-2007, 18:27
Poniwaz mam podobny problem pozwole sobie podpiac sie pod ten temat.
Otoz wstawilem w UserMenu link wyslij artykul. Nadalem prawa Register. Niestety po zalogowaniu sie wyskakuje tekst o braku uprawnien.
Jedynie co pomaga to zmiana uprawnien dla uzytkownika na np. author.
Pytam wiec, dlaczego w konfiguracji menu jest mozliwosc przydzielenia uprawnien wysylania artow dla Register, skoro to i tak nie dziala.
Problemmem dla mnie jest przydzielanie kazdemu uzytkownikowi uprawnien Author. Chcialbym by po zarejestrowaniu sie kazdy uzytkownik (z prawami Register) mogl wysylac do akceptacji swoje arty. Czy znacie jakies rozwiazanie?

zwiastun
24-03-2007, 19:04
Każdy uczestnik moze, ale nie wszędzie - może wysłać arta do 1 sekcji, która mu wyznaczysz. Uprawnienia autora to uprawnienia AUTORA, osoby którą przyjmujesz, powierzasz jej coś, obdarzasz ją większym zaufaniem, a nie każdego kto się zarejestruje. Automatu w nadawaniu wyższych uprawnień nie ma. Równie dobrze można by chcieć, aby wszystkim nadawac automatycznie uprawnienia super admina.

T@rsch
24-03-2007, 23:55
to jeszcze raz to jak załuzmy autor ma dodac arta do danej sekcji ajk to się robiło? bo się zmixowałem.. bo z tego co widziałem to mozna tylko w przegladzie listy...

moze amcie gdzies jakies art o tym.. bo jestem zakrecony..

zoki
24-03-2007, 23:57
W pewnym sensie masz racje, ale mimo wszystko bede sie trzymal swojego stanowiska, ze jednak troche jest to niedopracowane.
Juz tlumacze swoje stanowisko. Skoro, jak twierdzisz i z czym sie zgadzam, nadajac komus uprawnienia Author obdarzam go zaufaniem, wiec w zasadzie niepotrzebnym byloby oznaczac opcje akceptacji tekstow przez admina. Skoro jednak wymagam akceptacji to nic nie stoi na przeszkodzie by kazdy zarejestrowany uzytkownik mogl wyslac jakis tekst
Z drugiej strony, np dodawac linki moze kazdy zerejestrowany (jesli sie taka opcje wybierze). Mimo wszystko troche w tym jest niekonsekwencji.
W kazdym razie dziekuje za odpowiedz. Oszczedziles mi sporo czasu z grzebaniem w ustawieniach.
Pozdrawiam

kurtz
25-03-2007, 00:03
[...]