PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z panelem admina, przejście z 1.03 PL BETA na 1.07 PL



darks
12-02-2006, 17:30
Coś namieszałem :(. Sytuacja wygląda tak, miałem zainstalowaną Joomla 1.03 pl beta. Chciałem zrobić upgrade do 1.07 PL. Zgodnie z tym co przeczytałem mi.n tu http://www.joomla.pl/index.php/content/view/151/2/
ściągnąłem łatkę 1.03-1.07 i nadpisałem dotychczasowe pliki nowymi. Skutek był taki, że w panelu administratora nie miałem ani górnego menu ani też opisu do ikon znajdujących się w głownej części panelu (w ramce). Tymczasem szukając rozwiązania problemu przeczytałem tutaj http://www.joomla.pl/index.php/component/option,com_remository/Itemid,15/func,fileinfo/id,99/
że ta łatka dotyczy przejścia z 1.03 (tzw. test) a ja miałem beta. Nie wiem czy tak jest rzeczywiście czy to bez znaczenia, w każdym razie w panelu admina były w/w braki. W związku z czym przegrałem katalog administrator z wersji 1.03 pl beta i wszystko jest ok, tzn jest anglojęzyczny interfejs admina. Jak zatem zrobić polskojęzyczny??? Co ew. zrobiłem nie tak. Dzięki

zwiastun
12-02-2006, 18:00
nadpisz całośc 1.07

darks
12-02-2006, 21:42
nadpisz całośc 1.07
Tak zrobiłem, mam wszystkie ikony i wszystkie napisy. Jest mały problem nadal jest w j. angielskim. Nie wiem co zrobić aby był polski. Próbuję nadpisywać pliki z polskim, wywalać te co mam, nadpisywac ale angielski się zagnieździł i nie chce się ruszyć :). co zrobić?

stone
12-02-2006, 21:54
Sprawdz global configuration, zakładkę local, czy nie masz tam ustawienia jezyka dla panelu admina.

darks
12-02-2006, 21:59
Tak zrobiłem, mam wszystkie ikony i wszystkie napisy. Jest mały problem nadal jest w j. angielskim. Nie wiem co zrobić aby był polski. Próbuję nadpisywać pliki z polskim, wywalać te co mam, nadpisywac ale angielski się zagnieździł i nie chce się ruszyć :). co zrobić?

Już chyba wiem co jest przyczyną. W globalnych ustawieniach jako język panelu admin. ustawiony jest języ ang. Próbuję ustawić go na polski i The Configuration Details have been updated!. Szlag mnie trafia. Dlaczego nie chce sie ustawić na polski???

stone
12-02-2006, 22:04
A sprawdz czy masz plik jezykowy dla panel admina

darks
12-02-2006, 22:15
A sprawdz czy masz plik jezykowy dla panel admina

jeżeli to jest plik admin_polish.php to mam go. zaczyna dostawac białej gorączki :mad:

zwiastun
12-02-2006, 23:22
Wpisz ręcznie w pliku configuration.php:
$mosConfig_alang = 'polish';

darks
12-02-2006, 23:49
Wpisz ręcznie w pliku configuration.php:
$mosConfig_alang = 'polish';
No cóż wieli szacunek i podziękowanie!:)
kilka godzin a rozwiązanie było tak blisko...
Dzięki!!!