PDA

Zobacz pełną wersję : JoomGallery - problem z hostingiem



mario8886
11-05-2017, 16:17
Witam

Napotkałem pewien problem na hostigach home.pl oraz az.pl. Dotyczą one kompnentu JoomGallery. Testowaliśmy to zarówno na skopiowanych z innych serwerów instalacjach Joomla! jak i na czystych (łącznie z autoinstalatorów) w kilku wydaniach. JoomGallery równiez instalowany był w kilku wersjach - od starszych do najnowszej.

Problem dotyczy braku dostępu do PA komponentu. Po zainstalowaniu i próbie wejścia w panel zarządzania samą galerią system zaczyna mielić, mielić i raz na jakiś czas panel się otworzy, zazwyczaj jednak próby kończą się błędem 500 lub 504. W przypadku serwisów przeniesionych dla testu z innych serwerów gdzie galeria była już zainstalowana można spokojnie wejść w nią z frontendu. Problem dotyczy jedynie PA.

Problematyczny okazał się parametr max_execution_time tych serwerów który wynosi 60s. W momencie gdy uda się (raz na jakiś czas) i system zmieści się w tym limicie można wejść w zarządzanie galerią. Jednak jak już wcześniej wspomniałem najczęściej wyskakuje błąd. Potwierdzili mi to technicy z home.pl którzy testowali ten dodatek.

W związku z tym mam pytanie do Was: czy ktoś spotkał się z podobnym zachowaniem na wspomnianych hostingach? Na pewno nie jest to błąd w którejś z wersji samej galerii bo problem się powtarza na każdej kombinacji jaką próbowaliśmy. Dziwi mnie to że jedna z popularniejszych galerii potrafi zatkać hosting, jednak jak wiadomo każda firma ma swoją politykę. Być może jest jakieś rozwiązanie tego problemu oprócz zmiany hostingu, tylko po prostu o tym nie wiem :)

Dodam ze swojej strony że powyższy problem nie występuje na serwerach nazwa.pl. hekko.pl i ovh.pl. Obecnie testujemy kolejne rozwiązania w innych firmach. Wydaje mi się że to dość ważna informacja, wiele osób kupuje drogie hostingi i potem dowiadują się że nagle jakiś komponent im nie zadziała. Samo zainstalowanie Joomla! nie oznacza niestety że później nie napotkamy problemów.

wojsmol
11-05-2017, 17:24
Masz jakieś dokładniejsze logi z tych serwerów?

jeremy
11-05-2017, 22:57
sprawdziłem u siebie ten komponent na serwerze linuxpl. Wszystko działa (php 7.1, joomla 3.7). Parametr max_execution_time domyślnie jest tam ustawiony na 30 i można go edytować.