PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja drugiego Joomla



elia
24-03-2007, 23:40
Witam,
Zaczęłam instalację drugiego joomla na tym samym serwerze, instalacja się nie powiodała, wyświetliła się informacja ze takie bazy już istnieją. Usunęłam tego drugiego joomla, ale w tym pierwszym pojawił się błąd - zaraz na pierwszej stronie po zalogowaniu admina mam podwójne zakładki w oknie po prawej stronie oraz na górze cztery ikonki zamiast dwóch (ikonki zalogowani i poczta) czy można to jakoś usunąć?

zwiastun
24-03-2007, 23:46
Widocznie nie usunąłeś wszystkiego (np. bazy danych)
Drugi system trzeba
a) zainstalować w podkatalogu
b) z innym przyrostkiem bazy danych
Teraz najpierw posprzątaj (dokumentnie, a potem powtórz instalacje)

elia
24-03-2007, 23:51
Dzięki za szybką odpowiedź, czyli nic już nie można z tym zrobić? szkoda bo mam tam stronke której nie chiałabym usuwać, a może mogę ją przenieść w jakiś sposób?

kurtz
25-03-2007, 00:15
[...]

dorek
29-05-2007, 09:57
Drugi system trzeba
a) zainstalować w podkatalogu
b) z innym przyrostkiem bazy danych


Podłączę sie do tego tematu jesli można.
Skopiowałam joomlę z podkatalogu do katalogu głównego (pozostawiwszy w podkatalogu pierwotną wersję - ma pozostać do testów). Teraz stronka odpala się ok, ale gdy próbuję się zalogować, to odwołuje się do wersji w podkatalogu i wywala błąd 403. Gdy zrobię "wstecz" pokazuje się zalogowana strona.
Pytanie: Z Twojej powyższej odpowiedzi, Zwiastunie, wynika, że baza powinna mieć inny prefix. Czy ten mój problem moze mieć z tym związek?; Czy mam teraz zmienić wszystkie nazwy tabel w przeniesionej bazie?

Adres strony: http://www.parafia.michalin.pl

dorek
29-05-2007, 11:20
Ok, sorry za zawracanie głowy. Juz rozwiązałam problem.
Zapomniałam zmienić ścieżki w module logowania.
Teraz jest juz ok