PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja strony - problem z kunena



monteros_007
30-05-2017, 13:26
Witajcie,

Świeżak na forum i świeżak Joomla :) Kolega u mnie na hostingu odpalił sobie stronę w joomla + kunena. Śmiga sobie ona fajnie, wszystko działa. Po migracji na inny serwer i podpięcie właściwej domeny strona działa ale kunena nie oraz logowanie userów też nie działa. Nawet logowanie za zaplecze nie działa. Czy ktoś spotkał się za takim czymś? Czy to normalny objaw i trzeba na nowym serwerze od nowa to robić? Szukałem gdzieś informacji i cache z /kunena usnąłem ale to niewiele pomogło.
Joomla: Joomla! 3.7.2 Stable
Kunena: 5.0.9

Z góry dziękuje i przepraszam jeśli coś nie tak napisałem.

Pozdrawiam
Mateusz
5.0.9

5.0.9

Gall Anonim
30-05-2017, 21:11
migracji na inny serwer
W jaki sposób wykonano przeniesienie? Jak sprawdziłeś (porównałeś) parametry środowiska - wersje php i inne takie tam cholernie ważne parametry.

monteros_007
30-05-2017, 21:27
Export bazy do pliku .sql -> import do nowej bazy. Skopiowanie plików strony. Zmiana w configuration namiarów na nową bazę i strona zaskoczyła. Moim zdaniem gdyby było coś nie tak to by w ogóle nie odpaliła. Jeśli chodzi o parametry to stary serwer PHP: 5.6.29 na nowym serwerze 5.6.29. Jakie to jeszcze inne cholernie ważne parametry?

Gall Anonim
30-05-2017, 21:45
Moim zdaniem gdyby było coś nie tak to by w ogóle nie odpaliła.
Podążając tym tropem - moim zdaniem skoro wszystko jest TAK to skąd jakikolwiek problem?
Co do parametrów - wrzuć sobie na starym i na nowym plik typu php.info i porównaj - diabeł tkwi w szczegółach.
Na marginesie - skąd pewność że ścieżki w configuration.php są poprawne? jak wygląda zawartość $live_site, jak traktuje je nowe środowisko.

monteros_007
30-05-2017, 22:20
No moim zdaniem jest jakiś problem z samym modułem kunena ale tak ja pisałem na początku jestem świeżakiem w Joomla. Moja domena to WP. Phpinfo różnią się na pierwszy rzut memory, max post size i debug ON/OFF. Tą zmienną $live_site zarówno na starym jak i na nowym serwerze mam pustą.

zwiastun
31-05-2017, 00:03
Proponuję zainstalować na działającej wersji Akeeba backup, wykonać kopię i odtworzyć ją w nowym środowisku. Będzie przynajmniej wiadomo, że przeniesienie zostało wykonane poprawnie.
Opisane przez Cię objawy normalne nie są. Wniosek jednak jest prosty: albo jakieś błędy przy przenoszeniu bazy i systemu plików, albo nowe środowisko ma niedostosowane parametry. Trudno jednak bawić się w zgadywanki. Bo skoro w jednym miejscu działa, a w drugim nie, to innych wniosków wyprowadzić nie sposób.