PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja do 3.x nieudana, backup 2.5 nie działa



cvas
08-06-2017, 15:03
Witam,

jedna z moich stron padła ofiarą ataku, na serwerze pojawiły się zainfekowane pliki. Katalog działającej jeszcze strony został pobrany na dysk, wykonałem też dump bazy danych.
Po kolei czyściłem pliki joomli, zaktualizowałem PHP do nowszej wersji, by ostatecznie zaktualizować wszystkie dodatki, rozszerzenia i na końcu Joomlę. Wszystko było OK, do momentu aktualizacji Joomli do najnowszej wersji. Wtedy w PA pojawiał się komunikat "Błąd. Wystąpił Błąd", a frontend przestał działać zupełnie (pomimo aktualizacji templatki do najnowszej wersji).

Postanowiłem przywrócić backup strony i zacząć wszystko od początku. Nadpisałem pliki na serwerze oraz przywróciłem kopię bazy - strona pomimo to nie działa poprawnie.

Otrzymuje teraz 2 komunikaty przy próbie wejścia na strona.pl/administrator/:

Notice: Undefined property: JSession::$storeName in /public_html/libraries/cms/html/behavior.php on line 693

Fatal error: Call to undefined method JAdministrator::isClient() in /public_html/libraries/cms/html/behavior.php on line 706

a przy próbie otwarcia frontendu błąd 503.

Jakieś pomysły?

wojsmol
12-06-2017, 21:40
cvas (http://forum.joomla.pl/member.php?4037-cvas) O ile temat jest aktualny to pamiętaj o podstawowej jednej rzeczy. Przy przywracaniu kopii wpierw usuwasz zawartość katalogu ze stroną na serwerze a potem przywracasz kopię. To samo dotyczy bazy danych.