PDA

Zobacz pełną wersję : Czy jest możliwe dodanie własnego stylu do administracyjnej części własnego szablonu



adrianb
23-06-2017, 12:31
Cześć,

Mam pytanie czy jest możliwe dodanie do administracyjnej części szablonu tworzonego przez siebie od podstaw stylu CSS i jak to zrobić?

Pozdrawiam Adrian

Bazyl
23-06-2017, 12:40
Siemasz,

szablony zaplecza działają dokładnie tak samo, jak frontu, więc można :-)
Jeśli sam tworzysz szablon to dodajesz w nim, co chcesz...

PeFik
23-06-2017, 12:47
Hej, tak można.
Opisałem to jako ciekawostka na str. 162 książki : http://helion.pl/view/3926o/jowozr.htm

adrianb
23-06-2017, 12:55
PeFik czy byłbyś tak dobry i napisał jak to zrobić? Jak dołączyć taki plik .css do administracji mojego szablonu? W którym miejscu szablonu można przeprowadzić taką operację?

Jac
23-06-2017, 20:13
Używasz domyślnego szablonu zaplecza? To dodaj własny plik CSS o nazwie custom.css i umieść go w tym miejscu:


/administrator/templates/isis/css/custom.css

W ten sposób możesz nadpisać domyślne style własnymi, umieszczanymi w pliku custom.css.

adrianb
24-06-2017, 07:30
Dzięki za odpowiedź. Korzystam z z domyślnego szablonu zaplecza. Jednak chodziło mi o to, aby stworzyć nowy plik .css i dodać go do mojego własnego szablonu czyli takiego, którego sam tworzę. Tak, żeby wynik napisanego przeze mnie kodu był widoczny na zapleczu mojego własnego szablonu. Wydaję mi się, że jak zapiszę go w tym miejscu, będzie widoczny dla isis. Projektując mój własny szablon chciałbym, aby kod napisany przeze pasował tylko do tego szablonu i był niezależny od reszty platformy. Zapisanie go w tym pliku będzie powodowało, że jak ktoś będzie pobierał ten szablon będzie musiał dopisywać swój kod do pliku znajdującego w miejscu zależnym od całej joomli, a to mija się z celem. Masz może jakieś inne sugestie?

PeFik
24-06-2017, 08:56
Własny plugin - wtedy masz większą kontrolę niż tylko prosty plik CSS o którym ja wspomniałem i Jac.

adrianb
27-06-2017, 09:24
PeFik czy do takiego pluginu wystarczy dodać tylko tylko plik .css (oczywiście dodać do tych wszystkich rzeczy, które są już w standardzie Joomli)? Jak już wszystko jest gotowe, to jak później zrobić, aby ten .css był wczytywany do zaplecza mojego szablonu?