PDA

Zobacz pełną wersję : Spolszczenie do 3.7.2



YMac
01-07-2017, 12:00
Czy ktoś się orientuje czy lub kiedy będzie spolszczenie do 3.7.2. Jak na razie zauważyłem że jest tylko do 3.7.0, a to sprawia użytkownikom małe kłopoty. Może już jest a ja coś przeoczyłem ?

zwiastun
01-07-2017, 12:50
Można prosić o informację, jakie to małe kłopoty sprawia użytkownikom tłumaczenie 3.7.0 w Joomla 3.7.2?
Nic nie przeoczyłeś. Gdy ukaże się zapowiadane na najbliższe dni 3.7.3, zostanie wydany również uaktualniony pakiet językowy..

YMac
01-07-2017, 14:02
Po prostu nie wszyscy znają angielski i się gubią na forum .Inna sprawa że niektóre rzeczy nieładnie wyglądają jak np. zamiast tekstu polskiego o zatwierdzeniu cookies jest teraz krótki kod HTML:INFO_CIACHO_INFO

:(
http://www.stowarzyszenie-sudety.pl

GOGOKOM
01-07-2017, 16:25
A od kiedy info ciacha są zaimplementowane w joomla. To co masz do cookies może nie jest rodzimej produkcji i potrzebny ci lang pl

Wysłane z mojego QUANTUM_2_400 przy użyciu Tapatalka

YMac
01-07-2017, 16:34
Nie wiem, ale na zanim przeszedłem z 3.7.0 na 3.7.2 wszystko działało to nawet na logikę widać że coś w tym musi być. Po prostu poczekam tak jak pisze Zwiatun na 3.7.3 i spolszczenie. Pażiwiom, uwidim :)
----------------
Zwiastun, dzięki za info.

GOGOKOM
01-07-2017, 16:52
I myślisz że Zwiastun złośliwie wycioł tą deklarację :)
A jak sam dodasz stosowną deklarację w pl ... :) będziesz miał problem z głowy. Możesz też zajrzeć do języka z PA :)
Z takim drobiazgiem nie musisz czekać na aktualizację która może nie zawierać tej opcji i co wtedy? :)

YMac
01-07-2017, 17:08
Wtedy po prostu nie będę się z tym bujał tylko wyrzucę ten moduł i zamontuję nowy, w sieci jest tego pełno. I jeszcze to że każdego i jego wiedzę tu cenię i absolutnie nikogo nie posądzam o jakieś złośliwości.
W końcu jak ma być to na dniach to poczekam, zawsze to będzie jakieś doświadczenie na przyszłość. Jeśli teraz to zrobię, a w przyszłości to się powtórzy to nie będę wiedział czy jest to spowodowane niezgodnością języka czy nie. Taka mała dedukcja :)

zwiastun
01-07-2017, 18:23
Prosiłem o jakieś konkrety dotyczące problemów z językiem w Joomla 3.7.2. O ile wiem, nie ma żadnych (brakuje bodaj jednej mało widocznej deklaracji na zapleczu). Przytoczona deklaracja w ogóle nie pochodzi z pakietu języka polskiego. Takie usterki trzeba rozpoznać i naprawić np. za pomocą nadpisywania języka.

YMac
01-07-2017, 18:42
Problem w tym że mam więcej modułów które działały na 3.7.0, obecnie nie. Teraz np. w Kunenie zastosowałem spolszczenie i nic, wcześniej działały jeszcze PW i Shoutbox to samo z logowaniem, które jest integralne (Joomla Project). Rozumiem w większości nie są to integralne części Joomli, ale nie rozumiem tego że razem z tą niezgodnością spolszczenia z wersją nagle wszystkie obce moduły siadły. Zwłaszcza że tak jak pisałem Kunena ma spolszczenie. Nie miałem takich problemów idąc od wersji 2.5. No i to logowanie ....
Piszecie że trzeba szukać spolszczenia do modułów, to dlaczego angielskie wersje działały po polsku wcześniej przy zgodności bez żadnego nadpisywania ?

zwiastun
01-07-2017, 20:29
Drogi Kolego, ja rozumiem, ale to po prostu nie ma nic wspólnego ze spolszczeniem Joomla. Musisz znaleźć przyczynę i ją usunąć. Na pewno problemy Ci nie znikną, gdy się pojawi Joomla 3.7.3 i nowszy pakiet języka polskiego.

YMac
01-07-2017, 20:37
Ok. zrozumiałem, dziękuję za pomoc.

PeFik
01-07-2017, 22:11
@YMac :
1) Sprawdź czy te pliki nadal są w pl-PL
2) Sprawdź uprawnienia do plików językowych

Przeinstaluj system.
Tak jak powiedział/napisał Zwiastun wskazane przez ciebie frazy dotyczą tylko i wyłącznie rozszerzeń firm 3-ich.
Zatem coś musiało paść...

YMac
01-07-2017, 23:25
Tak jak powiedział/napisał Zwiastun wskazane przez ciebie frazy dotyczą tylko i wyłącznie rozszerzeń firm 3-ich.
Chyba nie do końca bo logowanie należy do Joomla Project, a też podpada. Może z tego powodu:
9166

zwiastun
01-07-2017, 23:46
Jeszcze raz i po raz ostatni upraszam. Nie szukaj przyczyn tam, gdzie ich nie ma. Jeśli w module logowania nie masz polskich napisów, to nie dlatego, że ich nie ma w pakiecie językowym, tylko np. dlatego, że Twój moduł logowania pochodzi z rozszerzenia zewnętrznego lub jest przez rozszerzenie zewnętrzne (np. szablon) zmodyfikowany. W całym pakiecie językowym brakuje dwóch mało istotnych napisów odnoszących się do zaplecza. W ich miejscu wyświetlają się napisy angielskie i raczej wątpię, by ktokolwiek zwrócił na to uwagę.

YMac
02-07-2017, 00:22
OK. będę szukał. Niestety nie mam takiej wiedzy jak Wy ale mimo tego że stworzyłem tą stronę i parę lat administruje to cały czas próbuję to jakoś od nowa ogarnąć. Każdy problem da się rozwiązać, tylko potrzeba czasu. Dzięki za wskazówki :)