PDA

Zobacz pełną wersję : Jak uzyskać 100/100 punktów Google Site Speed Insight



Wojciech Babicz
05-07-2017, 16:20
Popełniliśmy poradnik (dziękuję za wielką pracę Norbertowi) jak uzyskać 100/100 punktów w Google Page Speed Insight na Joomla 3.7.3 (najnowsza na dzień 5.07.2017) na szablonie protostar.

To na wypadek, gdyby ktoś nie wierzył, czy się da :-)

https://www.100punktow.pl/joomla/

Wojtek

adam.lachut
05-07-2017, 17:20
Jakoś mnie to nie przekonało.
Z dwóch powodów:

1. Strona wygląda na przygotowaną 'pod test' - nie przypomina typowej strony zrobionej w Joomla (czy dowolnym innym CMS/technologii): nie ma menu, nie żadnej dynamicznej zwartości, wygląd maksymalnie uproszczony.
Można dyskutować czy dla takiej strony był sens używania CMSa (a nie np. jakiegoś lekkiego frameworka css typu Skeleton)

2. Pytanie co, oprócz satysfakcji z wyniku 100/100 (teraz 94/96 - pogorszył się czas odpowiedzi serwera) dała ta optymalizacja. Moim zdaniem głównym celem powinien być możliwie krótki czas ładowania. W tym przypadku zmierzony (pingdom/gtmetrix) czas ładowania to nieco poniżej 2s (czasami dłużej - długi czas odpowiedzi serwera potrafi wydłużyć czas łądowania strony nawet o dodatkową 1 sekundę) i jest:

- porównywalny lub nieco gorszy od czasu ładowania demo protostar:
http://demo.joomla.pl/j3x/obsluga-joomla/rozszerzenia/szablony/protostar
którego nikt pewnie nie optymalizował

- podobny do czasu ładowania nieporównywalnie bardzie rozbudowanego demo szablonu Simpli do JA:
http://ja-simpli.demo.joomlart.com

- gorszy od czasu ładowania Purity III od JA - również bardziej rozbudowanego, postawionego na 3.6.5 i wygląda na to jakoś mało optymalizowanego
http://purity-iii.demo.joomlart.com/

A.

Wojciech Babicz
05-07-2017, 22:37
Strona nie jest "pod test". To po prostu goła Joomla!. Takie było założenie. Czysty system, podrasowany do 100/100 punktów. Zawsze można krytykować, że można zrobić lepiej, że można czym innym sprawdzać itd.

Wiadomo, że wygląda ubogo, bo to jedna podstrona.

Chętnie zobaczę rozbudowaną stronę na Joomla! podrasowaną od 100/100 punktów. Obiecuję, że zamieszczę do niej link, ze wskazaniem autora i pełnymi honorami. Wyzwanie przyjęte ?

Wojtek

GOGOKOM
06-07-2017, 10:53
A gdzie wymagany prawem skrypt info cookies.
Dodaj 3-4 podstrony jeszcze jakiś kontakt, joomlowy, zoptymalizowany - opisz optymalizację.
I przekonaj nas że ten projekt nie jest wyłącznie kryptoreklamą konkretnego serwera lub Norberta który na swojej stronie osiąga 17/100
https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=http://sulzycki.com.pl/
Jego wynik nie jest chyba potwierdzeniem sukcesu projektu.

Wojciech Babicz
06-07-2017, 11:22
Ciasteczka - słuszna uwaga. Trzeba by dodać.

Co do reszty - powiem krótko: zrób sobie sam, jak masz ochotę i umiesz :-)

Podałem założenia projektu: optymalizacja gołej Joomli. Gdzieś musiałem opisać optymalizację, zatem użyłem ... Joomli. Nie jestem zainteresowany dodaniem menu i podstron. Ale chętnie podlinkuję stronę, która takie elementy ma i ma 100/100 punktów. Chyba, ze się nie da ;-) ? Zapraszam do pokazania, że się da - oferuję link do takiej strony i opis Autora optymalizacji - będzie wtedy w pełna reklama i to za darmo. Zapraszam i czekam.

Wojtek

zwiastun
06-07-2017, 12:57
Zupełnie nie rozumiem tej dyskusji i zgłaszanych uwag.
Po pierwsze, cel publikacji był - przynajmniej dla mnie oczywisty: zainteresować i pokazać, jak osiągać dobry wyniki w Google Site Speed Insight. Zrozumiałe, że zastosowano chwyt marketingowy, pokazując, że z Joomla (wcześniej także z WordPressem) można osiągnąć idealny wynik - 100/100. I dokładnie to wykonano!
Po drugie, równie oczywiste jest, że 100/100 to wynik idealny, do którego należy dążyć, a nie wynik, który można osiągnąć w każdej witrynie (i na każdym systemie). Problem w tym, by administratorzy zadbali o optymalizację swoich witryn i wiedzieli, jak ją wykonać.
I po trzecie, ale już na marginesie, zastrzeżenia i uwagi, że "strona jest pod test", że "projekt jest kryptoreklamą" (serwera, firmy, osoby) są typowym w naszym kraju dowalaniem tym, którzy coś chcą nam pokazać, przedstawić, zaproponować.
Z argumentem, że "strona jest pod test" już się rozprawił rzeczowo @Wojciech Babicz. To po prostu czysta instalacja Joomla. A może miał zrobić tak, żeby było widać, ŻE SIĘ NIE DA? Zabawne.
A co do "reklamy" czy "kryptoreklamy": proszę wskazać na stronie głównej https://www.100punktow.pl/ jakiekolwiek odniesienie do promującej się firmy lub promowanej osoby? Na stronie dotyczącej Joomla, owszem, jest na dole podziękowanie dla Norberta, który poświęcił swój czas a) przetestował rozwiązanie, b) wsparł przygotowanie strony. Proszę zauważyć, że takiego podziękowania nie ma na stronie o WordPressie, bo została wykonana w całości przez autora pomysłu).
Jeśli te publikacje coś lub kogoś promują, to promują Joomla i Wordpressa! To źle? Co Wam, Panowie, "nie pasi"?

GOGOKOM
06-07-2017, 15:09
Szanowny Zwiastunie, nie zawsze, pomimo swej ogromnej joomla wiedzy, dostrzegasz to co widźą inni, jest to zrozumiałe. Podejrzewanie mnie o dowalanie jest niezasadne. Koncept projektu dla mnie w perspektywie czasu jest inny. Fajnie że podano na tacy przepisy na sukces. Czy nie ujmując ich w swoich pracach stracimy. Nie wiele. Wielcy mają wyniki 10-30/100 i żyją. Wspaniale żyją. Gdy ktoś przedstawia mega globalny punkt widzenia nie znaczy że się dowala :)
Do autora wątku. Z twoim opisem poradzę sobie. Czy uznam to za stratę czasu i odpuszczę. Zobaczymy. Sukces projektu nie zależy od 100/100.

Wojciech Babicz
06-07-2017, 15:19
Do GOGOKOM :-) Oczywiście sukces strony nie zależy od 100/100. Ale jednak narzędzie jest. Kilka osób już prosiło o weryfikację, że nie mają 100 punktów i dlaczego. Stąd wymyśliliśmy, że sprawdzimy, czy da się zrobić na standardowym szablonie Joomla! i Wordpress (żeby było sprawiedliwie) pełne 100 punktów. Da się. Choć to tak jak wspomniałem - czyste, podstawowe szablony po instalce. Teraz już zadanie dla profesjonalistów, którzy budują strony, żeby spróbowali swoje produkcyjne strony też doprowadzić do 100/100. A ja chętnie ich zareklamuję :-)
Moje posty, poradnik i domena w zasadzie jest zachętą dla innych do walki :-)

Wojtek

pe_pe
06-07-2017, 16:19
(...) To na wypadek, gdyby ktoś nie wierzył, czy się da (...)

Wszystko się da ale nie wszystko się opłaca - ten przypadek idealnie to pokazuje. Ta strona wygląda jakby była zrobiona 20 lat temu albo przez ucznia podstawówki na zaliczenie.
Założenia, pierdoły bla bla bla ... Następy test to będzie pewnie jakiś sklep bez produktów? Czy może skrypt wyszukiwarki bez wyników wyszukiwania? Jak wyjmę silnik z pralki to też stanie się bezgłośna, tylko po co mi taka pralka!?

Wojciech Babicz
06-07-2017, 16:23
Słusznie, chyba faktycznie skasuję tak nieprzydatną stronę, która wygląda jakby była zrobiona 20 lat temu ... po co zaśmiecać forum. Ale pod warunkiem: jest jakiś polski poradnik, który mówi o tym samym, spełnia wymogi 100/100 i jest ładny ? Chętnie obejrzę.

pe_pe
06-07-2017, 16:41
Jest dużo nieprzydatnych poradników ale akurat takiego nie ma.

noras
06-07-2017, 20:00
A gdzie wymagany prawem skrypt info cookies.
Dodaj 3-4 podstrony jeszcze jakiś kontakt, joomlowy, zoptymalizowany - opisz optymalizację.
I przekonaj nas że ten projekt nie jest wyłącznie kryptoreklamą konkretnego serwera lub Norberta który na swojej stronie osiąga 17/100
https://developers.google.com/speed/...lzycki.com.pl/
Jego wynik nie jest chyba potwierdzeniem sukcesu projektu.

@GOGOKOM z całym szacunkiem, oczywiście moja strona wymaga odświeżenia bo nie była zmieniana od początku 2015 roku... Dlaczego? Bo nie mam na to czasu. Albo robię zlecenia - tak jestem człowiekiem i muszę jeść chociażby suchy chlebek posolony z wodą - jak nie robię zleceń to działam społecznie, udzielam się pomagam. Poza tym mam masę innych zobowiązań i zainteresowań. Naprawdę wolę się skupić na stronach klientów. W związku z tym nie mam czasu by skończyć nowe portfolio, nie mam też czasu by siedzieć na forum i hejtować inicjatywy i przywalać się do byle gówna czy szukać dziury w całym... oczywiście z całym szacunkiem i bez obrazy ;)

Oczywiście Twoją wypowiedź wezmę do serca, przygotuję swoją stronę - a podpis pod poradnikiem podpiszę pseudonimem bez linku.. nie ma sprawy!
Nie szukam poklasku, ale nie lubię takiego podejścia jak prezentujesz. Tyle w temacie ode mnie.
Pozdrawiam.

GOGOKOM
06-07-2017, 21:58
@noras - jak nerwy ponoszą to i ocena bywa błędna :)

Szanuję Wasz projekt ale zawsze oczekuję więcej i więcej, a nie wrzucamy zapałkę do młyna i .... zobaczymy.
Jeśli nie chodzi o kasę to o co ... ? Dobre serce, może, ale ...

Dziękuję za ciacha, zboczenie zawodowe - prawo, nie mój ciasteczkowy serwis :)

Moje uwagi wynikają z oczekiwań użytkowników zwykłych stron, tych co sami próbują i osiągają nawet 20 letni wygląd.
Jeśli poradnik ma być, to niech będzie dobry i pełny.
Proponuję dodać jednak to o czym pisałem wyżej i pokazać że się da.
Teraz dodam jeszcze do pieca.
Przetestujcie to samo na różnych serwerach.
Za free oddam miejsce na moim serwerze, w mojej subdomenie z ssl bo myślę że szkoda kolejnych zł lub waszej domenie (szczegóły na PW - zapraszam, aktualne od 20.07 - urlop).
Do tej waszej "testowej" jeszcze można dodać trochę standardowych dodatków jakie ludzie używają i pokazać że się da.

z tym free oczywiście żartowałem, nawet nie biorąc złotówki, zyskam na subdomenie i/lub na wiedzy jak znajdę w plikach :) - to tak aby nie było że mam ukryte cele i jestem mecenasem 100/100

adam.lachut
06-07-2017, 23:03
@Wojciech Babicz

Podtrzymuję i powtarzam to, co napisałem na początku:

1. Jeżeli chcesz udowodnić że 'się da' to zoptymalizuj stronę która chociaż trochę przypomina użyteczną stronę wykonaną w Joomla - oczywiście że może być stosunkowo prosta, ale brak menu to wg mnie spora przesada.

2. Nawet jeżeli to ma być tylko sztuka dla sztuki (a tak traktuję 100/100) to przy tak prostej stronie oczekiwałbym czasu ładowania zdecydowanie poniżej sekundy. Wygląda na to że Twoja ładuje się powyżej 2s.


Chętnie zobaczę rozbudowaną stronę na Joomla! podrasowaną od 100/100 punktów. Obiecuję, że zamieszczę do niej link, ze wskazaniem autora i pełnymi honorami. Wyzwanie przyjęte ?

OK, przyjęte. Nie jestem specjalistą od optymalizacji (tylko od bezpieczeństwa :)) ale wezmę JA Simpli (http://ja-simpli.demo.joomlart.com/) - bo tak właśnie wg mnie wygląda 'podstawowa strona zrobiona w Joomla' - i zobaczę co da się zrobić.

A.

zwiastun
06-07-2017, 23:21
Po raz kolejny z pytaniem: jak długo jeszcze i po co? Co takiego, Panowie, chcecie udowodnić? Że poradnik dd, bo autorzy nie napisali rozprawy doktorskiej na temat optymalizacji? Że nie należy optymalizować witryny? Że przedstawione w artykule porady są guzik warte? Czemu mają służyć Wasze krytyki?
Powtórzę się, ale autor jasno zadeklarował, co, po co, jak i dlaczego zrobił.

Nie podoba się, rozumiem - bądź konstruktywny, napisz swoje, zrób lepiej, opublikuj. Masz uwagi krytyczne, chcesz podjąć dyskusję na temat, czy to ma sens - proszę bardzo. Przedstaw młodym i starym wygom swój punkt widzenia. Ale nie czepiaj się, że ktoś zrobił coś, co nie spełnia Twoich wyrafinowanych oczekiwań albo że się promuje albo że ma jeszcze jakieś bardziej wstrętne intencje.

@GOGOKOM: ja naprawdę nie rozumiem i chciałbym zrozumieć.
Chciałbym zrozumieć, jaką można mieć satysfakcję z faktu, że - jak widać z tego wątku - określmy to delikatnie - wywołało się reakcję co najmniej trzech osób poruszonych tymi krytycznymi wypowiedziami (z różnych powodów). To naprawdę nie przemawia? Kiedy mi jedna osoba mówi, że zareagowałem nie tak, przechodzę nad tym do porządku dziennego. Kiedy mi mówią dwie, bronię się, bo przecież to ja mam rację, ale gdy mi mówi trzecia, a ja dalej swoje, to potem dociera do mnie, że to moje receptory niekoniecznie dobrze funkcjonują.

Znam historyjkę artykułu zanim został jeszcze opublikowany, wiem, że co najmniej kilka osób zostało podpytanych o wiedzę i doświadczenia, znam intencje autora i też mógłbym się - tylko proszę bez obrazy - powymądrzać na ten temat, a nawet pokazać stronę oddaną rok temu do użytku z menu, artykułami, obrazkami, info-ciacho, z wynikiem 99/100 w przypadku komórek oraz 96/100 w przypadku komputerów stacjonarnych. To nie jest co prawda 100/100, ale bardzo blisko. Po roku ta zoptymalizowana wówczas strona świeci wynikiem na pomarańczowo. I jak wówczas nic z optymalizacji nie wynikało (poza włożoną w nią pracą), tak i dziś nie wynika. I na tym przykładzie mógłbym powtórzyć ten sam komentarz, co powiedziałem w rozmowie z WB, że gdy widzą wynik 100/100 to rzeczywiście "sikają, ale nie ludzie tylko SEO-wcy i do tego tylko niektórzy". Oczywiście, nic nie mam do dobrych SEO-wców, jeśli już, to tylko do tych "wysokiej klasy".
Tylko - co by z tego wynikało? Cóż takiego bym udowodnił? (wróć do góry :) )

Pozdrawiam,

PS Jak ja lubię dyskutować!
Drugie PS: Następnym razem @WP pięć razy się najpierw zastanowi, czy napisać coś dobrze o Joomla. Bo jak napisał dobrze o WP to jakoś się nikt go nie czepiał :)

adam.lachut
06-07-2017, 23:36
Nie podoba się, rozumiem - bądź konstruktywny, napisz swoje, zrób lepiej, opublikuj. Masz uwagi krytyczne, chcesz podjąć dyskusję na temat, czy to ma sens - proszę bardzo. Przedstaw młodym i starym wygom swój punkt widzenia. Ale nie czepiaj się, że ktoś zrobił coś, co nie spełnia Twoich wyrafinowanych oczekiwań albo że się promuje albo że ma jeszcze jakieś bardziej wstrętne intencje.

Jeżeli to było do mnie, to tak właśnie zrobiłem: jasno i bez wymądrzania się przedstawiłem swoje uwagi i podjąłem dyskusję, nie zgadzam się że menu na stronie to wyrafinowane wymagania (ale nie mam z tym problemu że masz inne zdanie) i nie mam 'wstrętnych intencji'. Myślę że niepotrzebnie podnosisz temperaturę dyskusji.

A.

zwiastun
07-07-2017, 00:03
Nie twierdzę, że Twoje uwagi są niezasadne. Zadaję tylko proste pytania (i nie po Twojej wypowiedzi, ale po kolejnej krytycznej, a potem jeszcze kolejnej): czemu ta krytyka ma służyć? Zwłaszcza, że autor jasno wyjaśnił, jakie były jego założenia.
Powtórzę te pytania raz jeszcze inaczej: czy poradnik zawiera fałszywe informacje? czy poradnik źle doradza? czy nie należy przejmować się szybkością wczytywania strony?

Po prostu uważam, że nie z takim przyjęciem powinny się spotykać tego typu publikacje. Nieraz czytałem ewidentne bzdury w poradnikach specjalistów (czasem pewno i sam byłem autorem bzdur), ale to jeszcze nie powód, by "dokuczać" ich autorom. Co nie znaczy, że nie można polemizować. Ale polemika nie musi być agresywna, nie musi być atakiem.

PS JA Simpli to bardzo dobry temat na artykuł promocyjny / poradnik. Może byś się pokusił? Myślę, że byłoby to bardziej wartościowe, niż podjęte wyzwanie (bo da się na znacznie bogatszym Joomla osiągnąć 100/100, gdy się włoży odpowiednią pracę i serwer będzie dobrze funkcjonował, a udowadnianie tego wedle mnie sensu zbytniego nie ma, bo to tylko narzędzie wspomagające - masz w pełni rację, że celem powinno być przyspieszenie ładowania witryny, a nie 100/100) :)

PS2: Gdy publikowałem poprzednią wypowiedź, to Twojej z 22:03 jeszcze nie widziałem :)

pozdrawiam

GOGOKOM
07-07-2017, 08:31
Solą w oku moje wypowiedzi. Hm kiedy krytyczne uwagi o poradniku pisałem? Owszem @noras wywołany został do tablicy. Czy tylko ja sprawdziłem, czy autor wdraża swoje koncepcje - nie sądzę. Tylko pokazałem że zawsze zaczynamy od siebie.
Propozycja wzbogacenia strony i poradnika o inne opcje - to jest krytyka :)
Nie powinienem dopatrywać się głębszego dna Zwiastunie ale chyba to masz na myśli.
Czy to źle że oczekuje więcej wiedzy - nie.
Lubisz gąrące tematy :) rozprawy polonistyczne ale sam czasem je podkręcasz i po co.
Wracając do poradnika. Dobra robota, ani przez chwilę nie stwierdziłem inaczej. Może pewne jego ustawienia winny trafić do instalki joomla z # i opisem.
CMS dla ludu może być bogatszy.
Zaproponowane testy na różnych serwerach też były by zdrowe, zwłaszcza dla SEO wców, ukazały by dobre i słabe serwery. Może skutkowało by to podniesieniem wydajności serwerowni.

adam.lachut
07-07-2017, 11:44
P E A C E :)

Podsumowując i kończąc mój udział w tej dyskusji: pomysł fajny, pewnie z potencjałem marketingowym, doceniam włożoną pracę. Szkoda tylko że strona, w moim odczuciu, wygląda jak zrobiona pod test - gdyby to było chociaż podrasowane demo Joomla 3.x (http://demo.joomla.pl/j3x/) to już byłoby inaczej... Ale to jest przecież do poprawienia :)

Druga sprawa, trochę na marginesie, to uparte dążenie do 100/100, jakby to był jakiś Święty Graal, które często można usłyszeć od Klientów albo przeczytać w jakichś 'poradnikach'. Podkreślam: nie chodzi mo o ten konkretny przykład, tutaj takie było założenie. Szkoda że tutaj, przy osiągniętym 100/100 i stosunkowo prostej stronie, czas ładowania stosunkowo długi (wczoraj i dziś ok. 2s z haczykiem). Ale to też jest do poprawienia :)

Zainstalowałem Simpli (http://ja-simpli.demo.joomlart.com/) z quickstartera, po instalacji ok. 25-30 w obu wersjach, po optymalizacji 100/100, czasami 99/99, czas wyraźnie poniżej 1s: http://simpli.adamlachut.pl/
Sporo jest jeszcze do poprawy (w tym dodanie info o ciasteczkach :) ), ale w tym przypadku chodziło o szybki efekt.

A.

kacper1972
08-08-2017, 21:57
Cześć,
Bardzo rzadko tutaj zaglądam i się udzielam, ale temat mnie zainteresował. Miałem klienta uparł się aby uzyskać wynik przynajmniej 95 punktów na żywej stronie (optymalizacja pod google), doszedłem do 98 punktów, do poprawy był czas odpowiedzi serwera - nie miałem wpływu na to. No i nie mogłem zoptymalizować skryptu ga.js
Zaznaczam jest to pełna pracująca strona, na bazie frameworka vertex od shape5, menu, zdjęcia, slider i tp.

Testowa strona na dziś ma 97 punktów a nie 100, na komórki 94, problem to czas odpowiedzi serwera 0,4 s

Dlaczego się wg mnie nie opłaca tak gonić za punktacją, przykład grafiki logo, po optymalizacji pod google nie jest tak idealne, czas jaki został w to włożony -ogromny, samemu z siebie by mi się nie chciało, słowo good mi wystarcza, czyli powyżej 90.
Przy widoku na telefonach komórkowych pojawiają się inne/dodatkowe kryteria związane z widocznością strony. Tutaj punkty lecą.
Zapominamy o tak zwanej optymalizacji podstron, np.: galerii, kontaktu, często te strony są zaniedbywane.

A wiec odpisuję tak 100/100 w widoku komputera jest możliwe, dla komórek trochę trudniejsze. Jeśli masz czas i pieniądze do zrobienia.

PZ otrzymaj 100 punktów w GTmetrix, szczególnie w Yslow - to jest sztuka.

Pozdrawiam

adam.lachut
08-08-2017, 22:08
Testowa strona na dziś ma 97 punktów a nie 100, na komórki 94, problem to czas odpowiedzi serwera 0,4 s
Teraz ma 100/100 :) strona jest otwierana raz na kilka dni i przy odświeżeniu cache rośnie czas odpowiedzi serwera.

Oczywiście zgadzam się w 100% że nie ma sensu dążenie do 100/100 - pisałem o tym wyżej. Co więcej, często 100/100 nie przekłada się ani na subiektywną "szybkość" strony ani na wyniki na pingdom/gtmetrix.
ps. 100 w yslow bez MaxCDN czy innego CDN z prawdziwego zdarzenia niemożliwy :)


A.

qrdziel
13-10-2017, 11:41
Przeczytałem artykuł i trochę się męczę. Mam kilka uwag.


uwaga 1.



Optymalizacji Twojej strony internetowej - w tym celu użyjemy kilku dodatków które nam w tym pomogą.
Bardzo dobrego serwera hostingowego - w celu uzyskania jak najkrótszego czasu odpowiedzi serwera


kolejność póżniejszego opisu jest odwrotna - proponuję zmienić.

uwaga 2.

Dodatkowo należy włączyć moduł PHP o nazwie memcacheD
jak to zrobić? lub jak sprawdzić czy mamy domyślnie włączony (jakiś test)
starałem się zrobić wg tego przepisu:
http://www.w3ii.com/pl/supercacher/joomla_memcached.html
ale nie wyszło

uwaga 3.

w konfiguracji Joomla należy włączyć „Proste adresy” od razu można zastosować przepisywanie URL.
nie rozumiem zdania :( Jak przepisywać URL - można napisać trochę jaśniej i dlaczego proste adresy mają mieć wpływ na szybkość strony?

uwaga 4.

Mamy do dyspozycji obsługę pamięci podręcznej opartej o pliki oraz o moduł PHP Memcached
ja mam do dyspozycji tylko file i Cache_Lite

uwaga 5.

Powyżej możesz się zapoznać z najważniejszymi ustawieniami w zakresie optymalizacji. Połączenie CSS i JS do pojedynczych plików
nic nie ma powyżej o css i js ?? nie rozumiem tekstu?

uwaga 6.



Każda witryna wymaga wstępnej analizy przed optymalizacją.

przydałby się jakiś przykład lub na co zwrócić uwagę - ten punkt nic nie mówi i ciężko się domyślić o co chodzi

uwaga 7.




Jeśli korzystasz z JCHOptimize w wersji Free i nie ma efektów w optymalizacji przyczyną mogą być źle napisane rozszerzenia z których korzystasz. Możesz spróbować skorzystać z JCHOptimize w wersji Pro, ale najbezpieczniej jest zmienić źle napisane rozszerzenie.
Musisz zwrócić uwagę jakiego szablonu używasz, korzystanie z popularnych frameworków szablonów umożliwia łatwiejszą kontrolę nad minifikacją plików CSS które są kompilowane przez framework z plików LESS.


założenie artykułu było takie, że jest czysta joomla i szablon standartowy - czyli jakie rozszerzenia trzeba usunąć i co to znaczy zwróć uwagę jakiego szablonu używasz hmm - nie rozumiem sensu.

uwaga 8.
nie rozumiem czwartego etapu - dostosowania obrazków. z przykładu wnioskuję, że trzeba mieć jeden obrazek w trzech rozmiarach:
obrazek_small.jpg
obrazek_large.jpg
obrazek_medium.jpg
jeśli tak - to jakie rozmiary mają mieć te obrazki. jeśli w arykule chcę umieścić obrazek_800_600.jpg - to nazwać go large, small, czy medium
jeśli o czymś wspominasz to chociaż daj link, skąd to znalazłeś - gdzie można szerzej o tym poczytać

uwaga 9.

Powyżej możesz się zapoznać z najważniejszymi ustawieniami w zakresie optymalizacji. Połączenie CSS i JS do pojedynczych plików, wpływa pozytywnie na ilość wykonywanych requestów do serwera. Dzięki czemu Google PageSpeed nie będzie nas informowało o konieczności „Kompaktowości CSS i JS”. Włączenie tej opcji w pluginie jest banalne, poniżej są dodatkowe ustawienia umożliwiające minifikację samego HTMLa czy użycie „Try-catch” dla ewentualnych błędów skryptów JS.
może dla autora włączenie jest banalne, ale nie dla mnie - opisz mi co należy włączyć aby pozbyć się informacji o konieczności kompaktowości

mam nadzieję, że autor nie obrazi się na moje uwagi i postara się ewaluować artykuł - bo jest ciekawy

zwiastun
13-10-2017, 13:43
ad Uwaga 3
Zajrzyj proszę do na stronę konfiguracji Joomla i poczytaj objaśnienia opcji: Zastosuj przepisywanie URL