PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z captcha



gabdziol
09-07-2017, 00:46
Witam,
mam problem z captcha na swojej stronie. Usunąłem wszystkie dodatki Captcha jakie miałem na swojej stronie. Wyłączyłem w dodatku shotubox, który z tego korzystał opcję captcha, również w konfiguracji globalnej nie mam do wyboru captcha. Teraz po włączeniu strony wyskakuje taki komunikat:
9168
Macie pomysł jak to rozwiązać? Dodam, że wgrałem z Extensions Joomla dodatek Captcha, skonfigurowałem go jednak nadal występuje ten błąd.
Dzięki za pomoc.

gabdziol
09-07-2017, 01:41
Udało mi się rozwiązać problem z komunikatem.
Mam natomiast jeszcze jedno pytanie. Czy da się zmienić rozmiar google captcha? załączam link, co prawda zmiana w wordpress, ale mam nadzieję, że i w Joomla można takie coś zrobić. Nie bardzo wiem, gdzie wkleić wygenerowany kod.

Dzięki za pomoc.

gabdziol
09-07-2017, 12:35
https://geekgoddess.com/how-to-resize-the-google-nocaptcha-recaptcha/

Pawelo31
09-07-2017, 21:37
Na youtubie jest

gabdziol
14-07-2017, 21:51
To jak możesz podaj adres, będzie łatwiej.

terra
14-07-2017, 23:25
w przywołanym przykładzie zmiana polega na skalowaniu zawartości ramki div g-recaptcha, do mniejszego rozmiaru poprzez własność CSS transform:scale

<div class="g-recaptcha" data-theme="light" data-sitekey="XXXXXXXXXXXXX" style="transform:scale(0.77);-webkit-transform:scale(0.77);transform-origin:0 0;-webkit-transform-origin:0 0;"></div>
więc bez problemu można to też uzyskać w joomla poprzez modyfikację stylizacji szablonu.
kod stylizujący okienko pop-up z obrazkami powinien wyglądać tak:

<style> #rc-imageselect {transform:scale(0.77);-webkit-transform:scale(0.77);transform-origin:0 0;-webkit-transform-origin:0 0;} </style>
proponowane jest także alternatywne rozwiązanie, które rozwiązuje oba zagadnienie w jednym wpisie:

<style> @media screen and (max-height: 575px){ #rc-imageselect, .g-recaptcha {transform:scale(0.77);-webkit-transform:scale(0.77);transform-origin:0 0;-webkit-transform-origin:0 0;} } </style>

gabdziol
15-07-2017, 09:43
Nie bardzo wiem do którego pliku to wrzucić i, w którym miejscu. Może ktoś pokierować?
9175