PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 3.7.3 - Własny moduł HTML - brak opcji modułu



Adasko.MKS
13-07-2017, 13:05
Witam serdecznie,
W dniu dzisiejszym zaktualizowałem joomle do wersji 3.7.3. Po aktualizacji, podczas dodawania własnego modułu HTML zniknął pasek górny z opcjami modułu i nie mogę zdefiniować miejsca wyświetlania się modułu.

Będę wdzięczny za podpowiedzi jak rozwiązać problem.

Pozdrawiam
Adam

terra
13-07-2017, 13:11
Pozycję wyświetlania modułu ustalasz po prawej stronie, natomiast u góry masz, przypisywanie do pozycji menu. Opisz co widać w Twoim module ? Czy nie ma żadnej górnej zakładki ?
Warto zaglądać tutaj "problemy i rozwiązania po aktualizacji (https://docs.joomla.org/J3.x:Known_upgrading_issues_and_solutions)"

Proponuję wyczyścić cache strony https://docs.joomla.org/J3.x:Can%27t_edit_modules_after_update_to_3.6.3/en

Adasko.MKS
13-07-2017, 13:27
9173
Screen z zaplecza

- - - Updated - - -

Wyczyszczenie cache strony niestety nie przyniosło żadnych rezultatów.

terra
13-07-2017, 13:38
wyczyściłeś cache Joomla i przeglądarki ?

Adasko.MKS
13-07-2017, 13:50
Tak. W całym zapleczu posiadam górne opcje poza Modułami. Myślałem, że może zmienił się sposób definiowania, ale nie mogę się doszukać innych opcji.

terra
13-07-2017, 14:20
próbowałeś na standardowym szablonie ?

Adasko.MKS
17-07-2017, 12:29
PowerAdmin z innymi sobie ciężko radzi i niestety rozrzuca całe zaplecze. Natomiast jest jakiś problem, ponieważ nawet w menu na zapleczu nie rozwija się podmenu.

terra
17-07-2017, 12:46
prawdopodobnie masz problem ze skryptem .js (stary nadpisał nowy, albo nowy nie skopiował się) , który obsługuje dynamiczne akcje, ewentualnie "niechcianego gościa", który dokonuje destrukcji plików

Adasko.MKS
17-07-2017, 13:23
Mam nadzieję, że jest to pierwszy wariant, ponieważ na drugiej stronie i starszej wersji, ale również PowerAdmina jest ten sam problem.
Czy mógłbym prosić o podpowiedzi jakie kroki poczynić aby przywrócić właściwy skrypt .js?

terra
17-07-2017, 14:46
Ściągnij i zainstaluj najnowszy powerAdmin (27.06.2017 ?), sprawdź czy działa.

Przełącz się na "protostar", sprawdź czy jest ten sam problem, jeśli nie tzn., że w katalogu powerAdmin jest taki skrypt. Jeśli problem jest także w protostar,to:
1. ściągnij na komputer full package 3.7.3 i rozpakuj
2. poprzez ftp skopiuj na serwer Joomla nadpisując plik na serwerze
3. PAMIĘTAJ: NIE kopiuj katalogu install, NIE kopiuj pliku configuration.php
4. ponownie sprawdź jak serwer zachowuje się pod protostar i powerAdmin

Stawiam na PowerAdmin,
więc spróbuj usunąć PA, (możliwe że trzeba będzie to zrobić ręcznie w tabelach)
ponownie skopiuj czyste pliki joomla i sprawdź
sprawdź konflikty JQuery (to może być też pierwszy punkt)

Adasko.MKS
17-07-2017, 15:04
Problem leży po stronie PowerAdmin'a, odinstalowałem wszystkie składniki i na standardowym interfejsie zaplecza wszystko działa prawidłowo. Po wyczyszczeniu składników, zainstalowałem na świeżo pakiet PoweAdmin'a, ale efekt ten sam. Będę informował o dalszych efektach.

terra
17-07-2017, 15:08
wyłącz po stronie PA(jeśli jest tam taka opcja) JQuery, mootools .... Może masz ich za dużo :), nie korzystam z tego więc nie pomogę