PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją szablonu oraz dodatków.



kingu80
22-07-2017, 21:49
Witajcie,
Potrzebuję Waszej pomocy. Mam problem z aktualizację Joomli oraz instalacją jakichkolwiek dodatków s systemie na serwerze home.pl. Próbuję zainstalować szablon. Testowałem u siebie lokalnie pisząc go, wszystko działa. Paczkę finalną próbuję zainstalować na czystej instalacji Joomli na serwerze i otrzymuję ostrzeżenie:
Instalacja szablonu: Nie można skopiować plików ze źródła: files.
Natomiast co ciekawe, poniżej mam wiadomość że dodatek został zainstalowany poprawnie. No i to jest błąd ponieważ szablonu nie ma. Kompletnie nic nie widać. Szablon nie zainstalował się.
Podobna sytuacja dotyczy dodatków. Na stronie głównej widzę że mam 2 dodatki do aktualizacji. Aktualizuję je, dostaję komunikat że je zaktualizowano. Po czym przechodzę na stronę główną i dalej widzę te same dodatku do zaktualizowania. Czyli nic się nie zaktualizowało. Nie mam już do tego siły. Jeżeli ktoś miał podobne problemy i wie jak je rozwiązać, bardzo proszę o pomoc.

EDIT.
Dodam że prawa do katalogów ustawiłem wszystkie na 755. Chyba że jeszcze jakieś pliki powinny mieć specjalne uprawnienia.

adam.lachut
23-07-2017, 14:45
Sprawdź w System / Informacje o systemie, zakładka Prawa do katalogów co nie jest zapisywalne oraz na co wskazuje katalog tymczasowy (ostatnia linijka).

A.

kingu80
23-07-2017, 14:51
Już rozwiązałem problem. W sumie nie wiem co było przyczyną ale wiem jedno, to ja popełniłem olbrzymi błąd że skorzystałem z autoinstalatora. Zdecydowanie nie polecam tego robić na home.pl. Wyczyściłem wszystko, postawiłem nową bazę, zrobiłem instalację ze źródeł i wszystko działa bez problemu :)

wojsmol
24-07-2017, 23:59
kingu80 Korzystając z home.pl pamiętaj o jednej rzeczy - domenęprzekierowujesz na folder bez separacji. To tak na przyszłość.