PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuły - problem po migracji serwera



kyo87
04-08-2017, 13:34
Witam serdecznie,
przyznam, że jestem początkującym użytkownikiem Joomla, ale wiedzę IT mam.

Zostałem poproszony o pomoc w przeniesieniu serwisu opartego na Joomla (aktualna wersja 3.3.1).
W poradnikach przeczytałem, że wystarczy przenieść bazę danych, przegrać pliki i wszystko powinno hulać.
Tak też zrobiłem.
Strona główna wyświetla się poprawnie, panel admina funkcjonuje poprawnie, jednak jak próbuję wejść w jakiś na jakaś z podstron z menu (są to artykuły) to dostaję page not found. W rzeczywistości widzę, że te artykuły znajdują się w bazie i moge je podejrzeć z poziomu panelu nie działa tylko menu.

Dodam, że przenoszę serwer od poprzedniego admina który niezbyt chętnie dzielił się plikami, najpierw nie chciał dać bazy, potem "zapomniał" o jednym katalogu - templates więc być może przygotował mi jeszcze jakąś niespodziankę i coś zepsuł.
Mam dosęp do obu paneli administracyjnych - na starym serwerze i oczywiście na nowym.
Co mogę sprawdzić?
Może to kwestia jakiś ustawień, o których nie wiem?

adam.lachut
04-08-2017, 13:58
Porównaj ustawienia w Konfiguracja globalna / Optymalizacja dla wyszukiwarek (przepisywanie url)
Sprawdź czy masz/porównaj plik .htaccess

Jak już zacznie działać to 1. w pliku konfiguracyjnym uaktualnij ścieżki dla $log i $tmp, 2. podnieś wersję

A.

M@J3M
07-08-2017, 13:28
Tak jak kolega wyżej podejrzewam,że problem polega na tym,że przy przenoszeniu plików ignoruje te z "." czyli htaccess. Jeżeli to nie pomoże polecam spróbować przenieść stronę przy wykorzystaniu dodatku AkeebaBackup + Kickstarter