PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienie podziału na strony w Gantry 4 i 5



moriarty
19-08-2017, 23:12
Używam szablonu Hydrogen 5. Mam problem z ustawieniem ilości prezentowanych stron artykułów na stronie głównej. Na stronie głównej pokazuje mi się 5 artykułów. Pod nimi wyświetla mi się przycisk "Start", "Poprzedni artykuł", 1,2,3,itd, "Następny artykuł", "Koniec". Czy da się to jakoś ustawić, żeby prezentował np. Start, Następny artykuł, 1, 2, 3 ... 10 (ostatnia strona) "Następny artykuł", "Koniec"?

bomkallo
13-09-2017, 10:59
Możesz nadpiasć com_content/category w templates/g5_hydrogen/html/com_content, chociaż to domyślna paginacja zatem wydajniej pewnie nadpisać layout paginacji, tj. layouts/joomla/pagination, ale robi sie to też w obrębie szablonu w katalogu html/layouts.

moriarty
23-09-2017, 19:54
W folderze templates/g5_hydrogen/html/ mam znajduje się folder layouts/joomla/system/message.php (/templates/g5_hydrogen/html/layouts/joomla/system/message.php). W domena/layouts/joomla/pagination/ mam pliki link.php, links.php i list.php. Niestety nie widzę, gdzie to mogę zmienić. Mogę prosić o bliższe wskazówki?

moriarty
07-10-2017, 13:03
Sprawdziłem domyśle szablony i w nich są również wyświetlane odnośniki do dziesięciu kolejnych stron, wiec to ustawienie jest globalne. Czy ktoś wie, gdzie znajduje się parametr umożliwiający zmianę np. na pięć odnośników i/lub zmianę wyglądu paginacji, żeby np. zamienić napis "Start", "Następny" itd. na np. strzałkę?

moriarty
10-10-2017, 21:05
Znalazłem w lokalizacji \libraries\cms\pagination\pagination.php parametr $displayedPages = 10;. On określa ilość stron do wyświetlenia. Wygląda już lepiej, jeszcze staram się zmienić wygląd na podobny do tego z szablonu protostar, albo coś innego jak rozgryzę co i w jaki sposób nadpisuje wygląd.

zwiastun
10-10-2017, 22:16
Przekopiuj plik html/pagination.php z szablonu Protostar do katalogu html/ w swoim szablonie