PDA

Zobacz pełną wersję : Gantry index.php strona nie wyświetla się.



DjStanley
23-08-2017, 09:05
Witam. Na początek chciałbym powiedzieć że miło mi Was poznać i prosiłbym byście nie zjedli mnie już w pierwszym komentarzu:)
Mam problem i to dosyć istotny. Mianowicie dostałem polecenie podmiany kodów monitorujących na stronie. Znalazłem te kody w folderze Gantry plik index.php. Zgrałem go na komputer, zrobiłem jego kopię, dopisałem to co miałem dopisać i wysłałem na serwer. Od tego momentu nie wyświetla się kompletnie nic. Na ff jest pusta strona a na chromie wywala kod błędu 500. Próbowałem wyczyścić cache poprzez Mainteance: Clear Cache lecz wtedy pokazuje mi się błąd JCacheStorageFile::_deleteFolderFailed deleting 8189b2a2fe8c4d1f3508e11ebfcc10ab-cache-Gantry-dbaf7525ca7dd7bc3674add5b6894921.php. Nie mam pomysłu co dalej robić. Nigdy się tym nie zajmowałem i chyba mnie to przerosło. Jak ktoś podałby pomocną dłoń to byłbym bardzo wdzięczny:)

Bazyl
23-08-2017, 09:06
Cześć,

przywróć plik z kopii i daj to komuś, kto się zna :-)

DjStanley
23-08-2017, 09:08
Na tą chwilę nikt się nie zna więc równie dobrze mógłbym to być ja. Co do kopi naiwny ja sądziłem że wystarczy go skopiować i potem zamienić jakby coś poszło nie tak. Niestety także to nie działa. No cóż muszę to zrobić więc jestem otwarty na wszelkie propozycje.

Bazyl
23-08-2017, 09:10
Przywróciłeś edytowany plik i dalej nic?

DjStanley
23-08-2017, 09:14
Wymieniłem w tym pliku jeden skrypt na inny. Nic co by wpływało na wygląd lub działanie strony lub samego Gantry. Dlatego sądziłem że zwykła podmiana pliku wystarczy. Wgrałem go do odpowiedniego folderu i nic. Tak samo z jego kopią.

terra
23-08-2017, 11:35
Wymieniłem w tym pliku jeden skrypt na inny. Nic co by wpływało na wygląd lub działanie strony lub samego Gantry. Dlatego sądziłem że zwykła podmiana pliku wystarczy. Wgrałem go do odpowiedniego folderu i nic. Tak samo z jego kopią.

czy zmienne w skrypcie mają takie same nazwy? Czy ścieżka jest prawidłowo zapisana? Czy skrypt jest z tej samej wersji itp.
jeśli pojawia się 500 to jest już dobrze, to oznacza:

- chwilowe przekroczenie parametrów bezpieczeństwa usługi, w tym przez skrypty uruchamiane przez www. Możesz spróbować cofnąć ostatnio wprowadzone zmiany w serwisie WWW, wyłączyć skrypty/aplikacje, które mogą znacznie obciążać serwer.
- przekroczenie parametru timeout dla serwera. Możesz rozwiązać problem modyfikacją skryptów, np. strony WWW, aby czas ich wykonywania nie przekraczał parametrów bezpieczeństwa usługi.
- błędne ustawienie uprawnień do plików i katalogów. CHMOD możesz zmienić np. podczas połączenia z serwerem FTP.
- istnienie błędnych wpisów w pliku .htaccess. Możesz rozwiązać problem przez usunięcie lub naprawienie niepoprawnych dyrektyw, np. błędów składni czy wywołania opcji niedostępnych na serwerze.

DjStanley
23-08-2017, 11:50
Zmienne w skrypcie mają takie same nazwy, ale sama strona z nich nie korzysta. One są tylko potrzebne do zbierania danych zewnętrznej firmie. Był tam stary skrypt który podmieniłem na nowy. Wersja Gantry nie ma wpływu na wygląd skryptu. Jeżeli chodzi o całą resztę ja mogę przełączyć na inny Template strony i wtedy jest w porządku. Problemy ma sam Gantry. Nawet wgranie starego pliku index.ini nie pomaga.

terra
23-08-2017, 12:19
ściągnij i zaktualizuj gantry

DjStanley
23-08-2017, 12:25
Też nad tym myślałem. Ale czy wygląd strony zostanie taki sam czy trzeba wszystko ustawiać od nowa? No i najważniejsze jak wgrać ten przeklęty skrypt by ponownie się nie posypał?

terra
23-08-2017, 12:30
oczyść jeszcze cache, ale ręcznie poprzez ftp

grzesiek_w
23-08-2017, 16:36
Jeśli to Gantry5 to jest ono bardzo wrażliwe na błędy w kodzie. Wystarczy że w stylu css zabraknie średnika na końcu linii i wywala błąd. Zobacz czy w skrypcie nie ma błędów. Po za tym jeśli to Gantry 5 to skrypty można dodawać z poziomu samego Gantry5 - w zakładce "page settings"