PDA

Zobacz pełną wersję : Tytuł artykułu łączem



Szewa
25-08-2017, 23:59
Przeszukałem forum pierwszych 10 stron w tym temacie i nie znalazłem dla siebie odpowiedzi.
Pytanie 1.
Mimo poprawnych ustawień w opcjach artykułu, kategorii i łącza nie mogę uzyskać aby tytuł artykułu był jednocześnie łączem. W tej kwestii proszę o pomoc gdzie mogę to zmienić? Czy nie jest to kwestia szablonu?
Pytanie 2.
Na ile taka opcja jest "pożyteczna", bo jeśli w niczym nie pomaga to nie będę sobie i innym tym głowy zawracał.

GOGOKOM
26-08-2017, 07:07
A globalne?
Adres strony i jaki szablon.

Wysłane z mojego QUANTUM_2_400 przy użyciu Tapatalka

Szewa
26-08-2017, 11:02
Oczywiście ustawienia globalne też zmienione. Szablon mam free chyba ze dwa lata. Wcześniej był inny bo i Joomla była 2,5. Jakiś czas temu przeniosłem to wszystko do 3.x dodatkowo dokupiłem certyfikat do domeny (podobno zanim się na tm zyska z początku się traci bo każdy adres przez G jest traktowany jako inny). Moje uwagi mogą nie mieć podstaw bo HTML znam tylko troszeczkę a do korzystania z CMS Joomla prawie nie jest to potrzebne, chociaż teraz widzę, (czytając to forum), że znajomość CSS by się przydała. Mam już koło 50-tki i dla jednej sprawy trudno mi podjąć takie wyzwanie dlatego próbuję korzystać z pomocy innych. Jeśli chodzi o stronę, której to dotyczy to chodzi o kpjch.pl. (nie wiem czy mogę to tu wpisać) jeśli nie to pewnie ktoś to wykreśli.

GOGOKOM
27-08-2017, 14:44
Nie znam twojego szablonu, przełącz na beez czy prostar (instalowane z joomla - chyba że je ktoś odinstalował) i zobacz czy chodzi o szablon.
Co do pyt 2 - sam zdecyduj czy jej potrzebujesz
http://wiki.joomla.pl/Pomoc35:Artyku%C5%82y_Artyku%C5%82y_Edycja

Szewa
27-08-2017, 16:03
Po wybraniu innego szablonu wszystko jest jak należy. Nie będę się upierał przy tym aby to było, skoro nie mam tego traktować jako błąd i w niczym to nie przeszkadza to nie jest mi to do niczego potrzebne. Myślałem jedynie, że tak powinno być. Można zatem uważać ten temat za zamknięty. Dzięki za pomoc.

zwiastun
27-08-2017, 19:22
1. Jeśli w szablonach domyslnych działa, a w Twoim nie, to znaczy, że ktoś cos zmodyfikowął za pomocą szablonu (modyfikacje mozesz znaleźć w podkataogu HTML w katalogu swojego szablonu).
2. Jeśli używasz odnośnika Czytaj więcej, to używanie tytułu jako linku jest nadmiarową, niepotrebną, wręcz szkodliwą z puunktu widzenia SEO i dostępności informacją. Jeśli masz w artykułach ustawione ilustracje wstępu i właczysz opcję Tytuł artykułu linkiem, to - niestety - zawsze będziesz miał i błąd SEO i błąd dostępności, bo ktoś mniej kompetentny tak wymyślił ten kod (w Joomla 4 dopilnujemy, bby tego błedu nie było).
Zatem, nie zawracaj sobie zbytnio gitary. Bez gitary dobrze gra.