PDA

Zobacz pełną wersję : Rozszerzenie do galerii i inne



martin50
28-08-2017, 17:59
Witam,
Chciałbym zrobić losową galerię obrazków ale losowanie uzależnić w zależności od daty (np. od dnia miesiąca). Powiedzmy pierwszego sierpnia wyświetlają mi się 3 obrazki z katalogu, drugiego sierpnia kolejne 3 (mogą być z innego katalogu) itd. Przy odświeżaniu strony obrazki nie powinny się zmieniać (no chyba, że już jest następny dzień). Pytanie 1: czy może ktoś spotkał się już z takim modułem albo komponentem galerii, który mi ułatwi stworzenie wg. tych wymagań.
Pytanie 2: Jaki może być powód, że joomla przy aktualizacji z 3.7.3 do 3.7.5 informuje mnie o poprawnej aktualizacji do 3.7.3. Czy to może mieć związek z serwerem na home ?
Pytanie 3: Czy jest możliwość wyłączania modułów w zależności od rozmiaru strony, czyli np. w wersji na urządzenia mobilne (albo po prostu przy mniejszej szerokości ekranu) dany moduł się w ogóle nie pojawiał ? Czy da się to ustawić w css szablonu ?
Pytanie 4: Pytanie podobne jak w pyt 3 Czy jest możliwość zmiany kolejności wyświetlanych modułów w zależności od rozmiaru strony ?

pkosela
29-08-2017, 13:37
Pytanie 2: Jaki może być powód, że joomla przy aktualizacji z 3.7.3 do 3.7.5 informuje mnie o poprawnej aktualizacji do 3.7.3. Czy to może mieć związek z serwerem na home ?
Tak.
Aktualizuj przez ftp, albo wyłacz na chwilę separację serwisu.

Pytanie 3: Czy jest możliwość wyłączania modułów w zależności od rozmiaru strony, czyli np. w wersji na urządzenia mobilne (albo po prostu przy mniejszej szerokości ekranu) dany moduł się w ogóle nie pojawiał ? Czy da się to ustawić w css szablonu ?
W css możesz sprawić, że będą niewidoczne, ale nadal będę się ładować.
Niektóre frameworki mają taką funkcję.