PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyłączyć drukowanie mosimage i niektórych innych wybranych elementów?



Wiktor
26-03-2007, 09:42
Po kliknięciu na ikonę "print" w dowolnym artykule wyświetla się popup z treścią i z obrazkiem mosimage. Wydaje mi się że nie zawsze są pożądane obrazki na wydruku.
W związku z tym:...
Jak wyłączyć drukowanie mosimage?
Jak wyłączyć drukowanie jakichkolwiek innych wybranych elementów? Nie wiem gdzie to się robi, czy w CSS, czy w PHP?

kurtz
26-03-2007, 16:27
[...]

Wiktor
28-03-2007, 07:06
Akurat w przypadku ikony PDF jest odwrotnie, obrazki {mosimage} nie pojawiają się w treści wygenerowanego pliku PDF (choć moim zdaniem powinny) . Nie pojawia się także treść wstawiona w artykuł za pomocą dodatku {rdaddphp file=....} (a powinna również)

zwiastun
28-03-2007, 20:57
Wyłączanie obrazków do druku to zadanie arkusza css przeznaczonego dla drukarki, a nie zadanie Joomli

Wiktor
29-03-2007, 08:06
gdzie indziej być może tak jest ale w kodzie HTML dokumentu przygotowanego do wydruku (w popupie) nie ma nic o specjalnym arkuszu css do tego celu

GrzesBudyn
18-06-2007, 01:25
A ja mam inny problem z drukowaniem. Gdy chcę wydrukować artykuł (ikonka Drukuj), to chce mi drukować razem z tłem. Jak się tego pozbyć?

zwiastun
18-06-2007, 03:36
Napisac arkusz stylów dla drukarki

marcinwazny
07-08-2007, 10:34
Napisac arkusz stylów dla drukarki
no właśnie mam taki sam problem napisalem arkusz do druku dalem mu media="print" ukryłem tą ochydną ikonkę drukowania, która drukuje się razem z trescią i ten ochydny napis u dolu "zamknij okno" tylko ze jak wejde do menagera template i edytuje mój szablon i dodam ten arkusz stylów to na głownej stronie i wszystkich podstronach tak jest ale juz w okienkach typu pop-up takich jak wlasnie to do drukowaniu juz nie ma tego. I zastanawiam sie gdzie to dodac czy do frontend.php czy może jest jakiś inny lepszy sposób.
dzieki za pomoc
Pozdrawiam

Marakesh
28-10-2007, 21:13
w pliku CSS dodajesz styl dla drukowania:

@media print {
selector {


property: values;

}
}