PDA

Zobacz pełną wersję : dziwne przekierowanie



110011
06-09-2017, 11:31
Cześć,

Mam serwis www na Joomla! 3.
Od lat chodzi na zarejestrowanej domenie: mojaNazwa.pl
Znalazłem w gogle dokładną kopię mojego serwisu www na
domenie: o2.e-ichNazwa.mojaNazwa.pl
Pierwszy raz spotykam się z takim dziwactwem i nie wiem czemu to może służyć, oraz czy to jest legalne?

Z "mojego" formularza na stronie o2.e-ichNazwa.mojaNazwa.pl wygenerowałem zapytanie, które przyszło na mój adres e-mail, więc nie jest to chyba "podkładka"
w celu przejęcia danych.

Nie wiem co o tym myśleć, proszę o opinie.

Jac
06-09-2017, 11:55
Włączona funkcja wildcard. Sprawdź to u swojego dostawy hostingu, bo na to wygląda twój przypadek. Przez to masz teraz duplikat strony w Google.

adam.lachut
06-09-2017, 12:08
Trochę na marginesie: możesz krótko napisać dlaczego nie podajesz nazwy domeny? Zawsze mnie to zastanawia, kiedy ktoś prosi o pomoc i podaje tak mało danych, jak to tylko możliwe... Dzięki.

To subdomena w Twojej domenie, więc wygląda na to że albo ktoś zmodyfikował bez Twojej wiedzy konfigurację stref (utworzył subdomenę) albo masz włączony wildcard.

Pierwsza opcja nie wygląda na 'legalną'.

Jeżeli masz wildcard to raczej Twój błąd (chyba że wildcard ma jakieś uzasadnienie), a ponieważ Joomla radzi sobie niezależnie od tego pod jakim adresem (domeną) jest dostępna, kopie Twojej strony możesz prawdopodobnie zobaczyć pod losowyciagznakow.mojaNazwa.pl.

Co na to hosting? Domyślam się że o2.e-ichNazwa jest jakoś powiązana z hostingiem, na którym utrzymujesz tą stronę?

A.

110011
06-09-2017, 12:43
Na wstępie dzięki za szybkie odpowiedzi.
Wygooglałem, że wildcard w home.pl jest defaultowo włączony, więc to chyba będzie to.
Czemu nie podaję nazwy domeny? To proste, jeżeli bym wykrył, że firma konkurencyjna zrobiła sobie przekierowanie na moją domenę, to im wystawię rachunek za używanie moich danych i znaków firmowych. Co jakiś czas znajduję w sieci teksty żywcem skopiowanae z mojej witryny przez "profesjonalistów" i wkurza mnie to ile czasu tracę na takich "cwaniaków" Czy jeżeli mam dwie domeny skierowane na jeden adres, to wyłączenie wildcard może mi to wyłączyć? Zakładam, że nie. Jeżeli dobrze zrozumiałem ideę wildcard, to jej celem jest "uproszczenie" do wbicia się na adres www w przypadku błędnie wpisanych danych w adresie,. np. wwww.mojaNaazwa.pl itp. ?

adam.lachut
06-09-2017, 13:51
Moim zdaniem wildcard powinien być wyłączony.

Przy włączonym wildcard, w wyniku Twojego błędu, jakiegoś błędu w skrypcie, przypadkowego podlinkowania Twojej strony właśnie pod adresem wwww.mojaNazwa.pl będziesz miał zaindeksowaną tą samą stronę pod rożnymi adresami - czysty duplicate content.

Nie wiem co rozumiesz przez 'dwie domeny skierowane na jeden adres'? Jeżeli to ta sama zawartość widoczna pod różnymi adresami, to raczej powinieneś unikać takiego rozwiązania. Jeżeli jedna domena przekierowuje na inną, to wildcard nie powinien tu mieć wpływu.

Dodatkowo w przypadku np. jakiegoś włamania możesz mieć strony typu paypal.mojaNazwa.pl.

Alternatywnie przy włączonym wildcard możesz użyć reguł w .htaccess do przekierowania losowyciagznakow.mojaNazwa.pl na (www).mojaNazwa.pl (w zależności od tego czy zdecydowałeś się na wersję z www czy bez www).

A.

110011
06-09-2017, 14:50
Home.pl wyłączył na moja prośbę wildcard (oczywiście ja nie mam do tego dostępu), dodatkowo zablokowałem w pliku .htaccess domenę
o2.e-ichNazwa.mojaNazwa.pl i jest spokój. Kiedyś może by mi to nie przeszkadzało, ale teraz 100% duplicate content to samobójstwo SEO, google by mnie pogrzebało w wynikach wyszukiwania.

GOGOKOM
06-09-2017, 20:51
A gdy ktoś kopiuje twoje treści bez twojej zgody to masz prawo wystawić mu rachunek od tak? Pochwal się na jakiej podstawie. Prawo własności a prawo prasowe czasem się ściera.

Wysłane z mojego QUANTUM_2_400 przy użyciu Tapatalka