PDA

Zobacz pełną wersję : Przeróbka szablonu Protostar



mariuszek471
19-09-2017, 20:16
Witam serdecznie

tak jak w temacie przerabiam owy szablon na własne potrzeby mam wrzucony go na serwer znajomego mojego przyjaciela http://grontz.pl/test_3/index.php/ i chciał bym zrobić ażeby reszta strony "ta pod menu " miała takie same tło jak menu jak i również na samej górze w prawym rogu tak jak by na samym początku nad logiem chciał bym dodać ikony do FB I YouTube

Czy ktoś był by w stanie mi pomóc ?

komodore
22-09-2017, 21:41
Tło zmień dla klasy .container
Ikony wstaw do modułu "własny html" i umieść w odpowiedniej pozycji.

mariuszek471
24-09-2017, 20:52
Mi się rozchodzi o te boczne menu chyba w right sidebar chce ażeby cała kolumna miała takie tło jak jest na tym menu tych dwóch logach i tym psiaku na którym ucina mi te tło i nie chce dodać a co do ikon to nie mam tam nad logiem żadnej pozycji ażeby dodać moduł "wlasny html" z tymi ikonami

komodore
25-09-2017, 10:03
Pozycję dla modułu możesz sobie dodać w szablonie - http://wiki.joomla.pl/Instrukcje_jdoc
Natomiast wydłużenie #aside osiągniesz, jak zdefiniujesz mu wysokość taką samą jak ma #content

mariuszek471
26-09-2017, 12:10
Czy gdybym podesłał Ci plik css nakierował byś mnie gdzie mam tego szukać bo po wpisaniu tych fraz wyskakuje mi ich dużo A co do modułów to wiem jak je zamieszczać tylko nie wiem w którym miejscu żeby było git

komodore
27-09-2017, 02:40
A co do modułów to wiem jak je zamieszczać tylko nie wiem w którym miejscu żeby było git
Skoro wiesz jak zmodyfikować szablon, to pokombinuj. Któreś miejsce Ci przypasi.


Czy gdybym podesłał Ci plik css
Twój #content ma zmienną wysokość w zależności od zawartości artykułu. Napisz sobie, albo poszukaj na sieci js, który obliczy Ci wysokość #content i przypisze do wysokości #aside.

mariuszek471
27-09-2017, 07:15
Po przeszukaniu całego arkusza styli css i wpisaniu #content znalazło mi


#content{padding-top:60px;
padding-left:15px;
height:100%;}
A po wpisaniu #aside

#aside .nav .nav-child {
border-left: 2px solid #ddd;
padding-left: 5px;
height: 100%;
}Od siebie dodałem to co jest zaznaczone na czerwono czy to jest dobrze ?

- - - Updated - - -

Naj mocniej przepraszam zamiast width miało być height100%​ [Poprawiłem w kodzie - komodore]

komodore
27-09-2017, 10:07
Zapoznaj się bardziej z css. Zmianę dla #aside dopisałeś w nieodpowiednim miejscu.

Nie musisz ustawiać height - wystarczy obliczyć padding-bottom np:

#aside {
padding-bottom: 60%;
}

Od wysokości #content odejmij wysokości DIV-ów zawartych w #aside

Zaokrąglenia obrazka w tle nie wyglądają dobrze. Powinien być prostokątny, a zaokrąglony przez css.

mariuszek471
28-09-2017, 07:08
Sprawdziłem cały akrusz styli do owego szablonu i niestety nie znalazłem samego #aside

komodore
28-09-2017, 07:15
Sprawdziłem cały akrusz styli do owego szablonu i niestety nie znalazłem samego #asideTo go dopisz.

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

mariuszek471
28-09-2017, 07:49
Dopisałem sobie sam #aside
tylko nie wiem dwóch rzeczy a mianowicie
jaka klasa odpowiada za zaokrąglenia w tle menu o którym mowa

i w którym miejscu wstawić ten kod na social media

komodore
28-09-2017, 13:19
jaka klasa odpowiada za zaokrąglenia

Polecam http://www.kurshtml.edu.pl/ , jak potrzebuję się douczyć, to tam zaglądam.

Narzędzie firebug dla firefox i bawisz się stylami widząc odrazu zmiany bez ingerencji w stronę.

Pokombinuj.