PDA

Zobacz pełną wersję : [DOCman] ściąganie plików



galganka
26-03-2007, 12:39
Witam

Proszę o radę, co może być powodem niekompletnego ściągnięcia pliku o rozmiarze 21,2 MB.
Administracja home.pl ściągnęła plik bez problemów, ja również, przy czym dopiero po zmianach w konfiguracji witryny, ponieważ wcześniej, za każdym razem występował błąd. Wydłużyłam czas sesji logowania użytkownika (wcześniej był ustawiony na 900s) i to pomogło.
Jednak problem nadal występuje. Zastanawiam się więc, czy nadal przyczyną może być jeszcze zbyt krótki czas sesji logowania dla użytkowników, którzy dysponują zbyt wolnym łączem, czy też jest jakiś inny szczegół, którego nie potrafię znaleźć i czy angielska wersja windowsa ma na całą operację jakiś wpływ?
Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.

stone
28-03-2007, 21:43
A jak wyglada bład który występuje podczas ściągania u użytkowników?

galganka
29-03-2007, 15:19
Z tego, co wiem, użytkownicy otrzymują komunikat o błędnie spakowanym archiwum, ale gdyby tak było, nikt nie zainstalowałby tego programu. Osobiście nie widziałam takiego komunikatu, za pierwszym razem przerwało pobieranie, następnie ściągnęłam plik i zainstalowałam program na komputerze. Administracja Home.pl nie widzi błędu, u nich również plik ściąga się bez problemu, więc myślę, że to będzie kwestia wolnych łączy. Chodzi tylko o to, że plik nie ściąga się do końca, dlatego szukam przyczyn, żeby wyeliminować błędy.

stone
29-03-2007, 21:26
Możesz dać mi link do stronki, nie mam za szybkiego łącza, zobacze jak jest u mnie

galganka
29-03-2007, 21:34
Download (http://aitech.pl/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=25&Itemid=153)
Kategoria Systemy i chodzi o plik Inteligentny System Wspomagania Decyzji DSS.
Jeżeli będzie trzeba, podam na PW przykładowe dane do logowania.

stone
01-04-2007, 13:04
Faktycznie plik się urywa, ale nadal jestem zalogowany. A możesz jeszcze dac ten plik jako publiczny i wtedy zobaczymy czy problem nadal wystepuje

Rybik
02-04-2007, 01:20
a nie ma gdzies po drodze na serwerze limitu jednorazowego transferu 20MB dla hostów zewnetrznych ?

galganka
02-04-2007, 23:47
Jeśli chodzi o dostępność szerszej publiczności, wolałabym, żeby pozostał w obecnym stanie, myślę, że to nie ma wpływu, ponieważ niektórym ten plik ściąga się cały.
Jeśli chodzi o serwer, mam limit transferu 300GB na rok, żadnych innych po drodze. Poszperam jeszcze jutro i może jeszcze czegoś dowiem się od administracji Home.pl

Rybik
03-04-2007, 00:36
nie pamietam jak to sie nazywa ale jest w php limit pobieranego pliku, no i w konfiguracji DocMana tez moze byc

magdaa
03-04-2007, 00:44
pobrałam plik przy średniej prędkości ok. 59 KB/s z komunikatem o uszkodzonym archiwum. Winrar 3.20. Czy sprawdzałaś, co sie stanie jeśli spakujesz to innym archiwizerem ? Zobacz również co sie stanie - jeśli spakujesz to wieloczęściowo ? - oczywiście strzelam na ślepo. Można by było sprawdzić także, czy inne komponenty do downloadu zachowują się tak samo, przy tym pliku ...