PDA

Zobacz pełną wersję : Wersja strony "na komputer"



gabdziol
03-10-2017, 13:42
Witam!

może ktoś mi pomóc w sprawie dodania odnośnika na stronie mobilnej "otwórz wersję na komputer". Często zdarza się, że strony mobilne posiadają taki odnośnik. Nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać.
Moja witryna STRONA (http://www.blekitni.com)

Dzięki za pomoc.

zwiastun
03-10-2017, 16:53
A do czego ma slużyć taki odnośnik?

gabdziol
03-10-2017, 17:24
Do tego, aby strona na telefonie w wersji mobilnej, po kliknięciu otwierała się w wersja standardowej. Coś w stylu jak np. wp.pl gdzie w wersji mobilnej na samym dole jest opcja "wersja standardowa"

zwiastun
03-10-2017, 17:30
Taki głupi to ja nie jestem. Pytanie dotyczy sensu tego działania (oczywiście, nie musisz na nie odpowiadać). Jeśli ktoś zrobił sobie odrębną wersję mobilną strony, to rozumiem, że zrobił ją tak, by było na niej wszystko, co ma być, tylko czytało się wygodniej. No i nie chciał przerabiać wersji desktopowej, żeby nadawała się do wyświetlania w urządzeniach mobilnych. A skoro się nie nadawała, to po co ją w taki sposób wyświetlać (i zmuszać użytkownika, żeby wykonywał dodatkowe zabiegi, typu powiększanie i przesuwanie ekranu, by cokolwiek przeczytać).
Powtórzę - nie musisz odpowiadać. Zadaję to pytanie, by wzbudzić refleksję nad sensem takiego działania. Nie wszystkie bzdety, które robią "onety" są godne naśladowania (i nie o Onet tu chodzi) :)

gabdziol
03-10-2017, 18:48
Zdaje sobie sprawę z tego, że nie jesteś głupi. Wersja mobilna jest jak najbardziej ok, ale najzwyczajniej w świecie chciałbym, aby była taka możliwość, ponieważ część osób chce korzystać na smartfonach z wersji deskopowej.
Oczywiście jest w większości telefonów możliwość zaznaczenia takiej opcji w ustawieniach przeglądarki dla danej strony, jednak chciałbym wprowadzić ułatwienie stosując przycisk/łącze. Osobiście korzystam z wersji mobilnej, jednak część osób ma swoje przyzwyczajenia, w które nie chcę ingerować.