PDA

Zobacz pełną wersję : Witam



alex011251
09-10-2017, 17:10
Usunąłem mam problem w joomli 3.8.1. Aktualizuje ją na bieżąco. Nie wiem którędy dostał się wirus. Musiałbym stawiać stronę od nowa jeżeli tego nie usunę. Z góry dziękuję za pomoc.


Przesyłam podejrzany kod siedzący w index.php który wywala mi stronę. Oprócz tego były foldery z assets/images które zawierały złośliwe pliki.
Myślałem że udało mi się go pozbyć a on wrócił rano...

Nie wklejaj kodu infekcji, jeśli już chcesz go pokazać, to w formie obrazka. - komodore



Po zdekodowaniu

Nie wklejaj kodu infekcji, jeśli już chcesz go pokazać, to w formie obrazka. - komodore

zwiastun
09-10-2017, 17:51
Postępowanie po włamaniu:
W skrócie opisane zostało w artykule na joomla.pl.
Dogłębnie temat rozpracował Paweł Frankowski w ksiązce Wordpress i Joomla. Zabezpieczanie i ratowanie stron www.
Jeśli chcesz leczyć sam - to z tymi lekturami w ręce. Inne wyjście: zwróć się do specjalistów.

alex011251
09-10-2017, 18:11
To po co jest dział bezpieczeństwo na tym forum?
Nie lepiej dać link do książki?

zwiastun
09-10-2017, 18:17
Nie od dziś jesteś na forum i nie pierwszy to Twój wpis. Nie będę więc odpowiadał na zaczepne, a bezsensowne pytanie.
Jeśli potrzebujesz instrukcji, jak wpisać w Google słowa kluczowe "witryna po włamaniu" bądź "Paweł Frankowski: WordPress i Joomla. Zabezpieczanie i ratowanie stron www", to na mnie nie licz.
Jeśli myślisz, że w 3-5 zdaniach można Ci udzielić sensowniejszej porady na forum, to musisz poszukać jakiegoś "specjalisty wysokiej klasy", których jest w wielu miejscach w bród - oni Ci podadzą cudowne znachorskie lekarstwa. Ja znachorem nie jestem.