PDA

Zobacz pełną wersję : Po przeniesieniu na nowy serwer, nie działają proste adresy.



hizel
23-10-2017, 11:40
Przeniosłem strony ze starego AZ na nowy. Zrobiłem to przy pomocy Akeeba Backup w najnowszej wersji. Strony które są w wersji joomli 2.5 działają bez problemu. Problem jest ze stronami które są w wersji 3.8.1, na wszystkich nie działają proste adresy. Plik .htaccess jest identyczny jak na starym serwerze. Na starym serwerze proste adresy działają a na nowym nie. W czym może być problem?

Bazyl
23-10-2017, 11:47
Zmieniłeś nazwę pliku htaccess?

hizel
23-10-2017, 12:29
Plik .htaccess skopiowałem ze starego serwera.
Po włączeniu prostych adresów mam:
404
Strony nie znaleziono

Strona, której szukasz nie istnieje lub pojawił się błąd innego rodzaju.
Wróć do poprzedniej strony, albo przejdź do Moja Strona.

A w przypadku componentu np. joomsport który generuje swoje linki, po kliknięciu w nie przenosi mnie do któregoś z newsów.
Po wyłączeniu prostych adresów wszystko działa dobrze.
Na starym serwerze działa wszystko z włączonymi prostymi adresami.

Gall Anonim
23-10-2017, 20:36
Plik .htaccess to jedno, a parametry serwera to drugie. Sprawdź/porównaj to drugie.

komodore
24-10-2017, 03:04
A czy ten .htaccess z poprzedniego jest taki sam jak w paczce Joomla!? Niektóre dopiski mogą mieć takie skutki.

Popatrz jeszcze w konfigurację globalną czy na pewno masz wszystko dobrze ustawione (czytaj opisy w dymkach).

terra
24-10-2017, 11:19
oprócz prostych adresów, powinienieś mieć włączone przepisywanie adresów, a dodatkowo sprwdź czy nie masz jakiegoś zapisu 301, który zmienia podstawową składnię adresu.
http://forum.joomla.pl/showthread.php?84614-Pilk-htaccess&highlight=htaccess

hizel
27-10-2017, 22:59
Włączyłem przepisywanie adresów i proste adresy działają. Dziękuję i pozdrawiam.