PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z komponentem Menedżer Kategorii



Mati_17
13-02-2006, 01:19
Komponent nazywa się Katalog WWW "Menedżer Kategorii" Joomla 1.07 PL, a problem konkretnie polega na tym, że po naciśnięciu przycisku ZASTOSUJ lub ZAPISZ nic się nie dzieje!
Dołaczyłem załącznik ze zdjęciem.
Na dolnym pasku przeglądarki dostaję informacje o akcji:
jawascript:submitbuttion('save'); przy najechaniu na przycisk ZAPISZ
javascript:submitbuttion('apply'); przy najechaniu na przycisk ZASTOSUJ
ale zadnej akcji nie widać a po wciśnięciu przycisku ANULUJ nic nie zostaje zatwierdzone.
Nie wiem czy to ma znaczenie ale mam zainstalowaną Jave Version 1.5.0 (build 1.5.0_06-b05)
Mam serwer postawiony lokalnie:
WebServ
Apache 2.0.52
PHP 5.0.3
MySQL 4.0.23
System Windows XP Pro SP2

zwiastun
13-02-2006, 03:45
skąd pobrałeś joomla 1.07 PL

Mati_17
13-02-2006, 10:57
Joomle pobrałem z http://www.joomla.pl/ :) (http://http://www.joomla.pl/)

frodo2000
13-02-2006, 11:41
Problem nie dotyczy Javy. Często JavaScript jest z nią mylony, choć to dwie odrębne rzeczy. Za wykonywanie skrytpów JavaScript odpowiedzialny jest mechanizm wbudowany w przeglądarkę. Często ze względów bezpieczeństwa JavaScript jest wyłaczany lub ograniczany. Radziłbym sprawdzić czy w innej przeglądrce dzieje się to samo.

zwiastun
13-02-2006, 11:45
Jeśli pobrałeś joomla z naszej plikowni, to komponent na pewno działa. Sprawdź ustawienia przeglądarki wedle rady powyżej

Mati_17
13-02-2006, 12:05
Sprawdzałem na IE 6 i na Moziila Firefox 1.5.0.1 i niestety dzieje sie to samo a obsługe Javy mam włączoną i w IE i w Firefoxie.

Mati_17
13-02-2006, 18:43
Sprawdzałem w panelu administratorskim jeszcze kilka opcji kożystających z przycisków ZAPISZ i ZASTOSUJ oraz komend takich lub podobnych:
jawascript:submitbuttion('save');
javascript:submitbuttion('apply');
i wszystkie działaja poprawnie a ten jeden menadżer nie więc to chyba nie jest problem z moja przeglądarką.
Proszę o jeszcze jakieś propozycje co może powodować ten problem??:o

frodo2000
13-02-2006, 21:18
Przed chwilą zainstalowałem tą wersję Joomli na swoim serwerze (ISS 5.0, PHP5, MySQL5), jako że wcześniej używałem wersji z joomlapl.com. Wszystko działa bez zarzutów.
Proponuje sprawdzić czy masz pełen dostęp do zapisu katalogów admin, admin/component (możliwość zapisu). Jeżeli to nie pomoże, to radziłbym rozpakować ponownie katalog admin/component/com_categories, ewentualnie spróbować zaintalowac Joomle jeszcze raz.

Mam również uwagę:
Pisząc posty mylisz dwa środowiska Java i JavaScript. Java to środowisko obiektowe, stworzone przez firmę Sun. Można w niej tworzyć pełnowartościowe programy z własnym interfejsem graficznym, czy programy konsolowe (shellowe). Programy javy są "kompilowane" do plików class i wykonywane przez wirtualną maszynę Javy (JVM). W internecie Java jest używana do tworzenia apletów (są odpalane po stronie użytkownika) bądź serwletów/stron JSP (generacja po stronie serwera).
Przy ładowaniu apletu pojawia się na ogół znak Javy (taka filiżanka z kawą).
JavaScript jest zaś językiem skryptowym. Pozwala na wprowadzenie interakcji użytkownika na stronie WWW (przewijane menu, zmieniające się grafiki, itp.). Microsoft umożliwiwa również stosowanie skryptów JavaScript do wywoływania niektórych zdarzeń systemowych (np. konfiguracja pasków narzedzi).
Mam nadzieję, że ułatwi Ci to rozpoznawanie tych odmiennych technologii:)

Mati_17
13-02-2006, 23:04
Zdaje sobie sprawę że możecie mnie już mieć dość ale nic nie poradzę ;-( (wyznaję zasadę kto pyta nie błądzi)
Zrobiłem wszystko co proponowałeś:
Mam pełny zapis do wszystkich plików
wypakowałem ponownie folder admin/component/com_categories
Przeinstalowałem Joomle (próbowałem wersji angielskiej kilku polskich i nic to samo).
Więc wnioskuję że problem leży po mojej stronie, ale kompletnie nie wiem co może go jeszcze powodować już myślę z bezsilności o ponownym postawieniu systemu od zera (prawdopodobnie to też nie pomoże ale ja już jestem zdesperowany ciągle jakies problemy).
Wprawdzie ten serwer jest tylko do celów testowych ale mi bardzo podoba się praca w tym systemie jakim jest Joomla i chciałbym w pełni funkcjonalnie z niej kożystać.

frodo2000
14-02-2006, 11:14
Rzeczywiście trochę to dziwne. Być może, choć tego nie jestem w żaden sposób pewien, jest to związane z pakietem WebServ. Nie wiem jak oni konfigurują poszczególne składniki w ramach tego pakietu. Radziłbym zainstalowanie Apache2, Php 5 i MySQL 4.1 (z wersją 5.0 Joomla 1.07 nie współpracuje najlepiej) oddzielnie, albo przetestowanie innych pakietów, np.: PHPTriad, czy Krasnal. W Windows XP Pro można również wykorzystac serwer IIS zamiast Apache2.
Przeinstalowanie systemu nie jest tu raczej konieczne.

Mati_17
14-02-2006, 14:08
Dzięki frodo 2000, jestes wielki:)
Postawiłem serwerek na Krasnalu 2.7 i wszystko działa bez zarzutu gdyby nie ty to bym się załamał.
Naprawdę jeszcze raz wielkie dzięki.

frodo2000
14-02-2006, 15:01
Nie ma za co. Od tego tu wszyscy są, żeby sobie pomagać:)