PDA

Zobacz pełną wersję : Ostrzeżenie.Nie masz praw dostępu do zaplecza witryny.



mirekant
02-11-2017, 16:05
Witam,
Pozmieniałem ustawienia konfiguracji globalnej w uprawnieniach użytkowników joomla 3.8.1
Teraz nie mam dostępu do zaplecza. Dostaje taki tekst "Ostrzeżenie.Nie masz praw dostępu do zaplecza witryny." Nie chodzi o hasło czy login.
Próbowałem szukać w bazie danych. Może coś przeoczyłem.
Jak to można naprawić?
Proszę o pomoc

zwiastun
02-11-2017, 17:53
A co to znaczy: "Pozmieniałem ustawienia konfiguracji globalnej w uprawnieniach użytkowników"? Znasz się na tym? Poczytałeś? Jeśli namieszałeś, to teraz musisz przywrócić standardowe ustawienia np. z innej wersji Joomla (trzeba przenieś strukturę i dane tabel dotyczących uprawnień użytkowników.

mirekant
02-11-2017, 18:54
Dziękuję za odzew. Miałem problem do rozwiązania. Przy zmianie uprawnień musiałem omyłkowo zablokować swoje prawo dostępu jako admin do zaplecza.
Mam drugą bazę danych (dla innej strony) czy da się ją wykorzystać? Proszę o wskazówki: po czym poznać strukturę i dane tabel dotyczących uprawnień użytkowników.

zwiastun
02-11-2017, 20:55
Przekopiuj tabele #__usergroups i #__viewlevels

maskodka
02-11-2017, 20:57
http://hend.pl/bez-kategorii/problem-z-logowaniem-w-joomla.html

zwiastun
03-11-2017, 01:31
@maskodka, to akurat w tym przypadku zupełnie nie pomoże, zwłaszcza ze odnosi się bodaj do joomla 1.5

mirekant
03-11-2017, 09:21
Dzięki. Czy # tu zastępuje nazwę bazy danych którą mam w public$dbprefix w configuration.php danej joomli? Bo mam dwie #_usergroups i #_viewlevels w bazie z której będę kopiował.

zwiastun
03-11-2017, 12:29
#_ - trzeba zastąpić przedrostkiem nazwy tabeli

mirekant
03-11-2017, 21:15
Dzięki po raz kolejny.Przeniosłem te dwie tabele z innej bazy danych. Zmieniłem im przedrostki na pasujące. Orginalnym tabelom zmieniłem również przedrostki aby baza przyjęła zmiany (na razie ich całkowicie nie wyrzuciłem). Dalej nie mam uprawnień do zaplecza jednej ze stron. Którą jeszcze tabelę by wymienić?

zwiastun
03-11-2017, 23:03
Trudno mi zgadywać, co faktycznie namieszałeś.
Tabela #__usergroup definiuje grupy użytkowników oraz podrzędność grup. Jeśli skopiowałeś z poprawnej instalacji, to Super User powinien mieć ID=8.
Tabela #__viewlevels definiuje prawa dostępu. Przy grupie Super User powinno być rules=8
Tabela #__user zawiera dane użytkowników, ważne jest tu ID (potrzebne do mapowania, o czym za chwilę) i oczywiście nazwa i hasło. Ale tych chyba nie zmieniałeś.
Tabela #__user_usergroup_map mapuje użytkowników i grupy użytkowników. Przy Twoim ID (user_id) powinno być group_id=8.

mirekant
04-11-2017, 16:05
Witam. Miałem wszystko ustawione jak pisałeś. Postanowiłem zaimportować część bd z zablokowanej joomli do nowej. Bez tabel users, usersgroup, usergroup_map. Odrzuciłem też tabele typu content, manu, modules, extensions. Następnie spróbowałem zalogować się do nowej joomli. A tu ta sama sytuacja -brak dostępu. Zabrałem się do szukania po kolei tabeli która mogłaby robić to zamieszanie. I znalazłem... U mnie ten problem robiła #_assets i #_associations. Nie znam się za bardzo na tym, ale może komuś się przydać jeśli bezmyślnie namiesza w ustawieniach uprawnień użytkowników. Po ich wymianie mam dostęp do zablokowanej joomli. Dzięki Zwiastun za ukierunkowania i czas. Duży punkt. pozdrawiam. Temat zamykam.