PDA

Zobacz pełną wersję : Baza absolwentów



mst
11-11-2017, 00:40
Witam!
Poproszono mnie o umieszczenie na stronie szkoły bazy absolwentów przed 60 leciem. Można by je teoretycznie wklepać, ale jakoś nie jestem przekonany do ręcznego tworzenia list roczników, klas itp. Czy może ktoś z bardziej doświadczonych poleci jakieś proste narzędzie do joomla pozwalające na zbudowanie hierarchicznych list i dodanie 2 zdjęć do nazwiska (widocznych np. po najechaniu kursorem na nazwisko)? Może jakiś e-sklep? Tylko obawiam się, czy e-sklep nie będzie za ciężki... Ma ktoś może jakieś doświadczenie i pomysł. Dodam, że nie jestem informatykiem więc nie wchodzi w rachubę napisanie sobie czegoś... Pozdrowionka :)

moje
11-11-2017, 00:48
Roczniki i klasy to kategorie, artykuły to absolwenci gdzie pojedynczy artykuł to pojedynczy absolwent lub też roczniki to kategorie, a artykuły to listy klas.

Tak z innej beczki, szkoła ma zgodę na takie wykorzystanie danych osobowych oraz wizerunków?
Inicjatywa fajna ale nie jest to spotykane i należałoby się zastanowić dlaczego.

mst
11-11-2017, 10:38
Jeśli chodzi o listy absolwentów, to nie jest ujawnienie danych. Nie można po nich ponoć zidentyfikować osoby. (To odpowiedź dyrekcji...). A co do zdjęć. Przesyłają je sami absolwenci, zapewne razem ze zgodą na publikacje... Dzięki za podpowiedź. To jest jakiś pomysł i rozwiązanie. Będzie jeszcze kwestia dodawania zdjęć.

zwiastun
11-11-2017, 13:40
Imię i nazwisko + konkretna ukończona szkoła + rok ukończenia + zdjęcie. Hmmm, jeśli to nie jest ujawnianie danych osobowych, to ja już nie wiem, co jest, skoro daną osobowa jest np. adres e-mail, w którym jest imię i nazwisko. A - i nie byłbym pewny, że te zdjęcia to przesyłane są z jawną a nie domniemaną zgodą na publikację.
Ale rozumiem, że to nie Twój problem, tylko wydawcy strony. Niemniej, w umowie o wykonanie strony poczyń odpowiednie zastrzeżenia (Zlecający oświadcza, że ma zgodę... lub coś podobnego).

mst
11-11-2017, 16:12
Imię i nazwisko + konkretna ukończona szkoła + rok ukończenia + zdjęcie. Hmmm, jeśli to nie jest ujawnianie danych osobowych, to ja już nie wiem, co jest, skoro daną osobowa jest np. adres e-mail, w którym jest imię i nazwisko. A - i nie byłbym pewny, że te zdjęcia to przesyłane są z jawną a nie domniemaną zgodą na publikację.
Ale rozumiem, że to nie Twój problem, tylko wydawcy strony. Niemniej, w umowie o wykonanie strony poczyń odpowiednie zastrzeżenia (Zlecający oświadcza, że ma zgodę... lub coś podobnego). Masz rację. Nie mój problem. Ja jestem od umieszczania treści. Odpowiedzialność w całości spoczywa wyżej.... Ja też mam wątpliwości. Ale tyle o danych osobowych. A co polecacie do dodawania foto żeby nie robić tego na piechotę?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

moje
11-11-2017, 17:10
Fotki możesz sobie wrzucić masowo ftp'em na serwer.

mst
11-11-2017, 19:08
Tyle to ja wiem. Chodzi o to, że mogę mieć kilka tysiecy nazwisk. Dodawanie zdjęć na piechotę (indywidualny link do każdego) to trochę lipa. Dlatego pytam czy można to jakoś zautomatyzować.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

moje
11-11-2017, 19:55
A jak chciałbyś to zautomatyzować?

Skąd kod ma wiedzieć, które zdjęcie przypisać od określonych danych?

mst
11-11-2017, 21:36
Fajnie by było gdyby np. Imię i Nazwisko były w bazię + rocznik + klasa. Wtedy w czasie tworzenia mogłyby być dodane też zdjęcia. Jeśli są to właściwe a jak nie to jakieś domyślne typu szara postać albo coś podobnego. Wtedy łatwo byłoby z tymi zdjęciami. Wysyłam na serwerek po ftp z konkretną nazwą np. 1966_E_05.jpg i wiadomo że ma być dodane do osoby z rocznika 1966 klasy E i do osoby 5 z listy. Zastanawiałem się czy nie użyć jakiegoś mini sklepu, katalogu czy czegoś takiego.

zwiastun
11-11-2017, 22:05
Dla chcącego nic trudnego. Eksport struktury tabeli artykułów do arkusza kalkulacyjnego, wypełnienie tabeli danymi, wyeksportowanie do pliku tekstowego po uprzednim zagwarantowaniu struktury .sql.