PDA

Zobacz pełną wersję : [Rozwiązane] Tekst po Lewej i Po prawej



norbixpl
21-11-2017, 00:08
Witam, potrzebuję pomocy, a mianowicie chcę zrobić w artykule coś w stylu żeby pisać po prawej i po lewej stornie, żeby wstawić nagłówek i zdjęcie po tej i po tej stornie. Jak to zrobić? Z góry dziękuje za odpowiedź!
Coś w stylu z tego ss ( z worda)
9233

siristru
21-11-2017, 15:36
To znaczy, że artykuł ma przypominac nieco pismo?

Nie do końca rozumiem co chcesz osiągnąć. Z obrazka widzę tekst wyrównany do lewej i prawej.
Najprościej jest napisać struktuę w html - "tabelę" w CSS i dać wyrównanie.
Ale efekt będzie widoczny tylko na froncie a na zapleczu wprowadzanie treści będzie upierdliwe - trzeba będzie uważąć by zachować strukturę.

Jeśli tak masz, lub gorzej - ktoś ma dodawać, to chyba najlepiej byłoby zmienić szablon artykułu i wykorzystać dodatkowe pola w artykule. Wtedy wpisujące wypełnia odpowiednie pola a szablon łączy je w strukturę jaką chcesz.

zwiastun
21-11-2017, 16:45
Niekoniecznie potrzebna jest struktura tabeli (tabel nie powinno się używać do konstruowania układu treści). Można skorzystać z pozycjonowania elementów za pomocą CSS. Jeśłi ma to dotyczyć prostego rozwiazania (np. nagłówek po lewej, data po prawej), to wystarczy stworzyć 1-2 klasy CSS.

siristru
21-11-2017, 17:54
Niekoniecznie potrzebna jest struktura tabeli (tabel nie powinno się używać do konstruowania układu treści).

Napisałem "tabelę" w CSS :) Chodziło o stworzenie tabeli przy pomocy display: table i display: table-cell. Czyli z elementów DIV zrobić tabelę.

Czyli: https://jsfiddle.net/Sulibrat/o1myfpe4/

norbixpl
21-11-2017, 21:59
Chodziło mi o to bo chce zrobić artykuł i do niego chce wstawiać zdjęcie i żeby nie robić jedno po drugim to chce zrobić jedno po lewej zdj i tytuł na górze i z prawej drugie zdj i tytuł nad nim :D i czy da się to zrobić bez pisania CSS i wgl tylko najprościej jakąś metodą ponieważ ta strona ma mi służyć tylko na informatykę.

zwiastun
21-11-2017, 22:07
Skoro na informatykę, to może zacząłbyś jednak od podstaw (a nie od forum :) ), czyli dowiedział się, jak wyrównać obrazek do lewej (wyrównanie domyślne) i do prawej. Dawniej można było za pomocą HTML, dziś wprawdzie nadal zadziała, ale u mnie na informatyce dostałbyś za takie rozwiązanie pałę. "Bez pisania CSS" to "se ne da", bo samo się nie zrobi. Zatem, musisz jednak doczytać. Zwłaszcza, że nie opisujesz zbyt dobrze efektu, jaki chcesz osiągnąć. A poza tym - raczej niezbyt chętnie odrabiamy tutaj zadania domowe z informatyki :).

norbixpl
21-11-2017, 22:18
Ogólnie to dzięki za pouczenie :) po prostu chciałem się dowiedzieć czy da się jakoś to pominąć (a zdjęcie umiem wyrównywać od prawej do lewej) i nie chodziło mi o odrabianie pracy domowej tylko po prostu myślałem że ktoś może jakoś mi pomoże - nauczy ;)

siristru
21-11-2017, 22:19
LOL :lol: Tym bardziej, że dostał przykładowy kod :)

norbixpl
21-11-2017, 22:24
Spokojnie skorzystałem z niego :)

zwiastun
21-11-2017, 22:49
To przynajmniej poczytaj o pływaniu elementów (wyrównanie do prawej - float:right oraz o projektowaniu layoutu z użyciem display:table)

norbixpl
21-11-2017, 22:52
Dzięki :)