PDA

Zobacz pełną wersję : Galeria z wyszukiwarką zdjęć



Vanessa
28-11-2017, 01:49
Witam Was wszystkich !!!
Mój pierwszy post, proszę o brak hejtu :)
Manicure jest tym co z siostrą wychodzi nam najlepiej.
Ze względu na koszty zainteresowałam się samodzielnym wykonaniem strony internetowej, po lekturze internetu trafiłam tutaj.
Oczywiście przejrzałam forum, JED (tak nazywacie stronę gdzie jest całe mnóstwo wszystkiego :) ) i google, ale problem pozostał.
Na naszej stronie chcemy prezentować zdjęcia.
Samo zaprezentowanie zdjęć nie jest kłopotem, tylko zmuszenie wyszukiwarki do wyszukiwania samych zdjęć.
Już doczytałam że prosta galeria jest "prosta" i trudno tu o wyszukiwarkę, próbowałam sił z Phoca Gallery ale jej wyszukiwarka zdjęć stwarza sztuczne problemy, coś trzeba modyfikować i...
Szukam galerii z wyszukiwarką, której nie trzeba modyfikować tylko zainstalować i działa, nie musi być darmowa, chociaż oczywiście taka była by najtańsza :)
Chodzi mi o to aby wpisać "tekst" w pole wyszukiwania i w wynikach pojawią się tylko zdjęcia bez artykułów, ich kategorii czy innych zbędnych rzeczy - same zdjęcia.
Proszę o pomoc :)

headge
28-11-2017, 08:10
Datso ma dobrą własną wyszukiwarkę: https://www.datso.fr/gallery.html - jak i globalny plugin.

Vanessa
29-11-2017, 09:48
Wygląda obiecująco. Czy gdzieś stosowałeś tą galerię?
Czy innych galerii nie ma z dobrą wyszukiwarką?

headge
29-11-2017, 10:40
Pewnie są inne - Ignite Gallery itp. Datso kiedyś używałem i jest akurat dość prosty w obsłudze i ma wbudowaną wyszukiwarkę (bez zbędnych konfiguracji), o co ci chyba chodziło. Zorientuj się też w kategorii "portfolio" na JED - czasem komponenty typu TzPortfolio+ nadają się lepiej od galerii do specyficznych projektów.

siristru
01-12-2017, 09:13
IMHO najlepszą galerią jest JoomGallery: https://extensions.joomla.org/profile/extension/photos-a-images/galleries/joomgallery/
Używam jej do każdego projektu. I ma wyszukiwarkę :)
Niestety nie pokazują jej w demku ale ma na 100% bo zawsze ją wyłączam ;)

Vanessa
01-12-2017, 09:51
Dziękuję :)
Szybki test, ale jestem chyba za ... niemądra.
Galeria zainstalowana, dodałam JoomSearchModule i JoomSearchPlugin - oczywiście włączyłam je, ustawiłam wszystko na TAK i pupa.
Szkoda że nie prezentują w demo jak to działa, w wolnej chwili powalczę może jakieś filmiki znajdę.
Masz może jakiś link gdzie jednak mogę zobaczyć efekt wyszukiwania?

siristru
01-12-2017, 10:19
Zrobiłem demko dla ciebie: http://siristru.prolusatia.pl/test/index.php?option=com_joomgallery&view=gallery&Itemid=322
Pole wyszukiwania jest dostępne od razu na stronie galerii.
Można też uruchomić moduł wyszukiwania:

http://prntscr.com/hhmhnm

Wyglądem się nie przejmuj, to moja testowa strona więc wygląd może być nieco "rozjechany". :)
Generalnie zawsze można go usprawnić stylizując w CSS.

Wpisz w wyszukiwarkę np. "inne" lub "fajne". Obecnie szuka po tytule ale może po opisach, autorze i komentarzach.

Vanessa
03-12-2017, 11:37
Dla mnie :) bardzo dziękuję, rzadko ktoś poświęca siebie bezinteresownie dla innego człowieka - jesteś GOŚĆ !!!
O to mi chodziło.
Postaram się, bo jak widać da się :)

siristru
03-12-2017, 18:38
:wstyd: cu placere :) Jeśli będziesz miała pytania - chętnie pomogę.

barcisz
29-12-2017, 18:46
Szukasz zdjęć to pamiętaj o o ochronie własności intelektualnej. Dla poczatkujących to szczególnie istotne.

Vanessa
02-01-2018, 14:40
Hm ... @barcisz dlaczego mierzysz mnie swoją miarą? Dostałeś po łapkach za cudze fotki?
Generalnie Twoje insynuacje są poniżej treści tematu tak więc pozostaw je dla Siebie !!!
Aby cię uspokoić to my niemądre potrafimy zrobić fotki i nie musimy ich ukraść.

Jola
02-01-2018, 18:05
@Vanessa - jestem na tym forum od wielu lat i (panowie nie czytajcie tego) mogę zaręczyć, że faceci tutaj są całkiem w porządku. Jeśli ktoś dodaje wpis - to po to, żeby pomóc, a nie żeby się wymądrzać i wywyższać.
My kobiety często mamy problem z poczuciem własnej wartości i niepotrzebnie nerwowo reagujemy na uwagi, które uznajemy za dowód naszej niekompetencji - a wcale takie nie muszą być.
Jeśli Ty będziesz znała swoją wartość - to nigdy nie zareagujesz ww ten sposób na taką, w gruncie rzeczy przyjazną, radę.
Mój wpis też jest przyjaźnie wyciągniętą ręką do Ciebie.
Wyluzuj!