PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienie w łączu komponentu Blank Component indywidaulnego url



j.doe
30-11-2017, 11:14
Witam,

mam zainstalowany Blank Component, który generuje dla każdej podstrony pod niego podpiętej łącze index.php?option=com_blankcomponent&view=default
Mam włączoną prostą obsługę adresów, ale po zainstalowaniu SH404SEF chciałbym się odwołac do kazdej podstrony i trzeba to zrobić za pomocą łącza wyzej. Jednak mam ok 10 stron i wszystkie które są oparte na Blank Componencie mają identyczne łącze. Można to jakoś ustawić w blank componencie aby generował on inne łącze dla kazdego, oparte np.na ID?

z góry dzięki za pomoc!

siristru
01-12-2017, 08:53
Blank Component ma wyświetlać pustą stronę tak by można było ją budować za pomocą modułów?
W takich przypadkach zawsze używam pozycji menu typu wyróżnione artykuły i wszystko ustawiam na 0.
A jak tworzysz pozycje menu i wskazujesz na Blank Component to Joomla! powinna normalnie przypisać do niego menu item ID. Zatem przy włączonym SEF powinien być adres prosty z aliasem pozycji menu. Zatem nie moga mieć identycznego łącza bo ostatnim parametrem w URL powinno być Itemid=xx.