PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzedaż rozszeżeń dla joomli w UE przez pośrednika



csthomas
08-12-2017, 17:23
Witam,

Zamierzam uruchomić stronę www, aby zacząć sprzedaż mojego rozszerzenia do Joomli.
Sprzedaż dla klientów z Polski nie jest problemem, ale sprzedaż dla klientów prywatnych z UE już tak.

Chciałbym uniknąć obowiązków związanych z VAT MOSS przy sprzedaży usług dla osób prywatnych z UE.

Szukam gotowego rozwiązania tj, pośrednika sprzedaży - firmy, która by wystawiała faktury na siebie i pobierała małą prowizję.
Następnie ja wystawiałbym fakturę na dane tej firmy i przelewał środki na swoje konto bankowe.

Czy macie jakieś propozycję, doświadczenie?

moje
08-12-2017, 18:00
Coś kiepskiego masz księgowego, jest coś takiego jak podmiotowe zwolnienie z VAT - w styczniu tego roku podnieśli limit obrotu do 200 000 zł.

csthomas
08-12-2017, 18:36
Nie rozliczam VAT, korzystam ze zwolnienia. Mówisz, że jeśli nie przekroczę tej kwoty to nie muszę doliczać VAT w kraju UE (poza Polską).

Jeśli tak, to sprawa jest prosta i netto będzie równe brutto. Tyle że jakoś to (firma, osoba prywatna z UE) będę musiał rozróżniać.

Sądziłem, że każdy kraj ma inny limit, oczywiście inne kraje z zasady mają wyższe limity.

moje
08-12-2017, 18:42
Limit innych krajów Ciebie nie dotyczy, w końcu nie odprowadzasz podatków w innych krajach tylko w Polsce. Jak będziesz miał firmę w innym kraju, to wtedy będzie obowiązywał Cie inny limit.

Nie ma znaczenia czy Twój klient jest VATowcem czy nie jest VATowcem w swoim kraju.

siristru
14-12-2017, 19:20
RS!Joomla są z Rumunii, używają http://www.avangate.com/
W tej usłudze płacisz i oni wystawiają też faktury.
Nie znam szczegółów ale zacznij od zorientowania się czy to jest to o co Ci chodzi.