PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z działaniem zaplecza



dawe-19
11-12-2017, 13:45
Witam serdecznie,
czy miał ktoś problem z działaniem zaplecza joomla? U mnie działa ale bardzo wolno... gdy np kliknę sekcję artykuły to ładuje się ponad 30 sekund, podobnie sekcja moduły itp. Sama strona działa bardzo płynnie więc nie jest to raczej wina hostingu. Problem występuje na różnych wersjach php m. in. 7.2, 7.0.. miał ktoś podobny problem albo wie z czego może to wynikać? Z góry dzięki za jakieś sugestie.

Bazyl
11-12-2017, 14:21
Cześć,

podobnie miałem, gdy jakieś rozszerzenie szukało aktualizacji pod nieistniejącym adresem.

dawe-19
11-12-2017, 14:33
hmm może rzeczywiście coś w tym jest. A jaką drogą doszedłeś do tego, które to rozszerzenie?

Gall Anonim
11-12-2017, 15:19
więc nie jest to raczej wina hostingu
Pod warunkiem że nie jest to nazwa pl lub home pl - w przypadku home pl częstym przypadkiem jest to że pierwsze zapytanie i wejście w komponent jest ok - szybko i sprawnie, a kolejne lub któreś kolejne ciągnie się jak flaki z olejem przy czym jeżeli zalogujemy się z innej przeglądarki równocześnie - i zadamy to samo zapytanie (działanie systemu na zapleczu) jako pierwsze dostaniemy odpowiedź szybciej niż na pierwszej. I nie ma tutaj znaczenia od której przeglądarki zacznę a która jest druga lub nawet trzecia.

dawe-19
11-12-2017, 15:25
Moja Joomla działa na ovh. Wcześniej to zaplecze chodziło w porządku. Jest to możliwe, że zaplecze muli bo jest dużo artykułów czy modułów?

Gall Anonim
11-12-2017, 17:04
Praktycznie rzecz biorąc nie jest to możliwe żeby w tym była przyczyna.Znam witryny na których ilość artykułów idzie w kilkanaście czy wręcz kilkadziesiąt tysięcy. Ilości modułów dochodzą do sześćdziesiątki. Ilości komentarzy przekroczyły 200 tysięcy i witryny hulają bez bólu.
Przyczyną zazwyczaj jest błąd. Test - wyłącz wszystkie artykuły i sprawdź co się stanie, to samo z modułami.

csthomas
11-12-2017, 21:15
Jeśli masz J3.8.x to rzeczywiście na zapleczu widok artykułów będzie wolny. Zależy to od ilości artykułów, im więcej tym wolniej.

Tymczasowym wyjściem może być powrót do 3.7.5.

Gall Anonim
11-12-2017, 21:50
Jeśli masz J3.8.x to rzeczywiście na zapleczu widok artykułów będzie wolny.
Mam prośbę - spraw mi przyjemność i wytłumacz niby to czemu mam mieć 3.8.x z tym problem? Zwłaszcza w kontekście tego że witryna pracująca obecnie na wersji 3.8.2 (konkretny przykład)
posiadająca:
16162 artykułów
65 - kategorii
219392 - komentarzy
201 - modułów
I ani się zająknie.

csthomas
11-12-2017, 22:13
Od wersji 3.8.0 w modelu articles.php zmieniły się zapytania SQL do bazy danych na bardziej skomplikowane.

Wyjaśnienia możesz poszukać na www.itoctopus.com/on-the-careless-usage-of-mysql-distinct-in-joomla-com-content

Gall Anonim
11-12-2017, 22:31
@csthomas (http://forum.joomla.pl/member.php?75066-csthomas) - a przeczytałeś co napisałem?
To wytłumacz czemu u mnie działa przy takich ilościach rekordów.

dawe-19
11-12-2017, 23:47
Próbowałem wyłączać wszystkie dodatki rozszerzenia moduły ale problem dalej występuje. Już nie mam siły do tej Joomli i chyba czas się z nią pożegnać.
Zauważyłem, że problem występuje zaraz po zalogowaniu. Jeśli już wejdę w sekcję Moduły (czyli odczekam jakieś 40 sekund po kliknięciu) to ponowne wrócenie do tej sekcji przebiega już sprawnie w tej sesji. Może jakieś pliki są zapisywane w pamięci podręcznej.

Gall Anonim
12-12-2017, 00:02
Propozycja - zrób kopię akeeba i przenieś w inne środowisko lub podeślij mi link na PW do pobrania kopii (tylko wtedy daj ją w zip lub umieść na wirtualnym dysku) to odtworzę u siebie bo ewidentnie masz jakiegoś babola - i z tego co napisałeś ewidentnie w którymś module ale może być tak że używasz zewnętrznego menadżera modułów AMM i przy dużej ilości elementów menu ma on problem ale o ile pamiętam dopiero kiedy otwieramy moduł i problem wynikał przy dość nietypowych modułach tworzonych na potrzeby konkretnego szablonu. Swoją drogą masz tak od początku tej instalacji czy też dopiero po jakiś działaniach ostatnio tak się wydarzyło?

csthomas
12-12-2017, 01:24
Niektóre bazy danych nie są optymalnie skonfigurowane przez administratorów serwerów i działają wolniej przy skomplikowanych zapytaniach SQL, które chwilowo potrzebują dużo pamięci podręcznej, Jeżeli jej nie ma to korzystają z dysku i tu wszystko zwalnia.

Co może spowalniać dodatkowo:
1. Używanie pluginu "Artykuły - Ocenianie".
2. Używanie pluginu Wielojęzyczności z włączoną opcja "Powiązane pozycje menu"

- - - Updated - - -

Przepraszam, ale nie doczytałem ostatnich wypowiedzi. Opisywany przeze mnie problem nie dotyczy prawdopodobnie aktualnego wątku.

moje
12-12-2017, 02:07
@csthomas taka dygresja dla Ciebie i innych do zapamiętania.
To, że zapytanie jest bardziej skomplikowane, złożone, rozbudowane, wcale nie oznacza, że jest ono bardziej zasobożerne i lub czasochłonne. W wielu przypadkach jest wręcz odwrotnie.

csthomas
12-12-2017, 10:35
@dawe-19 Aby wyjaśnić co zwalnia stronę proponuję włączyć w Konfiguracji globalnej -> System -> Analiza systemu na TAK i zapisać.

Następnie przejdź na Listę modułów, odczekaj swoje 40 sekund. U dołu strony są informację o zapytaniach do bazy danych.
Znajdź najdłużej wykonywane zapytanie. Proponuję zwrócić uwagę na zapytanie około numeru 14-tego.

Treść zapytania kończy się na

GROUP BY a.id, a.title, a.note, a.position, a.module, a.language, a.checked_out, a.checked_out_time, a.published, a.access, a.ordering, l.title, l.image, uc.name, ag.title, e.name, l.lang_code, uc.id, ag.id, mm.moduleid, e.element, a.publish_up, a.publish_down, e.enabled

dawe-19
12-12-2017, 14:58
Okej zrobiłem tak jak pisałeś i tak:
9250 oraz
9251
Da się na podstawie tego coś wywnioskować?
Kopię mogę zrobić tylko w zipie zajmie ona pewnie koło 500 mb więc z racji mojego internetu dłuuuugo by się ona wysyłała

csthomas
12-12-2017, 15:11
Niestety ja nie mogę pomóc ponieważ załączniki są dla mnie niedostępne:

Wiadomość forum

Błąd Załącznik . Jeżeli użyłeś(aś) prawidłowego linku, proszę poinformować o tym problemie administratora (http://forum.joomla.pl/sendmessage.php)

trzepiz
14-12-2017, 11:31
To serdeczna prośba do @dawe-19 aby skontaktował się ze mną. Musielibyśmy sprawdzić jakiego typu załącznik dodawał i dlaczego jest obecnie niedostępny.