PDA

Zobacz pełną wersję : Implementacja skryptu z codepen - jak?



szakalaka
31-12-2017, 05:28
Cześć,
może to brzmieć zabawnie, ale zgłupiałam :)

Próbuję dodać to: https://codepen.io/anon/pen/ZvKjeK
Problem polega na tym, że na milion sposobów już usiłowałam umieszczać wywołanie skryptu w sekcji head, dodawać go na początku i na końcu html-a w module, a do tego nie wiem, jak połączyć to wszystko z CSSem ;) bardzo proszę o nieśmianie się :) Byłoby mi miło, gdyby ktoś krok po kroku wyjaśnił mi, jak to zrobić.
Dodam, że pliki CSS są konwertowane i to nie są te same, które mamy typowo w katalogu szablonu, więc ogólnie w normalnym trybie dodałabym kod do template.css czy innego głównego pliku,natomiast w tym przypadku nie mam pomysłu.

Także reasumując 3 problemy:
-gdzie wrzucić plik skryptu i jak go wywołać,
-czy html po prostu przerzucam do edytora i nic więcej nie robię, czy właśnie tam mam dodać wywołanie skryptu (i jak?),
-jak i gdzie dodać CSS :)

Mam nadzieję, że jasno sformułowałam mój problem. Z góry dziękuję za pomocną dłoń :)

moje
31-12-2017, 12:04
A co ma robić ten kod? Ja tam nic oprócz kilku wyrazów nie widzę.

Pliki JS i CSS możesz dodać w szablonie, używając kodu służącego do dodania tych plików (jest na docs.joomla.org i na wiki.jomla.pl).

Jeśli kod JS nie wykonuje się od razu po wczytaniu pliku/kodu, to musisz użyć (napisać samemu) kod JS, który wywoła już istniejący kod JS.

headge
31-12-2017, 14:46
Najprościej dla Ciebie będzie jak zainstalujesz sobie na przykład BlankModule:
https://blackdale.com/index.php/extensions/blank
i w odpowiednie zakładki dodasz css, js, html - i opublikujesz ten moduł rzecz jasna.

szakalaka
31-12-2017, 15:30
Dzięki, to może być dobre rozwiązanie! Tylko z jednym ale... 9258
Wywala mi kod, podobny efekt był gdy sama dodawałam skrypty do sekcji head. Może w złym miejscu to wpisałam? HTML wrzuciłam w zakładce html, natomiast CSS i JS w: CSS + some Scripts etc for < head > section. Może powinnam coś jeszcze tam dopisać? Jakieś ustawienia? :)

moje
31-12-2017, 17:15
Załącznik nie działa.

Nie powinno dodawać się na sztywno w kodzie szablonu plików CSS czy JS, jest do tego odpowiednia funkcja w PHP ;)

szakalaka
31-12-2017, 17:20
Ok, rozumiem, ale to że jest, nie sprawi, że mi coś zadziała :) prosiłabym o wsparcie, jeśli to możliwe, a jeśli tylko na podnoszenie ciśnienia mogę liczyć to dziękuję, nie skorzystam :P
Aktualnie próbuję zrobić to w tym blank module poprzez użycie znaczników **********, ale też nie bangla... html wrzucam normalnie do html, resztę tam, gdzie napisałam wyżej. Nie mam pomysłu, Sylwestra spędzę wyrywając sobie włosy z głowy :)

moje
31-12-2017, 19:34
Szkoda włosów (a jeśli zdjęcie w avatarze jest Twoje, to tym bardziej szkoda).

Odezwij się (najwcześniej) jutro popołudniu na priv ;)