PDA

Zobacz pełną wersję : Framework t3



cr00xy
07-01-2018, 23:23
Witam. Używa ktoś frameworka T3? Skąd ewentualnie mogę pobrać spolszczenie?

Może jednak wybijecie mi z głowy to rozszerzenie inna początek zaproponujecie inne?

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka

Bazyl
07-01-2018, 23:59
Cześć,

jeśli to początek to odpuść sobie wszelkie frameworki :-)
One zazwyczaj dość istotnie zmieniają sposób działania / obsługi szablonu (a T3 na pewno).

Poznaj działanie Joomla na domyślnych szablonach i dopiero szukaj innych wyzwań...

Powodzenia!

siristru
08-01-2018, 00:40
Bosze... odradzam. Wsparcie kiepskie, kompatybilność z WCAG słaba. Znajdź sobie jakiś szablon na innym frameworku :)

zwiastun
08-01-2018, 01:15
W JoomArt masz bardzo dobry szablon JSimpli. Nie jest to framework, ale zakres opcji konfiguracyjnych, jaki oferuje, jest jak w dobrym frameworku.
Jeśli chodzi o wspomnianą przez @siristru "kompatybilność z WCAG" - to określenie "słaba" odnosi się w zasadzie do wszystkiego, co jest na rynku szablonów dla Joomla. Trzeba o nią zadbać samemu.

cr00xy
08-01-2018, 05:45
Właśnie... Już na początku mam nieprzeciętne wymagania co do strony. Ma być to "forum" gdzie na stronie głównej widnieją posty z funkcją sortowania od najnowszych lub po kategoriach. Drugie co jest mi potrzebne to "strona użytkownika" na którą dodaje się te posty ze strony głównej. Tzn. zaznaczam go np. gwiazdką, a on widnieje też na mojej stronie.
Wydaje mi się, że za pomocą szablonu nie jest to osiągalne?

Ps. Myślałem, że to wszystko jest trochę mniej skomplikowane. Jeszcze sporo nauki przede mną :)

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka

grzesiek_w
08-01-2018, 09:07
Ja jednak polecę framework - konkretnie Gantry 5
Wadą jest to że trzeba się go uczyć dość długo - ale czy tak długo jak tworzenia szablonu / edycji szablonu w html'u? Ja już zapomniałem jak się to robi.
Zaletą Gantry 5 jest to że można bardzo łatwo dostosować layout szablonu, kolorystykę sekcji, tworzyć szablony dziedziczące opcje szablonu głównego. To wszystko bez znajomości css - tylko z poziomu szablonu.
Dobry - trochę inny - jest też Helix 3. Moim zdaniem jednak bardziej chaotyczny i mniej przemyślany. Jednak chyba bardziej popularny - ładniejsze szablony.

T3 - piękne szablony komercyjne - ale chyba z tej trójki jest najtrudniejszy - lub nie chciało mi się w niego zagłębiać.

mroczek
08-01-2018, 15:25
Jeżeli chodzi o T3 Framework powiem tak - jest rozbudowany i można go rozbudować znacznie bardziej. Jeżeli chodzi o jego edycję, czy też dodanie nowej pozycji w szablonie trzeba w kilku miejscach dotknąć. Dla osoby która nie miała z nim doczynienia na początek odradzam. A jak chcesz w nim działać zapoznaj się z dokumentacją. Jest tyle tego na rynku, że ciężko jest coś cokolwiek polecić :)

cr00xy
08-01-2018, 15:39
W takim razie chyba jednak na początek spróbuję z gantry :) Dzięki wielkie za pomoc :)

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka