PDA

Zobacz pełną wersję : Odnośnik z menu do wyróżnionych artykułów - w 3.8.3. przestał działać.



laserek
11-01-2018, 08:14
Witam Wszystkich. Mam problem po postawieniu nowej wersji joomli 3.8.3 - na starszych tego nie miałem. Mianowicie - ma w menu odnośnik pod nawą Aktualności - czyli Artykuły » Artykuły wyróżnione - przegląd w main menu i ustawiony jako strona startowa-domyślna. Przechodząc pomiędzy linkami w menu wszytko działa prawidłowo, działa przycisk aktualnosci które pokazuje wszystkie wyróznione artykuły czyli domyslną strone, jesli natomiast rozwinę artykuł z tej strony - czytaj więcej, to potem kilkając na Aktualności zero reakcji, nie moge wrócić na stronę startową, musze wybrać inny link z menu a potem Aktualności. We wszystkich poprzednich wersjach to działało. Proszę o pomoc jesli ktoś wie jak to naprawic.9263

siristru
11-01-2018, 10:23
Opis problemu niewiele wyjaśnia - podaj proszę link do strony.

laserek
11-01-2018, 11:05
strona w trakcie tworzenia: www.zst-grodzisk.pl/2018 link Aktualności. Proszę rozwinąc poniższą wiadomość a potem kliknąć w link Aktualności zero reakcji, za to działa między innymi klawiszami, prawie. Dziękuje

siristru
11-01-2018, 11:28
Używasz SP Mega Menu i wygląda na to, że kiedy link w menu jest oznaczony jako aktywny - nie można go kliknąć (co powinno w sumie zaowocować przeładowaniem strony).
Kiedy wejdzie się w aktualność przez przycisk więcej, strona wciąż ma menu item ID pozycji menu "Aktualności" zatem pozycja jest oznaczona jako aktywna... i dlatego nie działa.
Dla porównania wejdź w "Uczeń/Rodzic" i kiedy strona się załaduje - kliknij tą pozycje jeszcze raz. Efekt będzie ten sam co w przypadku "Aktualności" czyli żaden.
Wydaje mi się, że to kwestia SP Mega Menu - zobacz w ustawieniach.
Ewentualnie zmień menu... domyślne mod_menu Joomla! nie wystarczy?

laserek
11-01-2018, 17:32
Dzięki, używam templatki LT school : https://ltheme.com/project/lt-school-free-education-university-school-joomla-template/ czy to może być powodem, czy samo menu mogę wymienić zostawiając szablon ?

- - - Updated - - -

To mega menu jest wbudowane w szablon lt_school, nie mam możliwości wyboru innego w tym szablonie. Jest jakaś rada aby to obejść?

- - - Updated - - -

na tym szablonie się to przeładowuje klikając na ten sam odnośnik, widać przeładowanie, na mojej stronie nie - templatka ta sama

- - - Updated - - -

a możesz zaproponować jakiś inny szablon, podobny, bo w tym iwdzę że nawet czcionka na IE polskie znaki się dziwnie wyświetlają.