PDA

Zobacz pełną wersję : BreezingForms - problem z Captcha i wysyłaniem e-maila



andigigant
15-01-2018, 16:21
Cześć!
Od kilkunastu lat używam Joomla. Nie jestem w tym biegły, ale obecnie administruję dwiema stronami, gdzie kilka lat temu przygotowałem kilka formularzy przy pomocy BreezingForm (darmowego). Ostatnio formularz pracował bezbłędnie w kwietniu 2017. Teraz pracuję pod Joomla 3.8.3 i właśnie dzisiaj nadszedł czas by jeden z formularzy znalazł się na stronie. Na szczęście zawsze testuję nim coś udostępnię światu. I tu klops. Na końcu formularza mam ustawionego Captcha, który wyświetlał taki zwariowany tekst (graficznie) i należało go wpisać by formularz został wysłany. A teraz na ekranie tylko pole do jego wprowadzenia, a grafiki ani śladu. Szukałem gdzieś na forach i znalazłem informację (https://crosstec.org/en/forums/3-breezingforms-for-joomla/117896-joomla-3-8-0-captcha-fix.html) z której wywnioskowałem iż coś się stało z BreezingForms i ma być jakaś aktualizacja. Nie szukałem jej na razie, ale z formularza usunąłem Captcha by sprawdzić jak dalej działa, a tu następna niespodzianka: nie wysyła e-maila. Zaznaczam, że niczego w formularzach nie zmieniałem!! A sam formularz zapisuje bezbłędnie wszystkie pola do swojej bazy.
Moje pytania:

1) Czy faktycznie w wersji 3.8.3 coś nie tak jest z Captcha (lub BreezingForms)
2) Co może jeszcze uniemożliwiać wysyłanie e-mail z formularza (przypominam w formularzach nie robiłem żadnych poprawek.

Andrzej

andigigant
17-01-2018, 14:22
Drugi punkt załatwiony, ale pierwszy nie. Czekam na jakieś sugestie lub rozwiązania.

Andrzej