PDA

Zobacz pełną wersję : Możliwość dostosowania klasycznego szablonu beez 3 - zaplecze.



Piotr21
16-01-2018, 03:54
Dzień dobry

Interesuje mnie możliwość dostosowania zaplecza szablonu beez 3 w taki sposób, aby jedna z rubryk pokazywała takie artykuły, jakie mam przypięte. Oczywiście nie nie mam na myśli wyróżnionych gwiazdką. Chodzi mi o główne menu zaplecza. Mam tam najpopularniejsze oraz ostatnio dodane a chciałbym też mieć skróty do 10 artykułów, które bardzo często edytuje.

Z góry dziękuję za sugestię, rady i pomoc.

moje
16-01-2018, 12:46
Na zapleczu jest inny szablon niż wspomniany przez Ciebie Beez 3.

Za wspomniane wyświetlanie artykułów odpowiadają dwa moduły. Aby zrobić to co chcesz, musisz stworzyć własny moduł dla zaplecza, przypisać go do odpowiedniej pozycji w szablonie, a w module wybrać te 10 artykułów.
Możesz tez skorzystać z modułu własnego kodu i w jego edytorze wybrać te 10 artykułów, po czym musisz moduł przypisać o odpowiedniej pozycji.

Piotr21
16-01-2018, 18:46
Ostatecznie zrobiłem tak: że do jednej kategorii przypisałem wszystkie te artykuły, które chce, aby były wyświetlane, a następnie moduł z popularnymi dałem tylko z jednej kategorii. Niestety podane przez Ciebie pozostałe dwa sposoby nie działały. Przy własnym module wyrzucało błąd a przy nowym module nie było możliwości wyboru takiego, który wyrzucałby mi konkretne artykuły. Moja wersja Joomla to 3.6.5

siristru
16-01-2018, 21:24
Rozwiązanie moje jest genialne w swojej prostocie i działa bez zarzutu:

http://prntscr.com/i1dlpt

Chodzi o to, że nie można dać po prostu linka do artykułu skopiowanego podczas edycji np.


<p><a href="index.php?option=com_content&amp;view=article&amp;layout=e dit&amp;id=11">Link 3</a></p>

Próba kliknięcia w taki link skończy się przeniesieniem na listę z artykułami i komunikatem:


Nie masz uprawnień do skorzystania z odnośnika umożliwiającego bezpośredni dostęp do tej strony (#11).

Zatem musisz wstawić specjalny link:


<p><a href="index.php?option=com_content&task=article.edit&id=12">Link 4</a></p>

Podmień ID w końcowej części linka na swoje i zrobione :)

Piotr21
17-01-2018, 01:03
Dzięki, może wypróbuję.


Pozdrawiam

moje
17-01-2018, 11:59
Musiałeś źle napisać kod modułu, że wyrzucało Ci błąd.

A wykorzystanie modułu własnego kodu działa na pewno, co już pokazał @siristru.