PDA

Zobacz pełną wersję : TinyMCE - łatwe wstawianie linków



giaur
28-03-2007, 09:40
Jako, że to mój pierwszy post na forum (przeważnie opcja szukaj wystarczała) powiedzieć wypadałoby: "Witam wszystkich" :)

A teraz pytanko: jest jakiś sposób na wstawianie linków w artykułach z poziomu edytora TinyMCE? Nie mogę znaleźć takiego przycisku (chodzi o podobne działanie np. do tego od wstawiania obrazków). Jeśli po prostu nie ma czegoś takiego, to czy potraficie polecić jakiś inny edytor w którym w miarę łatwo się to robi?

Co do odpowiedzi że najłatwiej edytować z HTML - tak wiem, sam tak robię, ale teraz staram się posadzić przy joomli kogoś, kto htmla po prostu nie zna i ciekaw jestem czy bez nauki tego języka da się "to ugryźć".

Pozdrawiam

kurtz
28-03-2007, 11:07
:confused:

przecież wystarczy kliknąć w "html" otworzy się html source editor i tam wydrukować komuś schemat, który masz wpisany przykładowo.

nie wiem czy to takie skomplikowane wpisać

<a href="http://127.0.0.1/~twoja_witryna/index.php?option=com_content&amp;task=view&amp;id=27&amp;Itemi d=26">jak zainstalować Joomla!, zarejestrować domenę i udostępnić własną stronę WWW</a>

lub co Ci tam w duszy gra innego ... kod jest niezmienny, jedynie treść.

jest też edytor JCE ale jeśli o takie rzeczy pytasz, to zastanawiam się nad sensem zmiany.

giaur
28-03-2007, 22:32
Przeczytałeś chociaż mojego posta zanim zacząłeś odpowiadać?

Tłumaczyłeś kiedyś osobie, której obsługa komputera jest ograniczona do wysyłania i odbierania poczty, jakie znaczniki htmla i gdzie wstawić, coby to działało? Czy po prostu wydaje Ci się, bo sam potrafiłeś to ogarnąć?

Nieraz na prawdę łatwiej jest napisać moduł niż komuś coś wytłumaczyć. A często pisanie nie ma sensu, bo inni już to zrobili - a skąd można to wiedzieć - np. z list dyskusyjnych itp.

Widzę, że adresy po prostu pomyliłem.

magdaa
29-03-2007, 00:38
czy o to chodzi ?

http://img63.imageshack.us/img63/4552/34127564zo8.png

kurtz
29-03-2007, 08:52
Przeczytałeś chociaż mojego posta zanim zacząłeś odpowiadać? - przeczytałem.

przykro mi ale nadal nie rozumiem twojego problemu tym bardziej, że wzór został Ci podany. Ja nie wiem czy dla przedszkolaka jest trudnym wstawienie w tekst <a href="http://www.xxx.xx">ewentualnie opisać linka</a>

no i przepraszam, że przeze mnie ktoś nie może dokonać tego karkołomnego wyczynu.
Jest mi po prostu wstyd za siebie samego.

Poza tym rozglądaj się dobrze po swoim edytorze w J! zanim w ogóle zadasz pytanie.

giaur
29-03-2007, 14:47
czy o to chodzi ?

http://img63.imageshack.us/img63/4552/34127564zo8.png
Tak, dokładnie o to, dziękuję bardzo :)

przykro mi ale nadal nie rozumiem twojego problemu tym bardziej, że wzór został Ci podany
Ten magiczny wzór znam - jakbyś przeczytał moje pytanie to jest to tam wyraźnie napisane.

Ja nie wiem czy dla przedszkolaka jest trudnym wstawienie w tekst <a href="http://www.xxx.xx">ewentualnie opisać linka</a>
Pewnie, to akurat nie. Ale jeśli przedszkolak będzie miał wstawić tego linka do artykułu, w którym będzie miał np. kilka tabel, zdjęć itp, to łatwiej będzie mu zaznaczyć kawałek tekstu i kliknąć ikonę, niż odnaleźć w kompletnie dla siebie niezrozumiałym kodzie miejsce w które ma to wstawić. Może nie?


Poza tym rozglądaj się dobrze po swoim edytorze w J! zanim w ogóle zadasz pytanie.
No tu faktycznie jest mój błąd. Biję się w pierś - nie zauważyłem. Ale:
Zanim zadałem pytanie szukałem tego. Może nie jestem taki idealny jak Ty - po prostu przeoczyłem/nie zauważyłem.
A Ty to widziałeś? Jeśli tak to czemu od razu nie napisałeś "to n-ta ikona z lewej ..." tylko wdajesz się w bezsensowne dyskusje? Nie tłumacz się, że nie korzystasz z TinyMCE - bo ja też nie korzystam.
Skąd w ogóle ta nerwowa reakcja? Nie chce ci się odpisywać/czytać -> magiczna kombinacja: Alt+F4. Masz ambicje czytać/odpisywać w każdym temacie? Argumentacja: "bo odpowiedź jest w google/manualu itp..." mnie nie rusza - wszystko jest w google. Od czego w takim razie są fora? Chcesz tylko dyskutować o nowych wersjach oprogramowania?

kurtz
29-03-2007, 16:46
po pierwsze kolego to zdecyduj się :

Co do odpowiedzi że najłatwiej edytować z HTML - tak wiem, sam tak robię - więc robisz czy nie robisz ? bo skoro robisz to chyba przekazanie tego almanachu jak wstawić kod html w tekst nie powinno stanowić dla ciebie problemu. W końcu
Ten magiczny wzór znam - jakbyś przeczytał moje pytanie to jest to tam wyraźnie napisane.

po drugie
Co do odpowiedzi że najłatwiej edytować z HTML - tak wiem, sam tak robię - skoro robisz i już z ciebie taki prymus z html'a to skąd to pytanie ? Pewnie zaraz oświecisz nas tutaj , że przecież próbujesz pokazać działanie w J! osobie, która umie sprawdzić pocztę.

po trzecie :
Co do odpowiedzi że najłatwiej edytować z HTML - tak wiem, sam tak robię - skoro tak, to chyba doskonale wiesz, że nawet w Wordzie jest taka ikonka, enta ... od lewej strony, która tę sprawę załatwia ? chyba, że korzystasz z bardziej rozbudowanych edytorów bo przecież
tak wiem, sam tak robię

Po czwarte
A Ty to widziałeś? Jeśli tak to czemu od razu nie napisałeś "to n-ta ikona z lewej ..." tylko wdajesz się w bezsensowne dyskusje? Nie tłumacz się, że nie korzystasz z TinyMCE - bo ja też nie korzystam. - bo ty przecież też to wiedziałeś.

Po piąte :
"bo odpowiedź jest w google/manualu itp..." mnie nie rusza - wszystko jest w google. Od czego w takim razie są fora? - rozumiem, że czekasz aż ktoś podeśle ci na skrzynkę lub nawet zainstaluje ? Forum jest po to, żeby wskazać ci źródło. Nikt na skrzynkę nie będzie wysyłał ci gotowego rozwiązania.

Po szóste : jak już przerobiłeś cała historię moich postów zwróć uwagę ile bezsensownych zapytań złożyłem na tym forum typu "jak wstawić linka w tekst".

Po siódme : Następnym razem jak ściagniesz sobie J! , bo przeczytałeś o niej w tygodniku o komputerach, napisz wyraźnie, nie umiem wstawić linka !, Proszę o pomoc gdzie w edytorze wykonać tę czynność ? Gwarantuję, że odpowiedź będzie ci dana.

magdaa
29-03-2007, 22:38
a po ósme, dzięsiąte i piętnaste - temat zamknięty. To nie miejsce na prywatne animozje. Dalsze wątpliwości proszę sobie wyjaśniać na PW.