PDA

Zobacz pełną wersję : Ukrycie pozycji szablonu Gantry 5 na wybranych podstronach.



mlyngraf
21-01-2018, 16:30
Cześć, buduję stronę na szablonie Helium, Gantry5.

Z poziomu szablonu Helium dodaję moduł, który następnie wyświetla mi się na wszystkich podstronach na stronie.
W jaki sposób mogę ten moduł przypisać do wybranej podstrony w wyłączyć go na innych?

Czy szablon Gantry ma jakieś swoje możliwości ukrywania modułów na wybranych podstronach?

Będę wdzięczny za pomoc, może ktoś z Was miał podobny problem.

grzesiek_w
21-01-2018, 19:02
Dodawaj moduły i cząstki nie z poziomu szablonu tylko jak normalne moduły.
Jeśli dodajesz je z poziomu szablonu to jedyne wyjście tworzenie kopii szablonu z opcją dziedziczenia ustawień głównego szablonu i jednocześnie dodawanie w nim tego modułu czy cząstki. Wtedy szablony przypisujesz do wybranych pozycji menu.
Takie używanie gantry5 promował zespół RT dla strony głównej serwisu, ale moim zdaniem tylko namieszali. Choć z drugiej strony przy Wordpressie tak bym właśnie używał Gantry 5 - bo poprawiało by jego funkcjonalność. W Joomla lepiej korzystać z przypisywania modułu do pozycji menu.

Przy małych stronach - kilka zakładek używanie Gantry 5 jak Page Buildera może jeszcze być fajne - ale przy większej stronie może ograniczać

mlyngraf
21-01-2018, 19:58
Dzięki za tą podpowiedź. Właśnie o to chodziło.

Szukałem ustawień z poziomu szablonu a dokładnie to co chciałem uzyskałem od strony modułów. Wszystko gra. Dzięki

siristru
21-01-2018, 20:56
Dodatkowo możesz spróbować jeszcze tego: https://extensions.joomla.org/extension/advanced-module-manager/
To da ci jeszcze więcej opcji kontroli modułów.

jaceko007
08-02-2018, 17:04
Możesz też z poziomu szablonu. Tworzysz style dla poszczególnych pozycji menu (podstron) najlepiej jako dziedziczne.
Wchodzisz w sekcję, w której jest moduł i zmieniasz dziedziczenie na klonowanie atrybutów i treści, po czym wyłączasz moduł w tej sekcji przełącznikiem/suwakiem.