PDA

Zobacz pełną wersję : problem z malem w formularzach



cyna
28-03-2007, 09:55
mam problem ze znalezieniem miejsca, gdzie zmienić email z domyślnego na mój, tak aby formularze z mojej joomli przechodziły pod właściwy adres, dodam że w panelu administracyjnym w konfiguracji serwisu adres został zmieniony na właściwy... Czy jest zatem inne miejsce gdzie jeszcze zmienia się adres e-mail? może jakieś pliki konfiguracyjne?

pozdrawiam

stone
28-03-2007, 22:42
Adres na który wywysła jest taki jaki użytkownika do którego jest kontakt podpięty, sprawdź w komponencie kontakty

cyna
28-03-2007, 23:20
niestety, to również mam ustawione...

w panelu administracyjnym w dziale kontakty mam adres mailowy przypisany do konta administratora, ponadto w konfiguracji serwisu mam ustawioną pocztę łącznie z podaną autoryzacją konta. przychodzą informacje na konto administratora że nowy użytkownik zarejestrował się do serwisu, natomiast do samego usera nic nie przychodzi i tym samym nie może on potwierdzić rejestracji :( już nie wiem co mam zrobić...

stone
29-03-2007, 20:31
Hmm, czyli czekaj, masz tak że Ty dostajesz maile, ale nie dostają ich użtkownicy?

cyna
29-03-2007, 20:51
tak, ale problem już udało mi się rozwiązać :)

stone
29-03-2007, 21:25
Dobry obyczaj na forum wymaga że jak się o coś pyta i samemu znajduje rozwiązanie to się je podaje dla potomności:)

cyna
29-03-2007, 21:31
Rozwiązanie po ciężkich próbach udało mi się znaleźć na tym właśnie forum, choć przyznam że nie było łatwo. Ze 100% pytań na ten temat tlyko na 1% była prawidłowa odpowiedź.

Ale coby nie przedłużać, już wyjaśniam:

W panelu administatora w zakładce konfiguracja witryny, w sekcji poczta należy dla opcji Konto SMTP podać pełny adres e-mail, a nie sam login czy host smtp (np. smtp.poczta.onet.pl) jak robi to wielu z nas - świeżych adminów Joomla! ;)

ghand
07-04-2007, 19:59
działa nadal . Zatem mam tak w ustawieniaglobalne / poczta mam w miejscu
email nadawcy /pełny adres email/
Scieżka do sendmail: /usr/sbin/sendmail -niezmienione /?moze tu trzeba coś ustawić
Smtpwymaga autoryzacji - Tak
konto SMTP/pełny adresemail/ lub sam login / nie działa w obu przypadkach/
Hasło /hasło/
Host SMTP /host / w moim przypadku / np.: smtp.go2.pl

cyna
07-04-2007, 20:09
działa nadal . Zatem mam tak w ustawieniaglobalne / poczta mam w miejscu
email nadawcy /pełny adres email/
Scieżka do sendmail: /usr/sbin/sendmail -niezmienione /?moze tu trzeba coś ustawić
Smtpwymaga autoryzacji - Tak
konto SMTP/pełny adresemail/ lub sam login / nie działa w obu przypadkach/
Hasło /hasło/
Host SMTP /host / w moim przypadku / np.: smtp.go2.pl


Czy w opcji "pocztę obsługuje" masz wybrane SMTP?

ghand
10-04-2007, 09:06
działa logowanie i autoryzacja natomiast nie funkcjonuje formularz "napisz do"

ghand
12-04-2007, 11:16
Po wielu probach ustawienia globalne / poczta mam w miejscu :
pocztę obsługuje / serwer pocztowy smtp
email nadawcy /pełny adres email/
Scieżka do sendmail: /usr/sbin/sendmail -niezmienione /
Smtp wymaga autoryzacji - Tak
konto SMTP/pełny adresemail/ lub sam login /- nie widzę wpływu/

Hasło /hasło/

Host SMTP /host / w moim przypadku / np.: smtp.go2.pl - i przy takim ustawieniu wysyłka nastepuje tylko przy wpisaniu w formularzu adresu z tej domeny.
Za radą z forum jako smtp testowałem wpis: smtp.tlen.pl faktycznie jest lepiej formularz jest wysyłany przy wpisaniu adresu email z domen o2.pl, op.pl
Niestety wpisanie dowolnego adresu z poza tych domen wyrzuca bład formularza.
Niestety nie jestem "z branży" i nie bardzo wiem dlaczego wpisywany adres mail w formularzu ma /dlaczego?/ wpływ na wysłanie formularza. Przecież formularz jest wysyłany przez zadeklarowane serwer smtp a odbiorcą maila jest wybrana skrzynka z kontktów. Na zdrowy rozum nie ma to nic wspólnego z adresem osoby wypełniajacej form. - ale jak widać w joomli jednak ma, niestety!.
Czy udało się poprawnie komukolwiek skonfigurować ta poczte poprzez smtp ?

retel
12-04-2007, 11:48
Czy udało się poprawnie komukolwiek skonfigurować ta poczte poprzez smtp ?

Wygląda na to, że nie. Ja też się z tym bujam od kilku tyogodni.

stone
12-04-2007, 20:32
A jaki to błąd formularza dokładnie się pokazuje?

retel
13-04-2007, 08:02
Pojawia się : "Upewnij sie ze formularz jest kompletny i prawidlowo wypełniony"

ghand
13-04-2007, 16:03
"sprawdz popr. wypełnienia " i oczywiscie formularz nie jest wysyłany.

intonet
21-05-2007, 10:32
Widzę że ciężko z pocztą jest. Ja miałem na Mambo ustawione smtp i wszystko śmigało a poczta z formularza z kontaktów dochodziła, a teraz nie ma żadnego błędu w joomli ani w /var/log/apache/error_log i poczta nie dochodzi a ustawienia są identyczne jak w mambo ale co lepsze nie wysyła poczty tez przez funkcje mail w php a sprawdzałem ręcznie funkcję mail i działa. Sądzę że może coś jest z komponentem kontaktów w joomli.

roguwawa
28-05-2007, 18:03
Tak to coś z komponentem... Kombinowałem na 1000 sposobów i nic .. najbardziej smuci brak jakiejkolwiek poprawki.. a na forum piszą tylko ci którym nie działa joomla.. i nie ma kogoś kto by problem rozwiązał ::/

intonet
28-05-2007, 23:44
A może to występuje tylko przy upgradzie do joomli, bo tak taż uczyniłem?? Próbowałem również zainstalować inny komponent do obsługi kontaktów a konkretnie adressbook ale jest to samo. Normalnie( w mambo) po kliknięciu wyślij pojawiała się informacja o tym że wiadomość została wysłana a tu nic powraca do kontaktów bez żadnej informacji.

aniuafen
30-05-2007, 10:08
Też mam ten problem - moze to kwestia tego skryptu? Ktoś to naprawi lub wie jak zrobić? ;)
Testowac jak to "nie działa" mozna przez chwilę tu - potem cos pewnie wymysle zastępczego i nie będzie tego
http://www.iter-metal.ovh.org/baza_/index.php?option=com_contact&task=view&contact_id=1&Itemid=7


edit:
Po ustawieniu w panelu konfiguracji witryny/poczta zamiast funkcja php czy tez sendemail na smtp wszystko działa. Trzeba było zaznaczyć ze smtp wymaga autoryzacji. Działa nawet SUPER! ;) Pozdrawiam ( btw - czy dużo kobiet jest tu na forum?? ) :)

stone
30-05-2007, 20:18
( btw - czy dużo kobiet jest tu na forum?? ) :)

Całkiem sporo ale na pewno nie zaglądną do tego tamtu, jak chesz się możesz zadać pytanie w dziale Off topic, tam są większe szanse:)

magdaa
30-05-2007, 21:49
Całkiem sporo ale na pewno nie zaglądną do tego tamtu, jak chesz się możesz zadać pytanie w dziale Off topic, tam są większe szanse:)

stone, proszę nie umniejszać roli kobiet ;), kobiety tutaj też zaglądają i nie mam na myśli tylko siebie - a nie wypowiadają się w tym wątku, bo dwa pokrewne tematy istnieją na forum od dłuższego czasu - więc nie ma sensu powielać tego, co już zostało napisane w innym miejscu. Obserwując forum, można również dostrzec, że Off top nie jest jedynym działem, którym kobiety są żywo zainteresowane - można by nawet rzec ... że tam wypowiadają się głównie tylko panowie :p :)

aniuafen
30-05-2007, 23:04
Magdo zachęciłas mnie do szerszego poczytania tego forum ;) jak to miło zobaczyć kobiecy głos w dyskusji na tak męskie tematy :)
Pozdrawiam serdecznie moderatora!

stone
31-05-2007, 22:43
No jak zwykle facet źle zrozumiany. Chodziło mi tylko o to że ten temat jest dość wąski i poza osobami które moją taki konkretny problem mało kto tu wejdzie, i to dotyczy obu płci. Stąd ogólne pytanie ma większe szanse na odzew w innym dziale, w osobnym temacie, gdzie będzie dobrze widziane:) Tyle gwoli wyjaśnienia :D

Zeratul
26-09-2007, 05:26
mam problem wypelniam wszystko wg podanych tu ustawien... probowalem
poczta.o2.pl
smtp.poczta.o2.pl
smtp.go2.pl
caly czas dostaje jednak blad...


Warning: fsockopen(): unable to connect to smtp.go2.pl:25 in /home/content/mc/includes/phpmailer/class.smtp.php on line 105


nie mam pojecia co z tym zrobic.