PDA

Zobacz pełną wersję : Automatyczna aktualizacja Joomla i dodatków



michal1233
27-01-2018, 10:29
Cześć,

Szukam od pewnego czasu porządnego rozwiązania do automatycznej aktualizacji Joomla i wszystkich dodatków, może to być obsługiwane przez CRONa, z tym, że chciałbym mieć naturalnie wpływ na moment w jakim aktualizacji się wykonuje, czy po backupie (tutaj wykorzystuję płatną wersję Akeeba Backup).

Może ktoś na coś się natknął?

Naturalnie rozwiązanie może być płatne.

siristru
27-01-2018, 13:27
Ale przecież w Joomla jest coś takiego i nie różni się od tego co napisałeś :)

Chciałbyś mieć wpływ na moment aktualizacji - przecież masz, wchodzisz do zaplecza i widzisz czy jest coś do zaktualizowania. Sam wybierasz moment do aktualizacji.
Tak samo z kopią zapasową.

Automatyczna aktualizacja bez twojego udziału może być złym rozwiązaniem - zrobi ci aktualizację, strona padnie... potem zrobi kolejną... i jak dojdziesz w którym momencie się skrzaczyło?

Już lepiej być powiadamianym o dostępnej aktualizacji (co dla samej Joomli się już robi) niż pozwalać by coś robiło to automatycznie.

Tutaj masz możliwe dodatki:

https://extensions.joomla.org/tags/update-check/

Być może chodzi o to, że masz kilka stron na Joomli i aktualizacja ich wszystkich po kolei zajmuje sporo czasu. Też mam taką sytuację. Ale poradziłem sobie stawiając kilka stron - tych które po prostu mają być i których treści nie są aktualizowane (lub rzadko) na jednej Joomli. Tym sposobem aktualizuję 1 Joomla a w efekcie np 5 stron.

michal1233
27-01-2018, 13:32
Ręczna aktualizacja po powiadomieniu na maila jest przeze mnie brana pod uwagę.

Na pewno zastosuję Akeeba Backup, który będzie przechowywał codzienne kopie 30 dni do tyłu. Zastanawiam się nad użyciem Admin Tool, również od Akeeba w wersji PRO, co pozwoli w lepszy sposób zapanować nad niechcianymi sytuacjami związanymi z bezpieczeństwem.

Co o tym sądzisz?

siristru
27-01-2018, 13:34
Akeeba backup to podstawa w moich stronach :)
Admin Tool też ale raczej wersja pro jeśli to ma być prawdziwa pomoc.

Zatem jak najbardziej - TAK :)