PDA

Zobacz pełną wersję : jDownloads brak opcji zapisu nowych pozycji / KDS



cezarylee
28-01-2018, 16:26
Witam

Mam taki problem. Otoz ogarniam jeden z szablonów KDS (wszystko ok) i mam problem z dodaniem kilku plikow pdf, utworzenia nowej kategorii itp, Załączam screeny z błedami. W komponencie jest też przycisk do przetestowania czy wszystko jest ok z komponentem..i oto wynik:



jDownloads
Uruchomiono sprawdzanie obszaru pobierania... Proszę czekać!
Sprawdzanie archiwum plików zajmuje trochę czasu. Zależy to od ilości plików i kategorii.


Błąd: Główny katalog Upload nie istnieje!

Proszę utworzyć 2 katalogi /downloads i /downloads/tempzipfiles w katalogu głównym Joomla i ustawić prawa dostępu na CHMOD 0777 - w przeciwnym wypadku jDownloads nie będzie działać!
The scan duration: 0.00 seconds.

Sprawdź katalog kategorii:



Teraz tak. Głowny katalog to ja rozumiem public_html/jdownloads bo tam widze są utworzone już kategorie z KDS. Dodałem oczywiscie tam te foldery z prawami 777 ale nic to nie daje.
Wyłączyłem z publikacji wczesniej utworzone kategorie teraz nawet nie mogę ich upublicznić. Błędy jak w załącznikach.

Spotkał się kiedyś ktos z tym ? Widziałem ze ktoś mial problem taki w J1.5x ale bez odpowiedzi.

Czekam na jakieś sugestie..

927492759276

cezarylee
28-01-2018, 17:20
OK, wsio jasne.

ścieżka bezwzględna.

Tomek0001
03-02-2018, 13:42
Cześć

Możesz coś wyjaśnić mam ten sam błąd a jestem zupełnie zielony i nie wiem co zrobić !?

zwiastun
03-02-2018, 13:58
Co Ci wyjaśniać? Pierwsza pozycja w konfiguracji JDownloads to ścieżka bezwzględna do katalogu jdownloads, który znajduje się w głownym katalogu instalacji Joomla. Przenosiłeś serwis z serwera lokalnego albo korzystaeś z pakietu starowego (zamiast postawić serwis według wzorca w pakiecie) i masz tam inną ścieżkę, niż na aktualnym serwerze. Trzeba ją poprawić. Wzór ścieżki masz w pliku konfiguracyjnym - taka sama jak dla katalogu tmp (oczywiście, ostatni człon jest inny)