PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z modułem slidera



tetrus
01-02-2018, 12:09
Zainstalowałem moduł slidera https://extensions.joomla.org/extension/bt-content-slider/ , ale niestety, gdy chcę edytować w nim tekst, to zmian nie widać na stronie. Chodzi mi o zmiany wyglądu tekstu, np. grubość czcionki, kolor czcionki, itd. W edytorze zmiany są widoczne, ale nie widać ich na stronie. Gdzie tkwi problem? Oczywiście wielokrotnie sprawdzałem opcje modułu i nie ma w nich nic, co odpowiadałoby za możliwość/niemożliwość edycji wyglądu treści strony. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

siristru
01-02-2018, 13:19
Może być, że slajder czyści style inline które przypisujesz w edytorze WYSIWYG.
A jak wejdziesz w dany artykuł to style są?
Raczej powinieneś stylizować te elementy w pliku CSS - nie w edytorze.

tetrus
01-02-2018, 19:36
Gdy wyświetlam sam artykuł, to style działają ok.
Jak wyeliminować czyszczenie styli?

siristru
01-02-2018, 20:32
Zobacz w ustawieniu modułu. Jeśli nie ma do tej funkcji opcji to zobacz plik szablonu modułu (zapewne default.php).
Szukaj strip_tags, prawdopodobnie użyto tej funkcji.

strip_tags ( string $str [, string $allowable_tags ] )

Jeśli nie dasz rady to zwyczajnie przypisz style w pliku css do elementów w module.

tetrus
02-02-2018, 09:12
Znalazłem plik default.php i nie ma tej funkcji strip_tags. W innych plikach także nie znalazłem tej funkcji.
Przypisanie styli w pliku css nie spełni oczekiwań, ponieważ w treści potrzebne jest częste użycie <br>, a tego nie można wymusić w css-ie.

jaceko007
02-02-2018, 10:30
Może spróbuj innego slidera. U mnie sprawdza się CK Slideshow i karuzela w Gantry Helium.
Możesz chyba nadać dodatkową klasę sliderowi i dla tej klasy zmieniać parametry czcionek?

tetrus
02-02-2018, 12:11
Przeglądałem wiele sliderów, ale taki w którym można umieścić trzy kolumny tekstu, to znalazłem tylko ten, z którym mamproblem.
Dziękuję bardzo za chęć pomocy.

jaceko007
02-02-2018, 16:06
No to w ostatnim stylu (custom/user) nie idzie dopisać zmian w klasach?
Np.
http://extensions.bowthemes.com/bt-contentslider.html
.bt-cs .bt-inner .bt-category {
clear: both;
color: #e8e231;
font-weight: bold;
line-height: 150%;
}
.bt-cs .bt-inner .bt-title {
clear: both;
color: #0014d6;
font-weight: bold;
text-transform: uppercase;
line-height: 150%;
display: inline-block;
font-size: 1.4em;
}
i wychodzi tak:
9283

tetrus
02-02-2018, 17:09
Załącznik nie działa.
Nie chodzi mi o zmiany w CSS-ie, ale o wyświetlanie artykułu zgodnie z tym, co jest zrobione w edytorze artykułu. Problem jest chyba w jakiejś funkcji php, która ma za zadenie ignorować wszelkie zmiany dokonywane w WYSIWYG.

jaceko007
02-02-2018, 19:12
W tym linku co podałem widać, że sypie błędami, nie dziwne, że coś nie działa. W PHP nie pomogę